Vodafone Süpernet Evde Fiber internet 2018
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Vodafone Net Fibermax ev interneti 2018

Vodafone Net Fiber Süpernet Evde Fibermax İnternet 2018

Vodafone Fibermax kampanyaları ile internet kullanıcılarına fiber internet keyfi yaşatıyor diyebiliriz. Bu alanda en çok merak edilen 2018 yılında fiber internet olarak kotanın kaldırılması ile fiyatlar ne seviyelerde olacak. Kotasız yanı Akn (adil kullanım kotası) olmayan internet fiyatları günümüzde biraz daha pahallı. Kotanın kaldırılması ile internet fiyatları yükselecek mi?

Bu çok anlamsız olur! Eğer tutarda adil kullanım kotası kaldırıldı fiyatlar 10 TL, 20 TL yükseldi derlerse anlamsız bir kota kaldırılması olacaktır. Zaten günümüzde 20 TL fark ödeyerek kotasız internet alınabiliyor.

Kota kalkarsa ne olur?

Koyanın kaldırılması ile 2018 yılında yeni kampanyalar gelebilir. Bunlar muhtemelen kotalı internet paketleri olacaktır. Daha cazip bir internet hizmeti sunmanın bir yolu yok. Yani hayatımıza 2019 yılı başında 30 GB, 50 GB, 100 GB kotası olan 25 Mbps, 32 Mbps, 50 Mbps, 100 Mbps hızlarında yeni fiber internet kampanyaları 39 TL, 49 TL gibi ucuz internet fiyatları olarak sunulabilir. Tabi bunlar kesin bilgiler değili.

Vodafone Fibermax İnternet Modem

Hızlar 24 Mbps üzeri yani Adsl hızından fibere geçildiğinde fiber modem gerekecektir. Vodafone bu konuda avantajlı olarak ücretsiz fiber modem vermektedir. Tabi bu kullanıcıya kedi değildir. Kampanyan bitene kadar al kardeşim bedava kullan modemi. Dğeri 350 TL. Oldu ya hattınızı iptal ettirirseniz aynen modemi aparatları ve çalışır durumda iade edeceksiniz yoksa 350 TL fatura gelir.

Fibermax kampanyalarında kurulum ücretinin olmaması ayrı bir avantaj. Tak çalıştır size başka birşey kalmıyor.

Vodafone Fibermax kampanyaları

Vodafone fiber internet kampanyalarında Superonline, Vodafone ve Türk Telekom altyapısı kullanarak 1000 Mbps’ye varan hızlarda internet verebilmektedir. En çok tercih edilen fiber internet kampanyaları ise 50 Mbps ve 100 Mbps hızlarda olanlardır. Fiber kampanyalarının en güzel yanı ise Mbps’ye kadar hız değil, kampanyadaki hızların net alınmasıdır. Peki fiber internet kota dolumunda 50 ve 100 Mbps hızlar ne oluyor?

BTK tarafından uygulamaya geçirilen adsl internet kota dolumundaki düşecek hızlar;

olarak yeni düzenlemeler yapılmıştır.

Vodafone Fiber Kota

Yürürlüğe giren bu düzenleme ile hızlarda kota dolumda bile çok iyi denilebilecek seviyeler var. Eskiden ne oluyordu? 50 Mbps hızında bir fiber internet kullanıcısı adil kullanım kotası doldurduğunda 3 Mbps’ye ortalama %80 gibi hız kaybı yaşıyordu. Günümüzde ise 24 Mbps’ye düşmesi bu kaybı %50’ye çekti ve hiçte hafife alınmayacak hızlar bunlar. Hızın bu derece düşüşü bile ben kotasız internet kullanıyorum deme hakkını bile veriyor.

Bu düzenleme Vodafone tarafındna kullanıcısına sunulmuş bir hediye deği tabi.. BTK tarafından getirilen düzenlemeler olup tüm ISS fimaları için geçerlidir.

Not: Fiber internet kullanımları 02:00 ile 08:00 arası akk (adil kullnım) kotanıza yansımaz. Saatlere dikkat ederek yapacağınız kullanımlar kotanızdan düşmez. 2019 yılı başı, 2018 yılı sonu kotanın tamamen kaldırılacağı açıklanmıştır.

Vodafone için diğer faydalı bilgiler

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Bu yazıya yazılan bir yanıt

  • Vodofane evde internet kullanmak istiyorum ama kullanamiyorum ama faturasini oduyorum .calisanlarinizin yeteneksizligi yuzunden 8 gun gecmesine ragmen hala hizmet alamiyorum tum cagri merkezi aramalarim basarizlikla sonuclandi ve yalan soyleyen cagri merkezi calisanlariniz oldunun farkinda degilsiniz sanirim iftira atmadimi dogru soyledimi anlamak isterseniz kayitli aramalari dinlerseniz cok gulecek ve hak vericeksinizki vodafone kaliteli bir hizmet vermiyor cok yazık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP