Türknet'ten Kablonet geçiş, Millenicom'dan, Vodafone'den Uydunet geçiş
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Türk Telekom’dan Uydunet’e geçiş, Ttnet’ten, Superonline’den Kablonet geçiş

Kablonete hat taşıma, İnternet geçiş ve adsl, fiber hattı nasıl taşınır

İnternet firmalar arası geçiş işlemine Churn denir. Hattınızı tıpkı cep telefonlarında olduğu gibi sabit internet ve telefon hizmetlerinde de taşıyabilirsiniz. Sabit internet ev veya işyeri taşıma işlemi Ttnet (Türk Telekom), Vodafone (Süpernet), Millenicom (Doping), Turkcell Superonline, TurkNet arasında yapılan işlemlerdir.

Hat Taşıma formu

Dikkat: Turksat Kablo – Kablonet (Uydunet) internetine geçiş yapmak istediğinizde hattı kendiniz kapamanız gerekecektir. Türk Telekom’dan Uydunet’e geçiş, Ttnet’ten, Superonline’den Kablonet geçiş, Türknet’ten Kablonet geçiş, Millenicom’dan, Vodafone’den Uydunet geçiş gibi işlemler yapılamaz.

Aynı şebeke üzerinden hizmet alınamadığından yani altyapı aynı olmadığından geçiş yapılamamaktadır.

Yeni başvuru için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz;

Hangi hatlar Churn (Hat taşıma) yapılamaz?

Hat taşıma işlemlerinde Superonline ve Kablone (Turksat Kablo) bağlantıları diğerlerinden farklıdır. Uydunet olarak bildiğimiz Kablonet kendi altyapısını kullanır, Superonline fiber internette olduğu gibi. Bu iki firmanın hatları diğerlerine (Fiber) geçişi yapılamaz.

Türk telekom’dan Uydune geçiş, Ttnet’ten Kablonet hat taşıma

Türk Telekom hattı adsl veya fiber kullanıcıları TurkNet, Vodafone, Superonline (adsl), Millenicom gibi firmalara geçiş yapabilir. Hat taşıma formu doldurmaları yeterlidir.

Superonline’den Kablonet geçişSuperonline’den Uydunet hat taşıma

Superonline Vodafone, Digiturk, D-smart gibi firmalara kendi altyapısı kullanma izni vermektedir. Superonline kullanıcıları Kablonet veya Uydunet internet hizmetlerine geçiş yapamaz. Adsl Kullananlar TurkNet, Vodafone, Ttnet (Türk Telekom), Millenicom gibi firmalara geçiş yapabilir.

Türknet’ten Uydunete geçişTurkNet’ten Kablonet hat taşıma

TurkNet internet kullanıcıları hatlarını Superonline, Vodafone, Ttnet (Türk Telekom), Millenicom’a taşıyabilir. Ancak Türksat Kablo’ya hatlarını taşıyamaz.

Millenicom’dan Kablonet geçişMillenicom’dan Uydunet hat taşıma

Millenicom aboneleri Superonline, Vodafone, Ttnet (Türk Telekom), Turknet’e hatlarını taşıyabilir. Uydunet hizmetlerine Churn yapamaz

Vodafone’den Uydunet geçişVodafone’den Kablonet hat taşıma

Vodafone adsl ve fiber ev internet kullanıcıları hatlarını TurkNet, Superonline, Ttnet (Türk Telekom), Millenicom gibi ISS firmalarına taşıyabilir ancak Kablonet geçişi yapamaz.

Kablonet hizmetlerine hat taşıma nasıl yapılır?

Eğer Uydunet hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız telefon hattınızı veya internet hattınızı kendiniz bir dilekçe yardımı ile iptal ettirmeniz gerekecektir. Mevcutta internet hizmeti alıyorken altyapısı olanlar kablonet alabilir ancak bu sefer 2 internet hizmetine sahip olursunuz.

Hat taşıma süresi

Hattın başka bir operatöre taşınma süre 3-7 gün arasında değişir. Sözleşme imzalanmadan ve kimlik fotokopisi gönderilmeden hat taşıma işlemi gerçekleşemez. Sözleşmenin size imzalatılara sistemlere girişi ile alakalı bir geçiş dönemi yaşanır. Bu süreler hattın taşınmasında etkilidir. Ne kadar hızlı olursa geçiş o kadar hızlı gerçekleşir. Mevcutta altyapınız olduğunda yeni başvurular gibi uzun sürmez.

Hat taşırken internet kesilir mi?

Hattınızın taşınma esnasında kesiklik olmaz. İnternet hizmetinizi eski firmanız üzerinden almaya devam edersiniz. Geçiş olduğunda size SMS ile bildirilir. Cep telefonunuza gelen internet kullanıcı adı ve şifrenizi modeme tanımlamanız yeterlidir. Veya modem talebiniz varsa yeni modemi takıp çalıştırabilirsiniz. İnternet modemler akıllı modem olduğundan tak çalıştır özelliğindedir.

Kablo TV için diğer bilgiler

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP