Vodafone 8 Mbps internet, 16 Mbps, 24 Mbps, 50 Mbps, 100 Mbps, 1000 Mbps
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Vodafone Süpernet adsl ve fibermax hızları

Vodafone adsl internet hızları, fiber ve fibermax hızlar ve hız düşüşleri

Vodafone ev interneti kullanıcıları 8 Mbps internet, 16 Mbps, 24 Mbps, 50 Mbps, 100 Mbps, 1000 Mbps internet hızlarda internet kullanımı yapar. 16 Mbps hızın üzerine çıkıldığında yüksek hızda internet fiber internet bağlantıları olur. Bu bağlantılar bölgesel fiber altyapısına göre 1000 Mbps’ye kadar ulaşabilir.

Normalde 2018 yılı sonunda kotanın tamamen kaldırılmasıyla hızımız net kotamız ise sınırsız olacak ancak 2018 yılı başı ve sonunda halen kotamız olacak. Normalde kotalardaki hızların düşüşleri BTK tarafından değiştirildi ve yeni düzenlemeyle birlikte yeni hızlar şu rakamsal boyutları aldı;

Adil Kullanım Kotası sonrası yeni hızlar

  • 4 Mbps yeni hız: 3 Mbps
  • 8 Mbps yeni hız: 5 Mbps
  • 16 Mbps yeni hız8 Mbps
  • 24 Mbps yeni hız: 16 Mbps
  • 50 Mbps yeni hız: 24 Mbps
  • 100 Mbps yeni hız32 Mbps
  • 500-1000 Mbps yeni hız: 64 Mbps

Not: Yukarıdaki hızlar bu uygulamanın yürürlüğe girmeden önce tüm bağlantı hızlarında 3 Mbps olarak standart şekilde uygulanmaktaydı.

Vodafone internet hızım çok yavaş, hızlı internet kullanamıyorum

Vodafone tarafınan kotalı paketlerde şu ibarelere dikkat edelim; 40 GB ve 50 GB kotalı internet paketleri ve + olarak 50 GB gibi adil kullanım kotaları bulunmaktadır. Sözleşmenizde Kota dolumu sonrası hızınız 3 Mbps olacaktır ibaresi yer alıyorsa yukarıdaki hızlardan farklı hızda internet kullanabilirsiniz.

Vodafone geceleri akk (adil kullanım kotası) kaldırıldı mı?

Evet, Vodafone ve diğer internet sağlayıcılarının ortak yaptığı bir uygulamadır. Buna göre geceleri 02 ile sabah 08 arasında yapılan data işlemleri yani internet kullanımları kotaya yansımaz. Özgürce kullanılabilir.

Akk, Akn tam olarak ne zaman kaldırılacak?

2018 yılı sonu 2019 başı itibari ile kullanım kotaları tamamen ortadan kalkacaktır. Uygulamanın yayıa girmesiyle kotalı daha ucuz paketler hayatımıza girebilir. Şimdilik bu konu hakkında hiçbir ilgi yok ama bekleyip göreceğiz..

Vodafone için diğer bilgiler

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP