Turkcell'den Avea'ya numara taşıma (Türk Telekom Mobil)
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Turkcell faturalıdan Avea faturalıya geçiş, Turkcell’den Avea’ya geçiş

Turkcell’den Avea’ya geçiş, Turkcell’den Avea’ya numara taşıma

Turkcell’den Avea’ya geçiş için bir ücret ödemeye gerek kalmadan kısa sürede hattınızı taşıyabilirsiniz. Turkcell kullanan faturalı veya faturasız (Hazır Kart) aboneleri Avea (Türk Telekom Mobil) hatlarına hem faturalı olarak hem de faturasız olarak geçiş (Numara Taşıma) yapabilir.

Geçiş Formu

Turkcell faturalıdan Avea faturalıya geçiş evrakları

Turkcell faturalı hat kullanan aboneler Avea faturalı hatta geçmek için ek evrak temin etmesine gerek kalmadan Churn işlemi yapabilir. Aşağıdaki geçiş işlemi için gerekli belgeleri hazırlamanız yeterlidir.

İstenen evraklar;

  1. Numara taşıma formu
  2. Kimlik fotokopisi (yoksa ehliyet, pasport olabilir)
  3. Abonelik sözleşmesi

Not: Kimlik fotokopisi haricinde olan evraklar Türk Telekom tarafından sizinle irtibata geçen veya size yönlendirilecek yetkili kişi tarafından verilir. Sözleşmeler imzalanmadan geçiş işlemine başlanamaz.

Turkcell’den Avea’ya numara taşıma

Hattınızın taşınabilmesi için bir adet sınırı yoktur. Geçiş işlemleri tamamlanarak hattın aktivasyonu tamamlandıktan sonra yine hattınızı başka bir operatöre taşımakta özgürsünüz.

Turkcell’den Avea’ya geçiş kaç gün sürer?

Sıfır abonelik açımlarında ve operatörün kendi içindeki geçişlerde (Avea faturasızdan faturalıya) süre 24 saat kadar kısa bir zaman diliminde hallolur ancak operatör değişimlerinde önce evraklar sisteme taranarak operatörün geçiş onayına sunulacağından bu zaman dilimi 2-3 güne kadar uzayabilir. Abone sözleşmelerini ve kimlik fotokopisini ne kadar hızlı ulaştırır veya teslim ederse süre o derece kısalacaktır.

Geçişlerde numara seçme

Abone dilerse hattını taşırken yeni bir numara alarak eski numarasını otomatik iptal ettirebilir. Böyle bir talep olduğunda yeni numara seçme yaparak numara taşıma işlemi olduğunda hat ücreti yeni tahsis olduğundan ücretlendirilebilir. Faturalıya geçerse ücret faturasına eşit taksitlere bölünerek yansıtılır, faturasıza geçerse peşin ödemek zorundadır. Bu işlem yeni numara tahsislerinde geçerlidir. Eski numara için iptal başvurusunda bulunmaya gerek yoktur.

Geçiş ücreti, numara taşıma ücreti

Numara taşımalar operatörler tarafından karşılan aboneye ücretsiz olarak verilen bir hizmettir.

Geçi (Numara taşıma) hat kapanır mı?

Aynı operatör içerisinde geçiş yapıyorsanız SIM değiştirmenize gerek kalmayacağından hat kapanmaz. Operatör değiştirerek geçiş yapan abone SMS ile bilgi geldiğinde yeni kartını katarak kullanıma kesinti olmadan devam edebilir.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP