TurkNet başka adrese taşınma durumunda ne yapılır?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Turknet nakil dilekçesi, TurkNet nakil ücreti, Türknet adsl nakil dilekçesi

TurkNet adres değişikliği formu

TurkNet internet hizmetleri (ADS, VDSL) hattı kullanırken data hattınızı bir başka adrese veya bir başka şehre taşıyabilirsiniz. Hizmetin İL, İLÇE, MAHALLE ayrımı olmadan altyapı bulunduğu sürece taşınmasında bir sakınca yoktur. İstanbul’da ikamet eden bir abone Adana, Antalya, Mersin, Samsun, Ankara, İzmir gibi Türkiye’nin tüm İL ve İlçeleri arasında hattını 1 hafta gibi süreler içerisinde gerçekleştirebilir.

TurkNet Adsl nakil nasıl yapılır?

TurkNet internet hattınızı nakil yapabilmeniz için gideceğiniz adreste altyapı uygun olmalıdır. Eğer altyapı mevcut değilse nakil işlemi yapılamaz. Adsl internet kullanırken VDSL hattı mevcutsa hizmetinizi Adsl’den VDSL’e geçirebilirsiniz. Bu işlem için ek ücret ödenmez.

TurkNet nakil dilekçesi

TurkNet önceki dönemlerde ihtiyaç duyduğu nakil dilekçesine nakil için gerek görmemektedir. Hattınızı başka adrese nakil yapmak istediğinizde 0850 288 8080 Müşteri Hizmetlerini arayarak yeni adresinizi vermeniz yeterli olacaktır.

TurkNet nakil ücreti

TurkNet nakil işlemlerinde ADSL veya VDSL hattı taşımak için ücret talep etmez. Ancak hattınızın yanında ev telefonu hattı kullanıyorsanız sabit telefon nakil ücreti için 10 TL faturanıza tek seferde fatura edilecektir.

TurkNet nakil süresi

TurkNet nakil kaç günde gerçekleşir? Hattınızı taşıyacağınız adreste altyapı sorunları bulunmuyorsa hizmet 6 iş günü kadar süre sonunda taşınmış olacaktır. Taşınma işleminin gerçekleşmesinin ardından cep telefonu hattınıza kısa Mesaj olarak bilgilendirme gelecektir. Port sorunları, altyapı sorunları gibi santral veya Türk Telekom kaynaklı sorunlarda bu işlem daha uzun süreler alabilir. Eğer gideceğiniz adreste TurkNet kendi fiber altyapısı varsa hizmet daha kısa sürede aktif olacaktır.

TurkNet fiber internet altyapısının bulunduğu bir bölgeye taşındığınızda eğer ADSL veya VDSL internet hizmeti alan aboneler daha uygun şartlarda FİBER internet kampanyalarına geçiş yapabilirler. (Not: TurkNet Fiber internet altyapısı her ilde yoktur. Bazı illerde kısıtlı sitelerde bulunmaktadır.)

TurkNet sabit telefon (ev/iş telefonu) hattı kullanan aboneler şehir değiştirdiklerinde (Şehirler arası nakillerde alan kodu değişir) telefon numaralarını değiştirmeleri gerekebilir. Şehrin alan koduna uygun yeni bir numara tahsisi gerekebilmektedir.

Modem üzerinde eğer hizmet numaralarınızda değişiklik olduysa yeni kullanıcı adı ve şifrenizi modeme tanımlayarak hattınızın aktif olduğuna dair SMS geldikten sonra kullanıma başlayabilirsiniz.

TurkNet için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP