Vodafone telefon almak için KKB puan limiti nedir?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Vodafone puan sorgulama sistemi nasıl, Vodafone limit puan, Vodafone telefon alma sorgulama

Vodafone puan ile akıllı cihaz teslimi

Puan ve cihaz sorgulama ekranı hemen aşağıdadır. Cihazı nakite çevirmek isteyen aboneler mesaj olarak not iletmelidir.

Vodafone puan sorgulama/Cihaz sorgulama (2018); eğer akıllı bir cihaz, cep telefonu, tablet gibi ürünlerden faturanıza ek taksitle ödeyerek yararlanmak istiyorsanız “Vodafone Puan Sistemi” kriterlerine uygun olmanız, yeteri seviyede puanınızın olması ve abonelik yaşınızın tutuyor olması gerekecektir. Bu kriterlerden biri yerine getirilmezse akıllı cep telefonu kbb puanı yeterli olsa bile cep telefonu alamazsınız.

ÖNEMLİ: Aşağıdaki Puan sorgulama ekranı yoğunluklar nedeni ile geç dönüş yapılmasına neden olabilir. Formu gönderdikten sonra hizmet vermeye yetkili Vodafone bayii tarafınıza kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

Vodafone puan sorgulama/Vodafone cihaz sorgulamaÖrneğin; KKB puanınız 3000 seviyelerinde olsun ve 2000 TL tutarında taksitli bir telefon almak istediğinizde abonelik yaşı, fatura düzenine de ayrıca bakılacağından son 6 ay içerisinde 1 fatura yüzünden gecikmeli ödeme yaptığınızda hattınız doğal olarak kapanır ve açılır. Bu durumda son ödediğiniz faturalara bakılarak 6 ay düzen baz alınır. Son 6 ay faturanız düzensiz ödemeleri yüzünden telefon alamazsınız.

Ücretli SMS ile sorgulama

Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi  Vodafone kredi notu öğrenmek için TC kimlik numarası ve doğum yılı bilgilerini aralarında bir boşluk bırakarak 1122’ye SMS göndermesi yeterli.

KKB sorgulama SMS ücreti: 9 TL olarak faturanıza yansır.

Vodafone akıllı cihaz alma koşulları ve şartları

Vodafone akıllı cihaz verirken bazı şartlar ve koşullar sunar bunları şu şekilde sıralayabiliriz,

 1. Aboneliğinizin yaşı (Kaç aydır abonesiniz)
 2. Cihaza göre fatura ödeme düzeni (En son ödediğiniz düzensiz fatura tarihi)
 3. Abone TCKimlik numarasına göre adına kayıtlı borç miktarı
 4. Abonenin KKB puanı

Yukarıdaki kriterlere göre cep telefonu veya akıllı cihaz verilir.

Aşağıda soru cevap kısmında daha fazla yanıtlar bulabileceksiniz.

Vodafone puan sorgulama

Vodafone puan sorgulaması online olarak internet üzerinden yapılamamaktadır. 2 yöntem kullanarak puanınızı sorgulayabilirsiniz;

 • Vodafone Cep Merkezlerine giderek
 • Vodafone Müşteri Hizmetlerini arayarak

Vodafone telefon puan limiti

Vodafone puan sorgulaması sonucu puanınız aldıysanız hangi telefonu alabileceğinizin basit bir yöntemi vardır. Bu ortamala olarak hesaplama ile yapılabilmektedir.

Şu şekilde örnek verebiliriz;

1 Puan = 1 TL

Örneğin; 2500 Puanı olan bir abone 2000 TL tutarında bir telefonu, 6000 Puanı olan bir abone iPhone 8 alabilir. 1500 Puanı olan bir abone ise 1200 TL, 1300 TL civarın bir telefona sahip olabilir.

Vodafone puanı nasıl yükseltilir?

Vodafone puanı yükseltmek için sihirli bir değnek yoktur. Tamamen borç yükünüz, ödeme düzeniniz ve abonelik yaşına göre puan sistemi yürür. Faturasız hat kullanan bir aboneninde KKB puanı bulunur faturalı kullanan abonenin de.

Faturalı hat kullanan abonelerin ödeme düzenleri ve ödeme miktarına göre puan artış gösterir. Örneği yeni abone olan biri en düşük miktarlarda bir fatura ödüyor olduğunda 6 ayda 300 – 400 puanı birikir. Senelik bu şekilde devam ederse 800 puan seviyelerine ulaşabilir. Normalde 2 yıllık düzenli bir abone 2500 puanı bulabilirken 3 yıllık aboneler 6000 puan seviyelerine ulaşabilir. Puanlarda en yükse seviye 6000 puan seviyeleridir.

Soru: Vodafone faturasız kullanıyorum KKB puanım yüksek faturalıya geçsem taksitle telefon alabilir miyim?

Yanıt: Normalde alınabilmektedir. Puan seviyenize göre verilecek olan taksitli telefon Cep Merkezi veya Online satış kanalındaki onayı verecek olan kişinin size olan güveni ve bazı şartlar yerine getirilmelidir.. Örneğin kamu çalışanı böyle bir durumla karşılaştığında sorunsuzca taksitli telefonla birlikte faturalıya geçebilmektedir.

Şu şartları yerine getirmelisiniz;

 1. En az 6 ay Vodafone faturasız hat kullanmalısınız.
 2. Hattınız 6 ay boyunca düzenli TL yüklenmelidir. 6 ayda toplam 150 TL ve üzeri TL yüklenmiş olmalıdır.
 3. Son 6 ayda hat dondurma ve kapanma olmamış olmalıdır.
 4. Adınıza kayıtlı başka hatta borcunuz olmamalıdır.

bu şartlar yerine getirilerek faturalıya geçiş evraklarıyle birlikte cihaz alınabilir.

Soru: Taksitli telefon almak istiyorum, 8 ay önce bir faturam yüzünden telefonum kapandı aynı gün tekrar açıldı taksitli telefon alabilir miyim?

Yanıt: Eğer KKB puanınız yeterli ise taksitli telefonlarda 2000 TL seviyelerine kadar alabilirsiniz. Puanınız fazla ve samsung s8 gibi son model pahallı telefon almaya kalktığınızda bu sefer 6 aylık değil 12 aylık fatura ödeme düzeninize bakılır. Telefon fiyatı arttıkça teslim şartları ağırlaşır.

Soru: İstediğim telefonu almak için en yüksek kaç puan olması gerekir?

Yanıt: Telefon almak için maksimum puan seviyeleri 6000 seviyesine çıkar. Bu puanı toplayan bir abone dilediği telefonu faturaya ek taksitle limitlere takılmadan alabilir.

Soru: Puanım ve abonelik yaşım tutuyor ödemelerimde sorun yok, taksitle telefon almak için kefil veya kredi almak gerekiyor mu?

Yanıt: Hayır, puanınızın tutması, abonelik yaşı ve ödeme düzeninizde sorun yoksa taksitli telefon alabilirsiniz.

Soru: Taksitli telefon almak için hangi evraklar veya belgeler isteniyor, ek bir evrak vermem gerekli mi?

Yanıt: Taksitli telefon için gerekli belgeler sadece telefonun taksitlendirme sözleşmesini imzalamak ve kimlik fotokopinizi vermeniz yeterlidir.

Bunlarıda öğrenmek isteyebilirsiniz

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Bu yazıya yazılan 23 yanıt

 • 4 aylik faturaliyim en yüksek general mobile 5 i alabileceğim yazıyor iphone 6 almak istiyorum fatura üstüne ne zaman puanim yeterli olur

  • Ortalama 1000 seviyelerinde puanınız var anlamına gelir. iPhone 6 alabilmeniz için 1 yıl daha düzenli fatura ödemeye devam etmeniz gerekecektir.

 • 1 aralık ta 5. ayıma girecem ama hala puanımı göremiyorum vodofone bayisine gidip sordugumda puanınızı göremyorum telefon almak için 6 ayı doldurma şartı var mı ?

  • Mevcut faturalı abonelerde cihaza göre 6 ile 12 aylık ödeme düzenine bakılır. Diğer operatör ve faturasızdan geçişlerde ise Puana bakılır.

 • kardeşim ben vodofone sıtesinden alabılecegım cıhazları sorguladıgımda huwaeı p10 cıkıyor ama 3 ay once cıhaz aldım puanımn huwaeı p10 ıcn yeterlı olmadıgını dusunuyorum sence neden cıkıyor bilgi verirmisin

  • Cihaz alımı için puanınız yüksek demektir. Sorgulama ekranında cihaz alıp almadığınızı sorgulamaz. Mevcut puanınıza göre değerlendirme yapar. Cihaz almaya kalktığınızda ise yakın tarih olduğundan 2. cihazı alamazsınız. İlk cihazın 12 aylık düzenli ödemelerinin ardından istediğiniz cihazı alabilir durumdasınız demektir.

   • Yani İkinci cihazı almam için ne kadar beklemem gerekiyor. Suan dıger cihazın 3. faturasını ödedim hattım ise yaklasık 9 aydır kullanımda ama faturalarımı sürekli 170 üzerinde ödüyorum

 • 3 adet faturalı Vodafone hattım var. Bir tanesini kendim, bir tanesini oğlum kullanmakta, diğer hat ise 5-6 aydır boşa çıktı. 3 hattımda da taahhütlü cihaz vardı. Kendi kullandığım hattın taahhüdü 31 Aralıkta bitti. Boşta olan hattın cihaz taahhüdü 3 ay kalmıştı onu da bu ay bozdum. Faturası çıktı, 21 Ocak son ödeme tarihi. Sadece oğlumun kullandığı hat üzerinde cihaz var. Dün sorgu yaptırdım puanım sıfır. Şu an sıfır olmasının mantığı nedir? Eğer cihaz kampanyalarından dolayı ise, TC kimlik bazında 2 telefon alınabiliyor. Şu an benim 1 tane hakkım var. Puan toplamaya sıfırdanmı başlayacağım.

  • Merhaba Ahmet bey, telefon aldığınızda otomatik olarak puanınız düşer. Doğru olanda bu yöntemdir zaten. Sizin örneğin 2000 puanınız çıktığında 2000 puana denk gelen bir cihaz alırsanız puan sıfırlanır. Ödemelere başladıktan sonra puanlar tekrar yükselmeye başlar ancak puan birikmesi öyle kolay olmayacaktır. 1-2 yıllık ödeme düzeni ile almak istediğiniz bir telefon puanı biriktirebilirsiniz. Cihazlarla ve 3 hat ile düzenli ödemeler çok daha fazla puan biriktirmenize yardımcı olur. Ayrıca numara taşıma yaparsanız puanınız gider.

 • 2000 puanım var, 2000 liralık bir telefon aldım 24 ay taahhütlü, puan sıfırlandı, buraya kadar normal, normal olmayan kısmı, her ay örneğin tarife için 70 cihaz için 100 tl toplam 170 tl fatura ödendikçe tekrar puan toplamaya başlanması gerekmezmi, bankalardan kullanılan kredilerde bu şekilde işler, her ay taksit ödedikçe, ödediğiniz taksit oranında, tekrar kullanabileceğiniz limit yükselir, eğer hayır son taksidiniz bittikten sonra puan toplamaya başlarsanız diyorsanız iphone x alan biri 24 ay taahhüt sonrası tekrar en son model iphone almak isterse en az 3 sene beklemesi gerekir ki bu çok mantıklı değil

 • 2000 puanım var, 2000 liralık bir telefon aldım 24 ay taahhütlü, puan sıfırlandı, buraya kadar normal, normal olmayan kısmı, her ay örneğin tarife için 70 cihaz için 100 tl toplam 170 tl fatura ödendikçe tekrar puan toplamaya başlanması gerekmezmi, bankalardan kullanılan kredilerde bu şekilde işler, her ay taksit ödedikçe, ödediğiniz taksit oranında, tekrar kullanabileceğiniz limit yükselir,

  • Merhaba, maksimum seviye puan gerekmektedir. 5000 puan üzerinde olmalıdır. 4000 Puan seviyelerinde olanlarada abonelikleri gözden geçirilerek verilebilmektedir.

  • Merhaba, hayır alamazsınız. Şuan puanlarınız sıfırlanmış durumdadır. Kullanmaya devam ederek puanlarınızı biriktirmelisiniz.

 • iphone 7 için ne kadar gerekir ve ben bu puan işini pek anlamadım sade bir dil ile dönüş sağlarsanız sevinirim.

 • iphone 7 için ne kadar gerekir ve ben bu puan işini pek anlamadım sade bir dil ile dönüş sağlarsanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP