Türknet'ten Vodafone geçiş, Millenicom'dan, Kablonet'ten Vodafone geçiş
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Türk Telekom’dan Vodafone geçiş, Ttnet’ten, Superonline’den Vodafone geçiş

Vodafone’ye hat taşıma, İnternet geçiş ve adsl, fiber hattı nasıl taşınır

Hat taşıma işlemine yani hattınızı bağlı bulunduğunuz firmadan alarak bir başka firmaya geçiş yaparak hattınızı taşırsanız “Churn” yapmış olursunuz. Bu işlemler Ttnet (Türk Telekom), Vodafone (Süpernet), Millenicom (Doping), Turksat Kablo – Kablonet (Uydunet), Turkcell Superonline, TurkNet arasında yapılan işlemlerdir.

Hat Taşıma formu

Dikkat: Yapılan hatalardan biri; hattı taşıma formu kullanmalısınız. Eğer yeni başvuru yaparsanız 2 internet hattınız olur. Size gelen sözleşmeler arasında Churn Sözleşmesi yani “Hat Taşıma Formu” olmalıdır. İnternet geçiş formu doldurmazsanız yeni internet başvurusu yapmış olursunuz.

Hattınızı taşımak veya yeni başvuru için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz;

Hangi hatlar Churn (Hat taşıma) yapılamaz?

Hat taşıma işlemlerinde Superonline ve Kablone (Turksat Kablo) bağlantıları diğerlerinden farklıdır. Uydunet olarak bildiğimiz Kablonet kendi altyapısını kullanır, Superonline fiber internette olduğu gibi. Bu iki firmanın hatları diğerlerine (Fiber) geçişi yapılamaz.

Türk telekomdan Vodafone geçiş, Ttnet’ten Vodafone hat taşıma

Türk telekom hattı kullanan (Ttnet) aboneler hem Adsl internet hem de Fiber internet hatlarını Vodafone’a taşıyabilir. Bu işlem için buraya tıklayıp hat taşıma yapabilirsiniz. Hattınızda taahhüt varsa bir bedel ödemek zorundasınız. Bu bedel Türk Telekom‘a ödenerek fatura ve dekontu Vodafone’in 0 216 556 31 73 veya 0 216 556 31 77’e faks gönderilecek cayma bedeli olarak size indirim yansıtılır. Adsl, fiber ve sabit telefon hattınızla birlikte taşınma işlemi yapılabilir. Eski modeminizin kullanıcı adını değiştirerek modeminizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Superonline’den Vodafone geçişSuperonline’den Vodafone hat taşıma

Hattınız Superonline Adsl ise hattınızı taşıyabilirsiniz. Tüm firmalarda olduğu Superonline Adsl hatları’da Türkiye’nin her ilinden taşınma yapılabilir. Modem emanet modemse Superonline iade etmelisiniz. Hattınızı taşıdıktan sonra taahhüt bedeli çıkarsa faturayı ödeyin ve dekontla beraber 0 216 556 31 73 veya 0 216 556 31 77 numaralı faksa gönderin.

Türknet’ten Vodafone geçişTurkNet’ten Vodafone hat taşıma

TurkNet internet kullanıcıları hatlarını Vodafone’ye taşıyabilir. Bu hem taahhütlü hem de taahhütsüz internet hatları için geçerlidir. TurkNet internet hatları son dönemlerde taahhütsüz internet verdiğinden cezai bedel ödemeden hattınızı taşıyabilirsiniz. Hem internet hem de sabit telefon hattınız için geçerlidir.

Millenicom’dan Vodafone geçişMillenicom’dan Vodafone hat taşıma

Millenicom aboneleri diğer firmalarda olduğu gibi hatlarını taşıyabilir. 81 il için geçerli olan hat taşıma ile bireysel ve kurumsal müşteriler faydalanabilir. Çıkan cezai bedeli ödedikten sonra cayma bedelini Vodafone’den alabilmeniz için faturanız ve ödeme dokontunuzu 0 216 556 31 73 veya 0 216 556 31 77 numaraların birine fakslayın.

Koblonet’ten Vodafone geçişKablonet’ten Vodafone hat taşıma

Türksat Kablo (Uydunet) hizmetlerinden faydalanan Kablonet müşterileri hatlarını Vodafone’ye taşıyamaz. Ayrı altyapı hizmeti olduğundan abone Vodafone hattı alabilir ancak Kablonet hattını bir dilekçe ile müdürlüklerden iptal ettirmesi gerekecektir.

Hat taşıma süresi

Hattın Vodafone’ye taşınma süre 3-7 gün arasında değişir. Sözleşme imzalanmadan ve kimlik fotokopisi gönderilmeden hat taşıma işlemi gerçekleşemez. Sözleşmenin size imzalatılara sistemlere girişi ile alakalı bir geçiş dönemi yaşanır. Bu süreler hattın taşınmasında etkilidir. Ne kadar hızlı olursa geçiş o kadar hızlı gerçekleşir. Mevcutta altyapınız olduğunda yeni başvurular gibi uzun sürmez.

Hat taşırken internet kesilir mi?

Hattınızın taşınma esnasında kesiklik olmaz. İnternet hizmetinizi eski firmanız üzerinden almaya devam edersiniz. Geçiş olduğunda size SMS ile bildirilir. Cep telefonunuza gelen internet kullanıcı adı ve şifrenizi modeme tanımlamanız yeterlidir. Veya modem talebiniz varsa yeni modemi takıp çalıştırabilirsiniz. Vodafone modemler akıllı modem olduğundan tak çalıştır özelliğindedir.

Vodafone için diğer bilgiler

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP