Turkcell numara değiştirme ücreti 2018, fiyatı, süresi ve kaç defa
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Turkcell numara değiştirme nasıl yapılır, faturalı ve faturasız (hazır kart) numara değişikliği

Turkcell numara değiştirme

2018’de de Turkcell faturalı veya faturasız (Hazır Kart) numaraları ücretli olarak değiştirilebilir. Müşteri hizmetlerini arayarak veya Turkcell cep merkezlerine gidilerek yeni numara tahsisi yapılarak eski kampanya ve ek hizmetler olduğu gibi yeni numaraya aktarılabilir.

Turkcell numara değiştirme şartları

  1. Faturalı veya faturasız hattı sadece hat sahibi değiştirebilir. Eğer varsa vekaletname ile numara değişikliği yapılabilir. Aksi durumda numara değişimi yapılmaz. Vekalet noterden alınır ve içerisinde hat üzerinde işlem yapabileceğinize dair izin olmalıdır.
  2. Turkcell numara değişimi 532’yi arayarak veya Turkcell iletişim merkezleri aracılığı ile yapılabilir.
  3. Numara değişimi için kimlik fotokopisi yeterlidir. (Turkcell İletişim Merkezleri için)

Turkcell faturalı numara değişimi taahhüt bozma

Turkcell faturalı hat kullanan abone numara değişiminde taahhüt bozmaz. Üzerinde cihaz, ek ürün veya hizmetler, tarife, paket, kampanya gibi herşey yeni numarası üzerine aktarılır. Taahhütlü aboneliklerde taahhüt süresi bozulmadan kaldığı yerden devam eder.

Turkcell faturasız hat (Hazır Kart) numara değişimlerinde ise hattınızın üzerindeki tüm detaylar yeni numaraya aktarılır ve kullanım alışkanlıkları bozulmadan yeni hat üzerinden aynen kullanıma devam edilir.

Turkcell numara değiştirme ücreti

Turkcell numara değiştirme ücreti vardır. Hat yeniden aktivasyon süreci ve yeni tahsise girdiğinden sizden toplam 25 TL ücret alınır. Bu fiyat tek seferde ödenebilir. Faturasız hatlarda bu ücret peşinen ödenmektedir.

Turkcell numara değiştirme sayısı ve süresi

Numara değiştirme için herhangi bir adet/sayı yoktur. Abone dilediği kadar numara değişimine gidebilir. 60 gün süreli yapılan bu işlem arası 2 ay olmalıdır. her 2 ayda bir numara değiştirme yapılabilir.

Numara değişimlerinde hat kapanır mı?

Eski hattın kapanması ile yeni hattın aktivasyon süresi arasında bir kapanma durumu yaşanmaz. Hat yeni simkart alınmadan taşınacağından kapayıp açmanız yeterli olacaktır.

Hat kayıpsa;

Eğer hattınızı kaybettiyseniz yeni bir numara almanıza gerek yoktur. Turkcell yedek sim kart ile size eski numaranızı vermektedir. Tabi ücretli bir işlem olup yine 22 TL ücret ödemek durumundasınız. Müşteri hizmetleri aranarak ücretsiz kurye ile eski hattınızı alabilirsiniz.

Hattı kapatmak yerine numara değiştirmek daha karlı bir iştir. Hattınızı kapatıp yeni hat açarsanız size 70 TL gibi rakama mal olurken numara değişimini 25 TL’ye yapabilirsiniz.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP