Vodafone evde internet bağlantısı, adsl ve fiber süpernet açılışı
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Vodafone net kaç günde bağlanır, Vodafone telefonsuz internet açılış süresi

Vodafone eve internet kaç günde bağlanır, Vodafone net süpernet telefonsuz internet açılış süresi ne kadar?

Vodafone ev internet hattı binanızın altyapısı, başvuru yaptığınız kanal, yeni internet bağlatma ve mevcut internet hattınızı Vodafone’a taşımanıza bağlı olarak çeşitli etaplardan geçerek farklı açılış günlerinde bağlanır. Ortalama bağlantı süreleri ise 5-15 gün arasında değişir.

Hattınızın durumuna göre işleyiş şu şekildedir;

Vodafone yeni internet başvurusu açılış süresi

Yeni internet bağlatma demek evinde daha önce interneti olmayan kişilerin yeni bir internet hattı çekilmesi demektir. Binasında altyapısı uygun olanlar (adsl, fiber) için port tahsisi yapılarak internet sinyali verilir.

Yalın internet (telefonsuz internet) başvurusu yaptığınızda açılış süresi yani hattın kapınıza bağlanma süresi ortalama 2 haftayı bulabilmektedir. Telefon + internet başvuruları yine aynı şekilde sürmektedir.

Churn başvuru (mevcut interneti taşıma) açılış süresi

Mevcut internet hattını Vodafone’a taşıyanlarda hattın değişim süresi yeni açılışlara göre biraz daha hızlıdır. Zaten mevcutta port ve hat bağlantısı olduğundan açılma yani değişme süresi 1 hatta içerisinde gerçekleşebilmektedir.

Vodafone fiber internet açılış süresi

Vodafone fiber internet bağlantı taleplerinde ise 3 farklı yol izlenir.

Bunlar;

  1. Mevcut interneti fiber yapma
  2. Yeni fiber internet başvuru
  3. Vodafone fiber altyapı bağlantısı

Eğer binanızda Vodafone kendi alyapısı bulunuyorsa fibermax hizmeti alırsınız ve en kısa sürede açılışın yapılabildiği bilinir. Başvurunuzla beraber 2-3 gün içerisinde hattınız aktif olabilir.

Mevcut abonelerin fibere geçişleri ise 7-8 gün kadar sürebilir. Yoğunluk durumuna göre aktiflik sağlanır.

Yeni fiber başvurularda ise adsl internet hizmeti gibi açılış süreleri 15 güne kadar çıkabilmektedir.

Vodafone hat açılış aşamaları

Hattınız aktif olana kadar bazı aşamalardan geçer bu süreç sizin hattınızın aktifleşmesini uzatır veya kısaltır. Şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Hat başvurusu kimlik fotokopisi ve sözleşme Vodafone’a ulaşmadan hat aktif olmaz. Size gelişi ve tekrar gidişi süreye etki eder.
  2. Başvuru yaptığınız firmanın başvurunuzdan sonra size ulaşması, sizden onay alması ve tarafınıza evrakları yönlendirmesi sürece etki eder.
  3. Türk telekom altyapısı kullanılan başvurularda yaptığınız talep Türk Telekom servis ekiplerine işemri olarak gönderilir ve yoğunluğa bağlı olarak sıralamaya konur.
  4. Boş port olmadığı durumlarda yeni port gelene kadar hat açılışı beklemede kalır.
  5. Hiç altyapı yoksa hat aktif olmaz ve bekler.
  6. Vodafone kendi fiber altyapısının olduğu bölgelerde ise talebinizin hemen ardından kapınıza yetkili servis gelerek kısa sürede bağlantınızı gerçekleştiri.

Vodafone için diğer bilgiler

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP