Türknet'ten Millenicom'a geçme, Superonline'den, Kablonet'ten Doping'e
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Türk Telekom’dan Millenicom’a geçiş, Ttnet’ten, Vodafone’den Doping’e geçiş

Millenicom hat taşıma ve geçiş işlemleri

Millenicom (Doping hat taşıma) resmi olarak internet hattınızı bir başka operatöre taşıma işlemine Churn denir. Bu işlemler GSM, FİBER, ADSL, SABİT TELEFON işlemlerinde aynı isimle tabir edilir. Bir başka internet firmasından hizmet alan aboneler diledikleri zaman internet ve telefon hatlarını sorunsuzca Millenicom’a taşıyabilirler. Bu hizmetler Türkiye’de Ttnet (Türk Telekom), Vodafone (Süpernet), Millenicom (Doping), Turksat Kablo – Kablonet (Uydunet), Turkcell Superonline, TurkNet gibi ISS (INTERNET SERVİS SAĞLAYICI) kurumlar arası yapılan hizmettir.

Millenicom Hat Taşıma formu

Millenicom’a bir başka firma üzerinden geçiş yapmak istediğinizde sözleşme haricinde hat taşıma formu (Churn) imzalamanız gerekecektir. Bu işlem hattınızın eski firmadan alınarak yeni firmaya geçiş talebinize göre eski firmanıza gönderilecek formdur. Bu form ile eski operatörünüz geçişinize onay vereceğinden muhakkak hat sahibinin imzalaması gereken bir evraktır.

Hattınızı Millenicom’a taşımak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Hat taşıma işlemleri

Türk telekom kullanıyorum Millenicom’a geçiş istiyorum

Türk Telekom (Ttnet üzerinden) Millenicom’a hat taşıma işlemleri tüm illerden yapılabilir. Hali hazırda bir internet altyapınız olduğundan hattınız kesintiye uğramadan geçişiniz sağlanır. Modem ya da bir cihaz alımınız varsa (taksitli) kalan taksit ödemelerini tek seferde ödemek zorunda kalabilirsiniz. Normalde Cayma bedelini çoğu firma karşılar ancak cihaz bedelleri bu hizmete dahil olmadığından ödemek durumunda kalırsınız.

Vodafone kullanıyorum Millenicom’a geçiş istiyorum

Vodafone Süpernet ile internet hizmeti alan aboneler geçiş yapabilir. Eğer geriye iadesi olan bir modem kullanıyor ya da Vodafone ile sunulan tablet gibi kampanyalardan yararlanıyorsanız ürünlerin kalan taksitlerini peşinen ödemek zorunda kalırsınız. Modem iadeli ise hat geçişi ile modeminizi iade etmelisiniz.

Hem telefon hattınızı hem de internet hattınızı taşıyabilirsiniz.

Türknet’ten Millenicom’a hat taşıma

TurkNet abonelerinin büyük çoğunluğu taahhütsüz abonelik kullandığından geçişleri de aynı zamanda sorunsuzca cezai bedel ödemeye gerek kalmaksızın yapılabilir. Telefon + internet kullanan aboneler dilerlerse telefonsuz internet olarakta hatlarını taşıyabilirler.

Superonline’den Millenicom’a hat taşıma

Superonline aboneleri geçiş yapmak istediklerinde hatları üzerine cihaz (taksitli) ile birlikte modem kontrolü yapmalıdır. Superonline modemlerinden ücret talep edilmeden müşterilerine kullanım koşulu ile bırakıldığından hattın iptal edilmesi veya başka operatöre geçiş işlemi yapıldığında geriye verilmesi gerekmektedir. Telefonlu ve telefonsuz olarak aboneler hatlarını hızlı şekilde Millenicom’a taşıyabilirler.

Koblonet’ten Millenicom’a hat taşıma

Türksat Kablo (Uydunet) kablonet internet kullanıcıları hatlarını Millenicom’a taşıyamaz. Eğer kampanyalardan yararlanmak isteniyorsa mevcuttaki hizmetleri kendiniz bir dilekçe ile abone merkezi ya da müdürlükler aracılığı ile iptal ettimek durmundasınız. Aynı altyapı üzerinden hizmet alınamayacağından bu işlem gerçekleştirilememektedir.

Hat taşıma süresi ve süreçleri

Hat taşıma süreleri, abonenin sözleşme imzalayarak kimlik fotokopilerini teslim etmeleri ile değişen sürelerde geçiş yapar. Ortalama evraklar teslim edildikten sonra hatlar 3 günde geçiş yapılabilir. Evrak ne kadar hızlı sisteme girilirse o kadar hızlı aktivasyon (geçiş) sağlanır.

Cayma bedeli

Hat taşıma işlemlerinde cayma bedeli uygulaması vardır. Bu uygulama mevcut operatörden taşındığınızda size ceza olarak, taşındığınız firmadan ise indirim olarak yansıtılır. Çıkan cezai bedel kadar indirimler yapılmaktadır ancak yansıtılan cezayı ya da ücreti ödedikten sonra makbuzları yeni firmanıza gönderdikten sonra indirim alırsınız. İndirimler eşit taksitler halinde fatura indirimi olarak ödenir.

Hat taşırken internet kesilir mi?

Bir operatörden başka operatöre taşınırken internet kesintisi olmaz. Eski firmadan internet hizmeti devam eder ta ki size SMS ile bilgi gelene kadar. Geçiş mesajının ardından yeni modem takılarak veya eski modeme yeni şifreler tanımlanarak internet kesintisi olmadan kullanmaya devam edilir.

İnternet hattı için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP