TurkNet Hız Testi Nasıl Yapılır, TurkNet internet hızı sorgulama
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

TurkNet Download hızım kaç, Upload hızım kaç, 100 Mbps hız alabilir miyim?

TurkNet hız testi, VDSL, ADSL ve Fiber internet SpeedTest

TurkNet Upload/Download (Yükleme/İndirme) hızı kaç, hız testi nasıl yapabilirim? Bizler hızımızı kontrol etmeye ihtiyaç duyuyorsak muhtemelen bir bağlantı sorunu yaşıyoruz demektir. Hız düşüşlerine genelde kotanın dolması ile hız testi yapma gereksinimi duyuyoruz. Akk olan bir internet hizmetinden faydalanıyorsanız günümüzde hızlar ortalama yarıya düşmektedir. Eskiye bakıldığında bu hız, kotanın dolumu ile 3 Mbps idi ancak şimdilerde çok daha fazla. En düşük bağlantı hızı ile bağlanan bir müşteri 5 Mbps, 8 Mbps, 16 Mbps, 24 Mbps, 32 ve 64 Mbps hıza düşer. Bu hızlar ne derece yüksek hızda internet kampanyasına bağlandığınızla alakalıdır.

TurkNet hız testi yap

TurkNet hız testi için aşağıdaki bağlantıya tıklayın. Hızınızın kesin sonuca ulaşması için aşağıdaki yönergeleri takip ederek uygulamanız faydanıza olacaktır.

TurkNet hız testi nasıl yapılmalı?

Yukarıda sorgulama yaptığınız ekranda iki seçenek göreceksiniz bunlar;

  1. Download: İnternete bağlandığınız hızı göstermektedir. 100 Mbps’ye kadar internetlerde ADSL, VDSL, FİBER paketler sogulanabilir.
  2. Upload: İnternetten bir dosya, video, müzik gibi herhangi bir şey indirmeye çalıştığınızda alacağınız bağlantı hızıdır.

Yükleme hızları (Upload) fiberlerde kota dolumunda 1 Mbps gibi sabit düşüş olmaktadır. Adsl ve VDSL paketlerde ise belirtilen sözleşmelerdeki hızlarda olmaktadır.

Not: Bağlantılarınızda hızınızın düşüşüne en çok kotalar etki etmektedir. Mevcut firmanızın online işlem merkezine girerek kotanızın durumunu sorgulayın.

TurkNet doğru hız testi nasıl yapılır

TurkNet tarafından size sunulan kampanyalardaki hız limitinizin doğru sonucu için aşağıdakileri uygulayarak hız testi yapın;

  1. Kablosuz bağlantı üzerinden hız testi yapmayın.
  2. Sadece hız testi yapacağınız bilgisayar üzerinden modeme kablolu olarak bağlanın. Başka cihaz bağlıysa kabloları çıkarın.
  3. Bilgisayarınızdaki tüm uygulamalar, internet bağlantıları ve online işlem gören tüm yazılımları sonlandırarak hem cihazınızı hem de internet hızına etki eden durumları ortadan kaldırın.
  4. Modemin yanında elektronik cihaz bırakmayın en az 2 m uzağına koyun.

TurkNet Hız Testi Sonuç

Kota dolumlarından kaynaklı olarak hız düşüşü yaşıyorsanız internetten indirmelerinizi geceye bırakın. Gece 02 ile 08 saatleri arasında internetten yapacağınız işlemler kotanıza yansımaz.

Hızım ne zaman normale döner?

Hız düşüklüğü kotadan kaynaklıysa yeni ayın başlamasıyla kampanyanızdaki değerlere göre hızınız düzelecektir.

TurkNet için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP