Fiber altyapı uygunluğunu sorgulama ve tesis bilgisi alma
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Türkiye geneli il ve ilçe fiber sorgulama, internet altyapısı sorgulama

Hangi fiber altyapısı var?

Aşağıdaki fiber sorgulama ekranından il ve ilçeye göre fiber var mı yok mu sorgulama yapabilirsiniz. Bağlı bulunduğunuz bölgesel anlamda sorgulama yaparak TurkNet, Türk Telekom, Superonline, Vodafone, Digiturk, Dsmart, Ttnet, Kablonet uygunluğunu kontrol edip başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Fiber sorgusu ve altyapı kontrolü

 Başvuru yap

Başvuru ve altyapı hakkında daha fazla bilgi için alttaki formu doldurun.

Fiber altyapı ne zaman gelir?

Fiber altyapı talebe göre verilen bir hizmettir. Maliyetinin yüksek oluşu talebin az oluşuyla çekimi ve bölgesel çoğalımı azalır. Türk Telekom Türkiye’nin hemen he il merkezi ile ilçelere hatta köylere kadar zamanla yaygınlaşan fiber optik altyapı kablosu döşemektedir. Ancak diğer firmalar için maliyet yüksekliği Telekom kadar geniş bir kitleye ulaşmasını engellemektedir.

Büyük şehirlerde bulununan büyük site türü toplu konutlar fiber altyapı çekimi konusunda daha şanslıdır. Toplu konutların talepleri karşılama olasılığının yüksekliği nedeniyle TurkNet, Millenicom, Vodafone, Superonline, Kablonet (Türksat) gibi ISS firmaları yatırım olarak bu yönde tercih kullanır.

Sorgulama ne anlama gelir?

Sorgulama il ve ilçe fiber altyapı varlığı veya yokluğunu gösteren bilgi kaynağıdır.

Sorgulamada fiber var diyor ama binamda yok

Binamda fiber olup olmadığını nasıl anlarım? Binanızda çekili olan kutu üzerinden fiber optik kablolamayı anlayabilir veya adres veya bina numarası sorgulamasına göre de öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki fiber sorgulama ekranlarında il ve ilçe üzerinde hangi firmanın altyapı sağladığı görülmektedir. Fiberin binaya yakın bir yerden geçiyor olmasıyla VDSL paketlerinden yararlandırılarak hızlı internet sahibi olunabilir. Hatt bu hızlar tıpkı fiber hızı gibi 100 Mbps’ye ulaşabilir.

Fiber altyapı başvurusu nasıl yapılır?

Fiber altyapı talepleri ilgili firmaların müdürlüklerine dilekçe verilerek yapılır. Ancak bu konuda 3-5 kişinin talebi ile fiber çektirmek zordur. Bölgeye yakın yerlerde fiberin olması durumunda verilecek dilekçede ne kadar çok imza toplanırsa fiber çekilme şansı o derece yükselir. Eğer bulunduğunuz yer site veya toplu konut değilse fiberi eve çektirmek daha da zordur. Sokağa kadar gelen fiberlerin uçları bakır kablo aracılığı ile evinize verilerek çok daha hızlı internet sahibi olunabilir.

İnternet başvurusu nasıl yapabilirim?

İnternet başvurusu için aşağıdaki bağlantı üzerinden veya yukarıdaki başvuru formu aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP