Vodafone internet sürekli kopuyor, kesintisi, internet donma, internet gitti
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Vodafone net internet yok, Süpernet internet sorunu, adsl ışığı yanmıyor, wifi modem bağlantı sorunu

Vodafone internet sorunları, Vodafone net ev internet bağlantı, kesinti, donma ve kopma sorunları

Vodafone net süpernet ev adsl ve fiber bağalnatılarında internet yok, internet sorunu, adsl ışığı yanmıyor, wifi modem bağlantı sorunu, sürekli kopuyor, kesintisi, internet donma, internet gitti gibi sorunlar sadece Vodafone’a özel değil tüm ISS (internet servis sağlayıcı) firmalarında da yaşanabilir doğal sorunlardır. Sorunun sürekliliği veya çok nadir yaşanması yardım alma açısından önemlidir.

Vodafone internet donma sorunu

Yandex, Chrome, Explorer gibi internet tarayıcılarını açtığınızda donma sorunu yaşanıyorsa sıklıkla buna neden olan internet hattını değildir. Bilgisayar yazılımlarınızla alakalıdır. Yine bununla beraber wireless adaptor, ethernet kartı ve modem donma sorunu yaşatabilir. Modem kaynaklı olup olmadığını modemin kablolarını çıkartarak bağlantınızı kesin ve yeniden deneyin. Donma yaşanmıyorsa bilgisayarınız kaynaklıdır. Ethernet kartınızı devre dışı yapın ve deneyin yine donuyorsa yazılım güncellemeli veya bilgisayar donanımlarını kontrol etmelisiniz.

Vodafone internet hattındaki donma, kopma, kesinti neden olur?

Çoğu sebepten dolayı hattınızda ev internetlerinde bu sorunlar yaşanabilir. Nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Santral Mesafesi

Eğer internet hattınızın bağlı bulunduğu santral ile aranızdaki mesafe 5km veya üzeri ise donma, kopma, internet ışığı gibi sorunlar yaşayarak internet gitti diyebilirsiniz. Santral mesafenizi ölçüm yaparak öğrenebilirsiniz.

Kablolama

Donma, kopma, internet ışıkları gibi sorunların diğer kaynağı eski, ezik, yıpranmış, oksitlenmiş kablolardır. Modemden aşağı kutuya inen kabloyu kontrol edin. Bilgisayarınızla modem arası ara kablo kullanıyorsanız kablonuzda sorun olabilir.

Modem sorunları

Modem ısınması, elektrik yüklenmesi sorun yaşatabilir. Modem fişten çıkarılmalıdır. Modeme giren tüm kabloları çıkarın ve 30 saniye kadar bekleyip tekrar takın.

Splitter

İnternet ile telefon ayrıcı olarak splitter kullanıyorsanız sorun olmuş olabilir. Hattı splitterden çıkarın direkt modeme takıp deneyin.

Fazla hız olan kampanya

Hattınızın 8 Mbps destekliyor olmasına rağmen 16 Mbps’ye kadar internet kampanyası varsa bu gibi durumlar bağlantı gitmesi, kopma gibi sorunlar yaratabilir. Sıklıkla internet hız düşürülmesi soruna çözüm olmaktadır. Bu gibi durumları hattınızın sorgulamasını yaparak maksimum alabileceğiniz hızı ve mevcut kampanyanızı kontrol ederek öğrenebilirsiniz.

Adil Kullanım Kotası

Akk (Akn) dolması ile hızınız düşebilir. Bu düşüş geçicidir ve yeni ayla eski haline döner. Önceleri 3 Mbps olan hızlar şimdilerde 5 Mbps olarak değişiyor 8 Mbps, 16 Mbps gibi yüksek hızlı kampanyalara bağlı olarak düşüşler yaşanmaktadır. İnternetim ağırlaştı, bağlantı hızım düştü gibi sorunların kaynağıdır.

Port Sorunları

Port kaynaklı sorunlarda sizin yapabileceğini bir çözüm yoktur. Arıza kaydı bırakmalısınız. Port sorunları santral ile alakalıdır ve santral görevlileri test ederek öğrenebilir.

Switch Sorunu

İnternet çoğaltıcılardan kaynaklı bağlantınız gelmeyebilir. Test etmek için bilgisayarınızla direkt bağlantı yaparak test edin.

Wireless, Wifi (Erhernet)

Bilgisayarınızdaki kablolu veya kablosuz ethernet kaynaklı kopma, donma, kesilme, internet gitmesi gibi sorunlar yaşanabilir. Kontrol edin.

Arıza durumunu çözemiyorsanız: 0850 542 0 542 Vodafone Müşteri Hizmetlerinden destek alın.

Vodafone için diğer bilgiler

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP