Vodafone net cayma bedeli, Vodafone cayma bedeli nasıl öğrenilir
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Vodafone taahhüt iptali cayma bedeli, taahhüt bozma cezası, taahhütten cayma bedeli

Vodafone taahhüt bozma ve cayma bedeli

Vodafone internet hattının kampanya süresi (indirimli) boyunca taahhüt sözü istenir. Bu taahhüt 12 aylık ve 24 aylık kampanyalar şeklinde normal fiyatının altında indirimli olarak verilir. Kullanım sözünüze istinaden yapılan bu indirimler eğer erken bir tarihte taahhüt süresi dolmadan iptal edilirse “taahhüt iptali” iptal cezası meydana gelir. Bozulan tahhütle birlikte çıkan fiyat yani para tutarı ise “cayma bedeli” dir. Biz ise buna taahhüt bozma cezası diyoruz. Aslında bu faturalanmanın adı ceza değil verilen indirimlerin geri iadesidir.

Taahhüt bedeli nedir, cayma bedeli nedir?

İnternet kullanımlarında indirimli bir kampanyaya dahil olabilmek için kampanyalardaki süreler kadar taahhüt sözü verilir. Bu tahhütler 3 şekilde bozulur ve karşılığında bir bedel çıkar;

 1. Vodafone hattının bir başka firmaya taşınmasıyla çıkan taahhüt bedeli
 2. Vodafone hattının iptal edilmesiyle olan cayma bedeli
 3. Başka bir operatörden internet hattını Vodafone’a taşırkan çıkan cayma bedeli

İlk iki madde üzerinde çıkan cayma bedeli Vodafone’den size faturalanacak cayma bedelidir. Hattınızı başka firmaya taşır veya iptal ederseniz son bir fatura size yansır. Bu fatura taahhür bozma (cayma bedeli) faturasıdır.

3. maddede bulunan cayma bedeli mevcut taahhtlü bir internet kullanırken hattını Vodafone’ye taşıyanlara kendi ISS firması tarafından çıkar ve bu bedelin bir kısmı Vodafone tarafından karşılanır.

Bu çıkan fiyatlar bir ceza değildir. Bu bedel aldığını indirim ve alınmayan ücretlerin sizden geri talep edilmesidir.

Vodafone taahhüt cezası asıl hesaplanır, Vodafone cayma bedeli hesaplama

İnternet kullancısının cezai bedeli olarak gördüğü cayma bedeli hesaplaması biraz zor olabilir. Çeşitli kriterleri bilmelisiniz. Şu şekilde sıralayabiliriz;

Bu maddelerdeki indirimler ve kalan ücretler;

 1. Verilen indirimler (söleşmenizde taahhütlü fiyat ve kampanyasız fiyat olarak belirtilir.),
 2. Kalan cihaz taksitleri (modem veya tablet gibi ürün aldıysanız kalan tutar),
 3. Aktivasyon Ücretleri,
 4. Başvuru bedelleri,
 5. Kurulum bedeli.

Bu ürünlere veya hizmetlere ait kalan tutarlar varsa faturalanır. Ayrıca son ay kullandığınız kadar internet faturası ödemek durumundasınız.

Eğef fibermax modem kullanıyorsanız iade etmelisiniz. 350 TL modem bedeli vardır. Modemi çalışır ve aksesuarları ile birlikte gönderin. Eğer göndermezseniz fatura edilecektir.

Not: Hattınızın kampanya dahilinde kullanılan ayına ve kalan taahhüt süresine bakılır. Kullanıcıya en uygun hangisi gelirse kalan veya kullanılan aylar üzerinden hesaplama yapılır.

Vodafone cayma bedeli nasıl alınır?

Burada çoğu kullanıcının yanlış bildiği çıkan taahhüt bedelinin Vodafone tarafından ödeneceğidir. Vodafone kendisine gelen kullanıcı için cezaya karşılık bir bedel öder doğrudur ancak bu bedel indirim olarak ödenir. Yani siz çıkan cezanızı ödeyeceksiniz.

Çıkan taahhüt faturası ve ödeme dekontu Vodafone’a fakslanmalıdır.Ödediğiniz bedeli ve dekontu 3 ay içerisinde 0 216 556 31 73 veya 0 216 556 31 77’e faks olarak gönderilmelidir.

Vodafone için diğer bilgiler

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Bu yazıya yazılan 4 yanıt

 • Vodafone net gerekli evrakları göndermeme ve gittiğine dair teyit almama rağmen aboneliği iptal etmiyor.Süreci uzatmanın peşinde.Berbat bir şirket,bir daha abone olmam.

 • Vodafon diye bir şirketmi bundan sonra asla müşteri hizmetleri göz göre göre yalan söylüyor internet nakil ücreti alınmıyor diye söylendi 7 ay önce bugün nakil ücreti 100 tl diyor telefon operatörümüde interneyimide cezayı ödeyip kurulucam

 • Gercekten vodafone net çok kötü cekim gucune sahip. Millet bir internet oboneligini tüm apartman kullaniyor bizim internetimiz kendi evimizin icinde bile çekmiyor. Modemin olduğu odaya mi tasinsam napsam bir tek orada cekiyor çünkü ☺️cayma bedeli je olursa olsun ben bu illetten kurtulucam. Kullanamadigim interneti bir yil daha odeyecegime cezasini oderim eminim daha azdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP