TurkNet adil kullanım kotası 2018
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

TurkNet akk (akn) kalktı mı 2018, TurkNet akk kaldırıldı mı 2018

TurkNet Adsl ve Fiber Adil Kullanım Kotası

TurkNet internet akk günümüzde 150 GB olarak tanımlanan tek kampanya olarak sunuluyor. Peki 2018 yılında AKN tamamen ortadan kalkıyor mu? BTK tarafından yapılan açıklamaya göre 2017 mayıs ayı ile kısmen kalkan (Gece 02:00 ile 08:00) saatleri arasında kullanımlarınız kotanıza yansımıyor. Tam uyumamız gereken saatlerde tüm ISS firmalarında olduğu gibi TurkNet firmasında da kaldırıldı. AKN tamamen kalkması ise 2018 yılının son günü 2019 yılı itibari ile Adil Kullanım Kotası kavramı kalmayacak.

Önemli: TurkNet AKN’yı tamamen kaldırmıştır.

Akk kaldırma videosu ve açıklamaları incelemek için tıklayın.

TurkNet AKK (Adil Kullanım Koşulları) (Hız Alanı) Nedir?

Adil kullanım kotasındaki amaç tüm internet kullanıcılarına eşit şartlarda internet hizmeti sunmaktır. Tanımlanan kotanın dolması ile belirlenen hızlara düşüş yapılarak internet kullanımlarında eşitlik sağlanmaktadır. Önceleri düşecek olan hızlar 3 Mbps iken günümüzde yeni değerler almıştır. Aşağıdaki tablo üzerinden yeni kota dolum sonrası uygulanacak hızlara ulaşabilirsiniz.

TurkNet Kota dolum sonrası hız kaça düşer?

Akk öncesi ve akk sonrası hızlar:

​Tarife hızı Akk dolunca
4 Mbps ​3 Mbps
8 Mbps 5 Mbps​
16 Mbps 8 Mbps​
24 Mbps 16 Mbps​
50 Mbps 24 Mbps​
100 Mbps 32 Mbps​
​501 – 1000 Mbps 64 Mbps​

AKK uygulaması olan internet tarifelerinde (fiber) AKK sonrası yükleme (upload) hızı 1 Mbps’ye düşmektedir.

Hem fiber internet hem de Adsl internet hizmeti alan kullanıcıların 02:00 – 08:00 saatleri arası kullanımları internet AKK ve AKN paketlerinden düşülmez yani kotaya sayılmaz.

TurkNet adil kullanım sorgulama nasıl yapılır?

TurkNet online işlem merkezi üzerinden kotanızı takip edebilirsiniz. Online İşlemler şifresini unuttum diyorsanız; kayıtlı telefon numaranızdan SIFRE yazarak 3371’e SMS göndererek online işlem şifrenizi hemen alabilirsiniz.

TurkNet kampanyalarında kota aşım ücreti

TurkNet internet kampanyalarındaki fiyatlar sabittir. Kota dolmadığında sonraki aya kota devri yapılmadığı gibi aynı ay içerisinde kotanızı doldurursanız hız düşüşünden başka bir sonuç ortaya çıkmayacaktır. Faturanız aynı gelecektir ancak internet hızınızda yeni aya kadar düşüklük olacaktır.

TurkNet adil kullanım tamamen ne zaman kalkacak?

2017 yılında yapılan uygulama ile gece kısıtlı saatler arasında kaldırılan adil kullanımlar 2018 yılında da aynı şekilde devam edecek. 2018 yıl sonu geldiğinde ise tamamen ortadan kalkarak kotasız internetler devreye girecek. Kampanyaları şimdiden kestirmek güç ancak kotalı paketler devreye girerek daha ucuz fiyatlı internetler sunulmaya çalışılacak gibi görünüyor.

TurkNet için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP