Turkcell Hazır Kartımı faturalı yapmak istiyorum
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Turkcell faturasızdan faturalıya geçiş, Turkcell faturalıya nasıl geçilir?

Turkcell Faturasız (Hazır Kart) faturalıya dönüştürme

Temel konu: Turkcell faturasız hat kullanıyorum hattımı faturalıya dönüştürmek/çevirmek istiyorum. Bu yazımızda ana konu olarak “Turkcell faturalıya nasıl geçilir, Hazır kart’tan faturalıya geçiş nasıl yapılır, faturasızdan faturalıya geçiş için gerekenler” üzerine gerekli tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Turkcell faturalı hat alarak Lifecell gibi avantajlı paketlerden de ayrıca faydalanabilirsiniz.

Faturalı hatta geçiş formu

Faturalı hatta geçiş için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Turkcell faturalıya nasıl geçilir

Turkcell faturasız hat kullanan abonenin faturalıya geçmek istemesi durumunda normal operatörler arası geçiş gibi işlem süresi uzamaz. Geçiş işlemi tıpkı tarife değiştirir gibi aynı gün içerisinde aktifliğe kavuşabilir.

Geçiş için;

  1. Turkcell Cep Merkezleri
  2. Turkcell Müşteri Hizmetleri
  3. Turkcell faturalı başvuru formu

aracılığı ile işlem gerçekleştirilebilir.

Müşteri hizmetlerini aramak ve başvuru formu doldurmak aynı işlem gibidir. İki işlemde de abonelik sözleşmeniz ve SIMKART ihtiyacınız adresinize teslim edilir.

Turkcell faturalıya geçiş evrakları

Turkcell faturasızdan (Hazır Kart) faturalıya geçmek isteyen abone yeni bir faturalı hat alır gibi evrak vermelidir. Bu evraklar;

  1. Kimlik fotokopisi
  2. Adına kayıtlı tarihi geçmemiş sabit bir fatura (Sabit fatura yoksa alternatif yöntemlerle alabilirsiniz. Buraya tıklayın diğer geçerli olan belgeleri görün.)
  3. Abonelik sözleşmesi

Başvuru formu doldurulup talepte bulunduğunuzda tüm işlemler için adresinize gelinerek işlem yapılır.

Turkcell faturalıya geçiş ücreti

Faturalı hatta geçiş için ek bir ücret ödemeniz gerekmeyecektir. Faturalı hat alırken veya numara değiştirirken doğabilecek vergi dilimi faturanıza küçük bir miktar olarak taksitli şekilde yansıtılır. Hattı alırken peşin ücret ödemenize gerek yoktur.

Sıkça sorulan sorular

Soru: Turkcell faturalıya geçiş yapmak istiyorum ama adıma kayıtlı fatura yok, annemin, babamın, eşimin var yararlanabilir miyim?

Yanıt: Böyle bir durumla karşılaşan aboneler için faturası üzerine olan kişinin ek formu doldurması gerekecektir. Diğer evraklarla beraber haberim var demekte olduğu formu da imzaladığında işlem yapılabilir.

Soru: Faturasız hattı faturalıya taşıdığımda kesinti olacak mı, hattım görüşmeye kapanır mı?

Yanıt: Hayır, hattınız geçiş olana kadar faturasız tarife ve paketiniz üzerinden işlem görür. Faturalıya geçişlerde SMS ile bilgilendirme yapılır.

Soru: Faturasız hattımı faturalıya taşırken numara değiştirebilir miyim? Ek ücret çıkar mı?

Cevap: Eğer faturalı hatta geçerken yeni bir numara tahsisis talep ederseniz ek vergiler çıkacaktır. Bu vergiler taksit veya tek fatura olarak ödenebilir.

Soru: Faturalıya geçerken numara seçebilir miyim?

Yanıt: Evet, seçebilirsiniz. Vergiler fatura edilecektir.

Soru: Faturalıya geçiş kaç gün sürer?

Yanıt: Faturasız hattan faturalıya geçişler sözleşmenizin size ulaşmasıyla aynı gün içerisinde gerçekleştirilebilir. Maksimum 2 günde geçiş tamamlanabilir.

Soru: Faturasız hattım başkası adına ama ben kullanıyorum, faturalıya taşıyabilir miyim?

Yanıt: Eğer hattınız üzerinde işlem yapabileceğinize dair vekaletname yoksa işlem yapamazsınız. Hat sahibi tarafından noterden verilmiş vekaletle işlem yapılabilir.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP