Vodafone'dan Avea'ya numara taşıma (Türk Telekom Mobil)
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Vodafone faturalıdan Avea faturalıya geçiş, Vodafone’dan Avea’ya geçiş

Vodafone‘dan Avea’ya geçiş, Vodafone‘dan Avea’ya numara taşıma

Vodafone’dan Avea’ya geçiş için faturalı veya faturasız olarak Vodafone hattı kullanılıyor olmanız yeterlidir. Hat sizin adınızaysa faturasızdan Avea (Türk Telekom Mobil) faturalıya veya Vodafone faturalıdan Avea faturasıza herhangi bir ücret ödemeden geçiş veya numara taşıma işlemini yapabilirsiniz.

Geçiş Formu

Vodafone faturalıdan Avea faturalıya geçiş evrakları

Faturalı hatlardan bir başka operatörün faturalı hattına geçiş yapmak en basit işlemdir. Bu işlem için aşağıdaki belgeler yeterli olacaktı.

Geçiş evrakları;

  1. Numara taşıma formu (Avea’dan gelecektir)
  2. Kimlik fotokopisi (yoksa ehliyet, pasaport olabilir)
  3. Abonelik sözleşmesi (Avea’dan gelecektir)

Not: Kimlik veya kimliğe eşdeğer belgeler sizin temin etmeniz diğer evraklar ise yetkili kişi tarafından size imzalatılmak üzere teslim edilir.

Vodafone‘den Avea’ya numara taşıma borçlu abone

Vodafone hattına borcu olan yani faturası kesilmiş fatura borcu olan aboneler hattını taşıyabilir. Fatura borcu yüzünden hat kapalı durumda ise numara taşıma yapamaz. Önce kapanan hattı aktif etmeleri gerekecektir.

Vodafone’den Avea’ya geçiş kaç gün sürer?

Numara taşıma süreçleri için öncelikle aboneden geçiş evrakları ve yeni abonelik sözleşmesi imzalı olarak alınır. Kimlik fotokopisi ile sitemlere giriş yapılarak Vodafone onayına sunularak onay beklenir. Onay süreci 24 saat içerisinde gerçekleşir. İşlemlerin hızlanması ile bu süreç 2-3 güne kadar sürebilir. Sözleşme ve evrakların teknik yazılımlarla yüklenme süreci gecikirse aktivasyon (Churn) süreci de uzayacaktır.

Geçişlerde numara seçme

Vodafone abonesi Avea için geçişte yeni bir numara talep edebilir. Yeni numara isteyen abonenin eski numarası otomatik olarak iptal edilir ancak yeni tahsisler için ek ücret alınır. Numara tahsis işlemi ücretli bir işlemdir. Faturalı hatta geçişlerde bu ücret faturaya taksitle yansıtılırken faturasız hatlarda abone peşin ödeme yapmak zorundadır. Faturasız hat geçişleri bayi üzerinden yapılacağından abone cep merkezlerine giderek tarife seçimi ve geçiş evraklarını imzalayarak Sim kartını alıp işlemi tamamlar. Faturalı hat geçişleri için online olarak başvuru yapılabilir. Online başvurularda (İnternetten) sözleşmeler ve SIMKART abonenin adresine teslim edilir.

Geçiş ücreti, numara taşıma ücreti

Faturalı veya faturasız hattını başka operatöre taşıyan abone için ek ücret ödemesi alınmaz. Numara taşıma işlemi ücretsiz yapılabilen bir uygulamadır.

Geçi (Numara taşıma) hat kapanır mı?

Hat başka operatöre taşındığında aktivasyon SMS’i ile birlikte kapanır. Hatta bilgi mesajı geldiğinde yeni SIMKART takılarak kullanıma devam edilir. Operatör içi geçişlerde yeni almaya veya takmaya gerek yoktur.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP