Vodafone adil kullanım kotası, Vodafone adil Kullanım noktası 2018
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Vodafone akk kalktı mı, Vodafone akn kaldırıldı mı? 2018

Vodafone Süpernet Adsl ve Fiber Adil Kullanım Kotası

Vodafone Net internet akk (adil kullanım) 2018 yılında tüm operatörlerde kaldırılacak. 2019 yılı başı ile tamamen kota kavramının kaldırılacağı BTK (Bilişim Teknolojileri Kurumu) tarafından bildirilmişti. 2017 yılı Mayıs ayı ile beraber Akk, Akn (Adil kullanım) kotaları gece 02:00 saatinden 08:00’a kadar kotaya dahil edilmeden kullanılabiliyor.

Vodafone Adil Kullanım Kotası nedir?

Adil kullanım tüketicinin eşit koşullarda internet kullanımı gerçekleştirebilmesi için uygulanır. Abone talebine göre kota miktarı belirleyerek hizmetten faydalanır. Bu sayede şebeke üzerindeki yoğunluk dengede tutulur. Verilen kotalar ay içerisinde geçerlidir. Yani kullansanızda kullanmasanızda bir sonraki ayın başlangıcı ile sıfırlanır sonraki aya devir olmaz. Aylar arası süreklilik ve devamlılığı böyle sağlanır.

Vodafone adil kullanım sorgulama nasıl yapılır?

Jetfatura.com sitesi üzerinden Vodafone internet kullanıcıları kota sorgulama yapabilir. Kota sorgulama ekran girişi kullanıcıya SMS yoluyla gönderilmektedir. Şifrenizi unuttuğunuzda 850 542 0542 numaralı telefon üzerinden yeni şifre talep edilebilir.

Vodafone akk kaldırıldı mı, Vodafone adil kullanım kotası kalktı mı?

İnternet kullanım kotası olarak tabir ettiğimiz akk kısmen 2017 mayıs başında gece kaldırıldı. Gece 02:00 ile 08:00 arasında yapılan internet uygulamaları UPLOAD/DOWNLOAD kotaya sayılmamaktadır. Yani internet hattı o saatler arasında uyku moduna geçer ve yapılan işlemlerdeki harcanan data miktarı kotaya yansıtılmaz.

Adil kullanım tam olarak ne zaman kaldırılacak?

Adil kullanım kotasının tamamen kaldırılması 2018 yılı sonu. Aslında 2019 başı diyebiliriz. 2019 yılının girmesiyle birlikte hayatımızda adil kullanım kotası diye bir kavram kalmayacak.

Eşitsizlik olmaz mı?

Eşitsizlik söz konusu olacaktır. Durum göre genişlikte ayrıca düzene girecektir. Biri günde 100 Gb internet kullanımı yaparken diğeri 100 Mb ile günü kapatabilir. Kaynak tüketimi aşırı yapan kullanıcılar diğer kullanıcıların haklarını gasp edeceğinden nasıl bir uygulama yapılır şimdilik kestirmek güç.

Vodaafone kampanyalarında kota aşım ücreti

Kullanıcı sözleşmesine dikkat etmelidir. Vodafone kampanyaları arasında ek ücrete tabi adil kullanım harici kota uygulaması olan kampanyalar mevcuttur ve ek ücret ödemenize neden olabilir.

Normal kullanım kotaları sözleşmelerde de belirtildiği gibi 40 GB kullanım kotası ve 50 GB adil kullanım vardır. 40 GB dolduğunda 50 GB internet olana kadar ek fatura yazılır. 50 GB dolduğunda ise fiyat eklenmez ancak hız düşürülür. 3 Mbps internet hızı olarak devam edilir.

Vodafone için diğer bilgiler

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP