TurkNet taahhütsüz internet kaç günde bağlanır, TurkNet açılış süresi
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

TurkNet kaç günde aktif olur, TurkNet Churn işlem süreçleri

TurkNet internet bağlantı süreçleri

TurkNet ADSL, VDSL ve FİBER internet başvurularında işlem aşamalarına göre sıralanan süreçlerden geçerek aktivasyon sağlanır. Bu işlemler hem Churn başvurularında hem de yeni internet başvurularında geçerlidir. Hat taşımlarda süreler biraz daha uzayabilirken yeni internet başvuruları ve Fiber internet başvurularında süreler biraz daha kısa olur. Hizmet mevcut hattın konumuna göre değişen aşamalardan geçerek aktifleşir.

İnternet açılış aşamaları ise şu şekildedir;

Adsl ve Vdsl abonelik açılış süreci

  1. İnternet için başvuru yaptığınızda TurkNet tarafından hattınız ön başvuru olarak kayda geçer.
  2. Sözleşme ve kimlik belgeniz imzalanarak TurkNet tarafına ulaştığında hizmetiniz altyapı sağlayıcıya iletilerek aktivasyon beklenir.
  3. Aktivasyonlar altyapı sağlayıcının hattı bağlaması ile gerçekleşeceğinden işlem yoğunluğuna göre ortalama 3-7 gün gibi bir sürelere tekamül eder.
  4. Kablolara sinyalin gönderilmesinin ardından hattın kullanıcı adı ve şifreleri SMS olarak hat sahibine bilgilendirme gelir.

Bu süreçlerin sonunda telefon aktivasyonuda sağlanmış olur. SMS ile gelen aktivasyonun ardından internet modem takılarak veya eski modeme yeni şifreler girilerek kullanıma başlanabilir. Yeni başvurularda aktivasyonlar 3 günde bile yoğunluk yoksa aktif olabilmektedir.

TurkNet Fiber abonelik işlem süreleri ve aşamaları

TurkNet ADSL internet hizmeti haricinde kendi altyapısı üzerinden Fiber internet hizmeti vermektedir. Eğer binanızda TurkNet’e ait fiber varsa internet aktivasyon süreçleri daha kısalacaktır.

Başvuru talebinizin ardından binanıza kurulum ve sözleşmeler teslim edilerek diğer internet hizmetlerine göre çok daha kısa sürelerde maksimum 3 güne kadar hattı aktifleştirebilirsiniz.

Churn (Başka operatörden geçiş) abonelik açılışı

Churn yani başka bir operatörden TurkNet’e geçişlerde işlemler biraz daha uzayarak 10 günü bulabilmektedir. Ortalama ise 1 hafta gibi bir sürede hat geçişi yapılır. Hat geçişleri için sözleşmenin ve hat sahibinin kimlik fotokopisinin sisteme girilmiş olması gerektiğinden ilk aşamalar hattın sahibine sözleşme imzalatmaktan geçer. Buradaki süre önemlidir. Ne kadar erken sözleşme imzalanırsa hattın açılışı o kadar kısalacaktır.

Sözleşme geldikten sonra hat geçiş için gerekli adımlar atılarak eski operatör onayına sunulunur. Buradaki süreç ise 1-2 gün arasında değişerek aktivasyon yani yeni operatöre geçiş yapılır. Sürenin uzaması veya kısalması ile hat kopmaz ve kullanıcı bu süreçte internet kullanmaya devam eder. SMS ile hattınızın taşındığına dair bilgi mesajı geldiğinde yeni şifrelerinizi modeme tanımlayarak internet kullanmaya devam edebilirsiniz.

TurkNet için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP