Vodafone faturasızdan ve Vodafone faturalıdan Turkcell'e geçiş
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Vodafone’dan Turkcell’e geçiş, Vodafone’dan Turkcell’e numara taşıma

Vodafone hattımı Turkcell’e taşımak istiyorum

Vodafone Red, Esnaf, Business paketleri kullanan faturalı hat müşterileri ile Vodafone faturasız hat kullanan aboneleri hatlarını Turkcell’e taşımak istediklerinde abonelik sözleşmesi ve kimlik fotokopisi ile numara taşıma işlemlerini ister aynı numarasını bırakarak veya numara değiştirerek geçiş yapabilirler.

Aşağıdaki formu sadece Turkcell faturalıya geçiş için kullanabilirsiniz. Hazırkart faturasız hat istiyorsanız Turkcell cep merkezlerine gitmeniz gerekecektir.

Vodafone’den Turkcell’e geçiş, Vodafone’den Turkcell’e numara taşıma

Eğer Vodafone faturalı hat kullanıyorsanız size sadece yukarıdaki başvuru formunu doldurmak ve kimlik fotokopinizi teslim etmek kalıyor. Herhangi bir cep merkezine veya Müşteri hizmetlerine gitmeye gerek kalmadan yeni hattınız ve sözleşmeniz adresinize teslim edilerek işlem yapılmaktadır.

Vodafone faturasız hat kullanıyorsanız;

  1. Kimlik fotokopisi
  2. Son 2 ay tarihini geçmemiş bir belge (sabit fatura)
  3. Turkcell abonelik sözleşmesi yeterlidir.

Şahsıma ait fatura yok diyorsanız buraya tıklayın alternatif evrak seçeneklerine bakın.

Turkcell’e geçiş ücreti

Vodafone veya diğer operatörlerden Turkcell’e geçiş (numara taşıma) işlemleri için ücret alınmamaktadır. İşlemler ücretsiz olarak tamamlanır.

Sıkça sorulan sorular

Soru: Turkcell’e geçtiğim için Vodafone’dan ceza yer miyim?

Yanıt: Faturalı aboneler taahhütlü abonelik altında olabilir. Eğer hattınız üzerinde taahhüt bulunuyorsa size verilen indirimler Vodafone tarafından fatura edilecektir. Yine aynı şekilde hattınıza taksitli tablet, cep telefonu gibi akıllı cihaz aldıysanız ve taksitleriniz devam ediyorsa geçiş yaptığınızda size tek seferde ödemek üzere fatura edilir. Geçiş yapmadan önce kontrol etmenizde fayda var. Taahhüdünüz yoksa ceza ödemeden geçiş yapabilirsiniz.

Soru: Vodafone faturasız hat kullanıyorum Turkcell faturalıya geçebilir miyim?

Yanıt: Yukarıda faturalı hat almak için gerekli olan belgeleri temin edebildiğiniz sürece faturasız hattınızı faturalı Turkcell yapabilirsiniz.

Soru: Vodafone’dan Turkcell’e numara taşırken hattımda kapanma olur mu?

Yanıt: Numara taşıma esnasında hattınızda kesinti olmaz. Vodafone hattınız kapanmadan eski tarifeniz üzerinden kullanmaya devam edersiniz. Geçiş olduğunda SMS ile bilgi gelecektir. Mesajın ardından yeni hattınızı takarak kullanıma devam edebilirsiniz.

Soru: Vodafone’dan Turkcell’e geçişte yeni numara alabilir miyim, numara seçme var mı?

Yanıt: Normalde geçiş yaparken numaranız aynı kalır. Talep ederseniz yeni bir numara veya numara seçme yapabilirsiniz. Görüşme esnasında size uygun olan numara hanelerini belirleyebilirsiniz.

Soru: Vodafone’dan Turkcell’e geçiş kaç gün sürer?

Yanıt: Numara taşıma süresi evraklar teslim edildikten 2-3 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Yeni numara tahsisleri ise 24 saat içerisinde gerçekleştirilebilmektedir.

Soru: Sözleşme ve SIMKART bana nasıl ulaşacak?

Yanıt: Başvurunuzu tamamladıktan sonra sizden alınacak adrese SIMKART ve gerekli sözleşme evrakları gönderilecektir. Okuyup imzaladıktan ve kimlik fotokopinizi teslim ettikten sonra SIMKART ve sözleşmenin 1 nüshası sizde kalır.

Soru: Numara taşıma işlemi ücretli mi?

Yanıt: Simkartın teslimatı veya işlemler için ücret ödemezsiniz. Yeni numara alırsanız eğer çıkacak olan vergiler faturanıza taksitle yansıtılır. Sözleşme veya SIMKART teslimlerinde ücret alınmaz.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP