Superonline'dan TurkNet'e geçiş, Millenicom'dan, Kablonet'ten TurkNet'e geçiş
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Türk Telekom’dan TurkNet’e geçiş, Ttnet’ten, Vodafone’den TurkNet’e geçiş

TurkNet’e hat taşıma, TurkNet’e geçiş

TurkNet’e geçiş; hattınızı taşıma işlemidir. Mevcut bir internet veya sabit telefon abonesiyseniz operatörler arasında değişim yaparak mevcut ISS firmanızı bir başka kurumla değiştirebilirsiniz. Bu hat taşıma işlemine “Churn” denir. Diğer internet servis sağlayıcılarda olduğu gibi Ttnet (Türk Telekom), Vodafone (Süpernet), Millenicom (Doping), Turkcell Superonline gibi firmalar arasında değiştirme yapılabilir. Turksat Kablo – Kablonet (Uydunet) diğerlerinden ayrı altyapı kullandığından geçiş yapmak istediğinizde mevcut hattınızı kendiniz iptal ettirmek durumunda kalabilirsiniz.

TurkNet Hat Taşıma formu

TurkNet’e hat taşıma işlemi yapmak istediğinizde Operatörler arası değişim formu (Churn Formu) abonelik sözleşmesine ek olarak imzalamanız gereken bir evraktır. Churn evrağı imzalamadan hat geçişi yapılamaz.

Türk telekom’dan TurkNet’e geçiş

Türk Telekom (Ttnet) ile hizmet alan hem aboneler hatlarını TurkNet’e taşıyabilir. TurkNet geçişi yapmak isteyen abone mevcut operatöründen ayrılarak TurkNet kampanyalarından faydalanabilir. 81 il için geçerlidir.

Vodafone’den TurkNet’e geçiş

Vodafone Süpernet ile evde internet hizmeti alıyorsanız hem telefon hattınızı hem de internet hattınızı TurkNet’e taşıyabilirsiniz.

Superonline’den TurkNet’e geçiş

Superonline Fiber internet hizmeti alıyorsanız Fiber hattınızı taşıyamazsınız. Mevcut aboneliğiniz Superonline ADSL, VDSL hizmetleri ise geçiş yapabilirsiniz.

Millenicom’dan TurKnet’e geçiş

Millenicom (Doping) aboneleri Türk Telekom altyapısı üzerinden hizmet alıyorsa hatlarını ve ev telefonu hizmetlerini TurkNet’e taşıyabilir.

Koblonet’ten TurkNet’e geçiş

Türksat Kablo (Uydunet) kablonet internet kullanıcıları Churn yapamaz. Hizmetinizi TurkNet yapmak için Kablonet mevcut hattınızın iptalini gerçekleştirerek yeni bir internet başvurusu yapmanız gerekecektir.

Hat taşıma süresi

Operatörler arası geçişte hat taşıma süresi vardır. Bu süre evraklar yeni firmanıza (Abonelik sözleşmesi, kimlik fotokopisi, Churn evrağı) ulaştıktan sonra geçiş onayına sunulur. Ortalama hatlarda geçiş süreci 7 günlük bir süreçtir.

Hat taşırken internet kesilir mi?

Mevcut internet hizmetinizi eski firmanızdan almaya devam edersiniz. Hat taşındığı anca size SMS ile bilgilendirme gelecektir. Bu süreçte internet ve sabit telefon hattınız aktif durumda olacaktır. Modeme yeni kullanıcı adı ve şifre tanımlaması yaparak kesintiye uğramadan kullanıma devam edebilirsiniz.

Hat taşıma ücretli mi?

Hat taşıma ücreti adı altında bir uygulama yoktur. Kampanyanız üzerinden ücretlendirilirsiniz. Ayrıca firmalar geçiş yapan abonelere çeşitli cayma bedeli adı altında fatura indirimleri de yapmaktadır.

TurkNet için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP