Turkcell taksitli telefon almak için KKB puanı nasıl öğrenilir?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Turkcell financell puan sorgulama, Turkcell limit puan, Turkcell finansman puan sorgulama

Turkcell puan ile akıllı cihaz teslimi

Turkcell puan sorgulama ve Turkcell cihaz sorgulama için İZMİR ve İSTANBUL ilçelerine hizmet vermekteyiz. Taksitli telefon almak veya puanınızı öğrenmek için aşağıdaki sorgulama formunu doldurabilirsiniz.

Turkcell puan sorgulama/Turkcell cihaz sorgulama

Not: Sadece İzmir ve İstanbul için destek sağlayabilmekteyiz. Formu gönderdikten sonra hizmet vermeye yetkili Turkcell bayii tarafınıza kısa sürede dönüş sağlayacaktır.Puan sorgulama ve faturaya ek cihaz başvurusu

Turkcell financell puan sorgulama, Turkcell financell puan, Turkcell finansman puan sorgulama (2018); 3 terim işin içerisine girdiğinde KKB puanlarınızı nasıl sorgulayacağınız veya Turkcell Grup şirketlerinin hangi şartlarda “Turkcell Taksitli Telefon” verdiğine dair kafanız karışabilir. Turkcell puan sistemi hakkında size kısa bir bilgi geçerek kafanızda oluşan sorulara yanıt vermiş olalım.

Turkcell iletişim GRUP ŞİRKETİ Turkcell Finansman A.Ş’nin Financell markasıdır. Taksitli cihazlarda ve ürünlerde finansın sağlandığı kurumdur.

Turkcell Kredi Notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi  Turkcell Puan öğrenmek için TC kimlik numarası ve doğum yılı bilgilerini aralarında bir boşluk bırakarak 1122’ye SMS göndermesi yeterli.

KKB sorgulama SMS ücreti: 9 TL olarak faturanıza yansır.

KKB puanım iyi Turkcell faturalı hat kullanıyorum hemen taksitli bir cihaz almak istiyorum! Bu düşünce maalesef hemen taksitli cihaz alabilmeniz için bazen yetmeyebiliyor. Şu şartlarında yerine getirmelisiniz;

Turkcell taksitli cihaz alma koşulları ve şartları

 • Abonelik yaşı
 • Fatura ödeme düzeni
 • Kimlik numaranıza göre borç tutarınız
 • Kbb puanı sorgulama

Yukarıdaki 4 kriter göz önüne alınarak taksitli cihazlar faturaya yansıtılarak verilmektedir.

Turkcell puan sorgulama

Turkcell hatlı bir aboneyseniz veya değilseniz KKB puanınızı sorgulayabilirsiniz. Kbb puanı denildiğinde aklınıza telefon hattı üzerine puan yüklendiği gelmesin. Kafaların karıştığı puan sistemi aslında burada yatmaktadır. Burada sorgulanan puan cep telefonu hattınızın puanı değildir. Sorgulanan puan TCKimlik numaranız üzerinden sorgulamadır. Bir başka hatta borcunuz varsa göründüğü bir yapıdır.

Turkcell puan sorgulama;

 • Turkcell Bireysel Müşteri Hizmetleri
 • Turkcell Grup mağazaları

üzerinden TCKimlik numaranız üzerinden sorgulanmaktadır.

Turkcell taksitli telefon puan limiti

Turkcell puana göre taksit miktarını eşdeğer olarak ayarlar. Puanınızın var olması demek her cihazı alabileceğiniz anlamına gelmez.

Puanınızı ve taksitli cihaz hesaplamanızı şu şekilde yapabilirsiniz;

1 TL = 1 PUAN

Yani ne kadar puanınız çıkarsa o kadar yüksek ücretli telefonu taksitle alabilirsiniz.

Örnekleyelim;

 • 2000 Puanı olan abone 1500 TL’lik telefon alabilir
 • 6000 Puanı olan abone dilediği telefonu alabilir
 • 1500 puanı olan bir abone 1300 TL tutarında bir telefon alabilir.

Puan yükseldikçe telefon fiyat bakımından da yükseklerini alabilirsiniz. iPhone 8 veya Samsung S8 gibi son çıkacak olan telefonları almak için maksimum puan seviyesinde olmalısınız. Maksimum puan ise 6000 Puan seviyesidir.

Turkcell puanı nasıl yükseltilir?

Turkcell puanı yükselmek diğer operatörlerde olduğu gibi zahmetli ve zaman gerektiren bir süreçtir. Abone ben 6 aydır düzenli fatura ödüyorum puanım neden artmıyor diye düşünebilir. Puanlar düşük ve yüksek fatura ödeyen abonelere, ödeme düzenine göre değişir.

Örneğin; 6 aylık bir abone 300 ile 400 seviyelerinde puan biriktirebilirken 1 yıllık abone 800 puan 2 yıllık abone 2000 puana kadar biriktirebilir. En yüksek puana ulaşmak sıfırdan başlayan aboneler için 3 yıl veya daha eski aboneler için 1-2 yıl gerekebilir. Tamamen abonelik yaşları ve fatura ödeme düzeni ile alakalıdır.

Turkcell faturasızdan faturalıya geçişte cihaz

Şu şartları yerine getiriyor olmalısınız.

 • En az 6 ay Turkcell faturasız hat kullanmalısınız.
 • Hattınız 6 ay boyunca düzenli TL yüklenmelidir.
 • Son 6 ayda hat dondurma ve kapanma olmamış olmalıdır.
 • Adınıza kayıtlı başka hatta borcunuz olmamalıdır.
 • KKB puanınız yeterli olmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular ve cevaplar

Soru: Turkcell puanım tutuyor ama taksitli telefon alamıyorum?

Yanıt: Puan sadece kriterler arasındadır bununla beraber abonelik yaşınız ve fatura ödeme düzeninizde ayrıca bir kriterdir. Puanınız tutsa bile son 6 ayda düzensiz fatura ödeme yüzünden cihaz verilmeyebilir.

Soru: Turkcell taksitli telefon almak için Finansman’dan banka kredisi mi çekmek gerekiyor?

Yanıt: Turkcell abonelerine taksitli ürün ve cihaz temini Finansman A.Ş tarafından yapılır. Grup şirketi olan Finansman A.Ş’nin markası Financell’dir. Adınıza bankadan kredi çekmek için banka kredi almış olmayacaksınız. Kredilendirme işlemleri Turkcell Grup şirketleri arasında yürütülmektedir.

Soru: 8-9 ay önce düzensiz ödeme çıktı ve taksitli cihaz alamadım. 6 ay düzenli fatura ödemek gerekmiyor mu?

Yanıt: Cihazın fiyatına göre abonelik fatura ödeme ayları kontrol edilir. Örneğin düşük bir miktardaki cep telefonu için faturalı abone olmanız yeterliyken, 1500, 2000 TL tutarında bir cihaz için 6 ay düzenli fatura ödeme, 4000, 5000 TL civarı bir telefon için 1 yıllık fatura ödeme düzenine bakılır. Ayrıca başka cihazlarınızda varsa veya adınıza kayıtlı taksitli ödemeler varsa kriterler arasındadır.

Soru: Taksitli cihaz için istenen belgeler nelerdir?

Yanıt: Taksitli cihaza ait sözleşmenin imzalanması ve hat sahibinin kimlik fotokopisi yeterlidir. (İmza işlemleri hat sahibi tarafından yapılmalıdır.)

Bunlarıda öğrenmek isteyebilirsiniz

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP