TurkNet hat nasıl dondurulur, taahhütsüz internet dondurulur mu?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

TurkNet adsl ev interneti nasıl askıya alınır?

TurkNet hizmet dondurma nedir?

TurkNet internet dondurma, hattın askıya alınması işlemidir. Hizmetin herhangi bir ücret gelmeksizin belirli süreler içerisinde beklemeye alınması işlemidir. Tahhütlü internet ve ev telefonu (sabit hat) data hatlarında ayrıca taahhütsüz internet paketlerinde hizmet askıya alınabilir. Hat dondurma işlemlerinde ücret ödemezsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak dilediğiniz tarihler arasında hattınızın dondurma süresini başlatabilirsiniz.

TurkNet hat dondurma başvurusu

TurkNet internet hattınızı askıya aldığınızda hat dondurma talebiniz için dilekçe yazmanıza veya mail göndermenize gerek yoktur. 0850 288 80 80 numaralı Müşteri Hizmetlerini arayarak hat dondurma talebinizi iletebilirsiniz. Çağrı merkezinden hattın size ait olduğuna dair bilgi teyidi yapılarak hattınız talep ettiğiniz süre boyunca kapalı kalacaktır.

TurkNet hattı kaç gün dondurulur?

TurkNet hat dondurma toplam süresi en fazla 6 aydır. Hattınızı tek seferde 6 ay (180 gün) veya 3’er (90’ar gün) olmak üzere 2 sefer dondurabilirsiniz.

Dondurulmuş hat açılabilir mi?

Hattınızı dondurduğunuzda belirttiğiniz süre sonunda otomatik olarak aktif olacaktır. Normalde uzattığınız süreden önce hattı tekrar kullanıma açmak istediğinizde Müşteri Hizmetlerini arayarak dondurma süresi dolmadan hattınızı tekrar aktif edebilirsiniz.

TurkNet hat dondurma ücreti

TurkNet hattını dondurmak için herhangi bir bedel ödemezsiniz. Hat dondurma ücretsiz TurkNet tarafından sunulmaktadır.

Dondurulmuş hat devir, nakil, iptal yapılabilir mi?

Hattınızı dondurduğunuzda devir işlemi, nakil işlemi veya iptal işlemi yapacaksanız hattınızın aktif olması gerekmektedir. Önce hattınızı askıdan alarak daha sonra yapacağınız işlem aşamasına geçebilirsiniz.

Başkası adına hat dondurma yapılabilir mi?

Hattı dondurmak için abonenin kendisinin Müşteri Hizmetlerini araması gerekmektedir. Hat sahibi adına bir başka kişi hat dondurma talebinde bulunamaz.

Taahhütsüz internet dondurma yapılabilir mi?

İnternet hatlarının taahhütlü veya taahhürsüz tarifelerde olmasının önemi yoktur. Hat sahibi taahhüt olsun olmasın hattını dondurabilir.

Not: Eğer hattınızı dondurmak istiyorsanız geçmiş döneme ait borcunuzun bulunmaması gerekmektedir. Ödenmemiş faturası olan internet sahipleri hatlarını donduramazlar. Öncelikle fatura borçlarını kapamak zorundadır. Hattı dondurduğunuz süre boyunca tarafınıza herhangi bir fatura çıkmayacaktır. Yarım kalan aya ait veya sabit telefon hizmetleri için vergilendirlemeler veya sabit düşük ücretlendirmeler varsa fatura olarak tarafınıza çıkarılabilir.

TurkNet için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP