Vodafone Süpernet Evde Adsl internet 2018
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Vodafone Net Adsl ev interneti 2018

Vodafone Net Adsl Süpernet Evde İnternet 2018

2018 yılında Vodafone Net Adsl internet hizmeti ile evde bağlantı kotanın kaldırılması ile daha değişik bir yapıya bürünebilir. Adil Kullanım Kotası (Akn, Akk) kaldırılacağı Bilişim Teknolojileri Kurumu (BTK) 2018 yılı olarak kota olmayacağı belirtiliyor ama bu tarih 2019 yılının hemen başı yanı 2018 aralık ayı.

Kampanyalar ne olur?

Adsl internet hizmetleri ile kotalı internet paketleri gelebilir. Bunlar 10 GB, 20 GB, 30 GB, 50 GB gibi 4 Mbps, 8 Mbps, 16 Mbps, 24 Mbps hızlarda daha cazip kampanyalar sunmak adına yayına bağlayabilir. Ama genel olarak şuan kullandığımız internet hizmetlerindeki kotanın kalkacağıdır. 29 TL, 39 TL, 49 TL gibi alternatiflere yönelinmesi de ihtimaller arasında. Tüm bu hazırlıklar 2018 yılında olacak.

Vodafone Evde İnternet Modem

Adsl modemlerin 24 Mbps gibi hızlı internetleri desteklediği biliniyor. Yaygınlaşan fiber altyapısı ile hızlar 50 Mbps üzerine çıktığında modemlerin fiber uygunluğu önemli. Fiber yapı ile Adsl modemler çöp oluyor. Günümüze baktığımızda Hediyeli modemler adsl ile pek karşımıza çıkmıyor satılıyor. Dışarıdan 70 TL gibi fiyat ile modem alacağımız yerde Vodafone kampanyaları ile 4.90 TL aylık taksiler ödeyerek 117 TL’ye aynı modemi daha karlı gibi alıyoruz. Sırf içerisinde şifresi tanımlı ve taksitli veriliyor diye.

Modemi dışarıdan 2. el olarak bile almak çok daha mantıklı ve çok ucuza gelmektedir.

Vodafone Adsl kampanyaları

Vodafone süpernet kampanyalarında sıkça 8 Mbps, 16 Mbps, 24 Mbps adsl kampanyaları çıkıyor ve bunlar 50 GB, 75 GB, 100 GB gibi adil kullanım kotasına dahiller. 2017 yılında adil kullanımın kalkmasıyla 3 Mbps’ye düşen internet hızları düzenlemeyle beraber kota dolumunda yeni hızlar şu şekilde değişiyor;

BTK tarafından uygulamaya geçirilen adsl internet kota dolumundaki düşecek hızlar;

olarak değişmektedir.

Vodafone Adsl Kota

Düşecek hızlara bakıldığında zaten kotasız internet kullandığınızı düşünebilirsiniz. 24 Mbps internet kullanan biri hızının 16 Mbps’ye düşmesi ile zaten arada gözle görülemeyecek kadar yani hissedileyemecek kadar farklar çıkıyor.

Vodafone adsl koya konusunda 40 GB, 50 GB gibi günümüzde ayrı bir kota daha uygulaması yapıyor. Tıpkı normal kotalı adsl paketleri alır gibi. Kampanya fiyatları cazip gibi gelebilir ama incelemenizde fayda var. Kotaları incelemeden paket alırsanız ummadığınız sonuçlarla “kota” sorunu ve fazla ücret sizi mutsuz edebilir.

Not: Normal kullanımlarınızın gece 02:00 ile 08:00 arası kotanıza yansımaz. Gece bu saatler arası özgürsünüz. Kotanın tamamen kaldırılması ise 2019 yılı başında olacaktır.

Vodafone için diğer faydalı bilgiler

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP