Avea faturalıya taksitli telefon almak için KKB puanı nasıl öğrenilir
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Türk Telekom puan sorgulama, limit puan, Türk Telekom puanım kaç, Ücretsiz puan sorgulama

Puanım Kaç? (Cihaz Sorgulama)Ücretsiz puan sorgulama formudur!

Türk Telekom Mobil puan ile akıllı cihaz teslimi

Önemli Not: Ücretsiz puan sorgulama formu aşağıdadır.! Avea hattınız üzerine cihaz almayı düşünüyorsanız en az 9 aydır faturalı hat kullanıyor ve düzenli ödeme yapıyor olmalısınız. Aksi durumda cihaz çıkmaz.

Ttnet internet ve ev telefonu üzerine cihaz alacaksanız 2 yıl abone olma şartı getirilmiştir.

Puan sorgulama ve cihaz alımı (2018); Türk Telekom çatışı altında GSM operatörü olarak kullanılan faturalı veya faturasız Mobil hat olan Avea, Türk Telekom Mobil olarak adlandırılmaktadır. Türk Telekom Mobil denildiğinde Avea olarak düşünebilirsiniz. Avea faturalı hat olarak Selfy, Prime gibi yetişkinlere, gençlere ve öğrencilere özel kampanyalar sunmaktadır. Doğal olarak Avea hattı kullanan faturalı aboneler gelişen teknolojiyle birlikte akıllı cihaz ihtiyacı hissedebilir.

Kredi kartı veya nakil ödeme güçlüğü çekenler ya da faturama taksitli olarak gelsin düşüncesi ve ihtiyacı için Avea faturalı hat kullanan müşterilerine “Faturaya ek taksitli cihaz” sunmaktadır.

Avea Kredi Notu SMS

Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi  Avea (Türk Telekom) Puan öğrenmek için TC kimlik numarası ve doğum yılı bilgilerini aralarında bir boşluk bırakarak 1122’ye SMS göndermesi yeterli.

KKB sorgulama SMS ücreti: 9 TL olarak faturanıza yansır.

Taksitli olarak faturalı hat üzerine telefon veya akıllı bir ürün almak istediğinizde bazı şartları yerine getirmelisiniz bunlar;

Türk Telekom Mobil (Avea) taksitli cihaz alma koşulları ve şartları

 • Abonelik süresi
 • Düzenli, düzensiz fatura ödeme tarihleri
 • Üzerinize diğer fatura veya taksitler
 • KBB puanınız

Akılda kalan 6 ay sürem doldumu faturama taksitli cihaz alabilirim düşüncesine yukarıdaki 4 ayrı kriteri de eklemelisiniz.

Normalde ev telefonu hattı ve ev internet hattı (TTNET) ile faturanıza taksitli telefon almak istediğinizde sadece fatura ödeme düzeni ve abonelik yaşına bakılırken GSM hatları için ek 2 maddeye daha bakılmaktadır.

Türk Telekom Mobil (Avea) puan sorgulama

Abonelik numaranıza göre sorgulama yapılmaz. Yani Cep telefonu numaranızı vererek puan sorgulaması yapılacağını düşünmeyin. “Puan Sorgulama” TCKimlik numaranız üzerinden yapıldığından mevcutta fatura ödemeler ve düzensizlikler tümüyle karşınıza çıkar ve puan yükselmesi veya silinmesine etki eder.

Türk Telekompuan sorgulama;

 • 444 1 444 Müşteri Hizmetleri
 • Türk Telekom Grup mağazaları

başvuru kanalları aracılığı ile puan sorgulaması yapılabilir.

Türk Telekom Mobil (Avea) taksitli telefon puan limiti

Puanınız karşılığı TL olarak düşübilir ve hesaplama yapabilirsiniz.

Örnek;

1 TL = 1 PUAN

Ne kadar yüksek puan çıkarsa o derece üst sınıf cep telefonu, tablet, bilgisayar alabilirsiniz.

Örneğin;

 • 2200 Puanı olan abone 1800 TL’lik telefon alabilir
 • 5800 Puanı olan abone dilediği telefonu alabilir
 • 1400 puanı olan bir abone 1300 TL tutarında bir telefon alabilir.

Türk Telekom faturaya ek olarak 2018 yılında iPhone 8 veya Samsung S8 gibi üst seviye bir cihaz almayı düşündüğünüzde puan seviyeniz 5000 veya üzeri puan olmalıdır. Maksimum puan ise 6000’e çıkar.

Puanım nasıl yükselir?

Türk Telekom veya Avea, Turkcell, Vodafone puanı yükselmek diğer operatörlerde olduğu gibi zahmetli ve zaman gerektiren bir süreçtir. Abone ben 6 aydır düzenli fatura ödüyorum puanım neden artmıyor diye düşünebilir. Puanlar düşük ve yüksek fatura ödeyen abonelere, ödeme düzenine göre değişir.

Örneğin; 6 aylık bir abone 300 ile 400 seviyelerinde puan biriktirebilirken 1 yıllık abone 800 puan 2 yıllık abone 2000 puana kadar biriktirebilir. En yüksek puana ulaşmak sıfırdan başlayan aboneler için 3 yıl veya daha eski aboneler için 1-2 yıl gerekebilir. Tamamen abonelik yaşları ve fatura ödeme düzeni ile alakalıdır.

Faturasızdan faturalıya geçişte taksitli cihaz

Bazı koşulları yerine getirilerek talepte bulunulabilir bunlar;

 • En az 6 ay Türk Telekom Mobil faturasız hat kullanmalısınız. KKB ile alabilirsiniz.
 • Hattınız 6 ay boyunca düzenli TL yükleniyor olmalıdır.
 • Son 6 ayda dondurma ve kapanma veya TL yüklenmeyen ay olmamalıdır.
 • Adınıza kayıtlı başka hatta borcunuz olmamalıdır.
 • KBB puanı yeteri düzeyde olmalıdır.
 • Faturalı hat almak için istenen şartların yerine getiriliyor olması lazımdır.

Sıkça Sorulan Sorular ve cevaplar

Soru: KKB puanım yeterli ama taksitli cep telefonu alamıyorum neden olabilir?

Yanıt: Mobil faturalı hizmetlerde fatura, abone yaşı ve düzenli fatura ödeme bir diğer kriterlerdir. Bunlardan biri uygun değilse Türk Telekom uygun görmeyebilir. Normalde puanı yeten bir kullanıcı faturalıya geçtiğinde veya operatör değiştirdiğinde de cihaz taksiti faturaya ilave olarak alınabilir. Görevlinin güveni ve onayı ile alakalıdır. Kamu personelleri örneği verecek olursak puanı yeterli ise abonelik yaşına bakılman cihaz alabilir. Tabi düzensiz fatura ödüyorsa cihaz verilmez.

Soru: Türk Telekom yeni faturalı hat aldım cihaz alabilir miyim?

Yanıt: Türk Telekom faturalı hattın 8-9 aydır kullanılıyor ve düzenli ödeme yapılıyor olması gerekmektedir. Yeni aboneler KKB puanı ile cihaz alabilir.

Soru: Türk Telekom kredilendirmeyi banka kredisi ile mi çekiyor?

Yanıt: Türk Telekom kredi işlem sorgusunu KKB puanı üzerinden yaparak banka onayı almaksızın cihaz teslimi yapar. Puan ve diğer kriterleri yerine getirilen bir aboneye cihaz hemen teslim edilir.

Soru: 8-10 ay öncesinde borcumdan hattım kapanmıştı, faturamı ödedim cihaz alabilir miyim?

Yanıt: Cihazın ücretine göre abonelik yaşına bakılır. Örneğin orta sınıf bir cep telefonunda 6 aylık ödeme düzeni, üst seviye son model bir cep telefonunda ise 12 aylık fatura ödeme düzenine bakılır.

Soru: Taksitli cihaz için istenen belgeler nelerdir?

Yanıt: Taksitli cihaza ait sözleşmenin imzalanması ve hat sahibinin kimlik fotokopisi yeterlidir. (İmza işlemleri hat sahibi tarafından yapılmalıdır.)

Soru: 2. cihaz alabilir miyim?

Yanıt: 2. cihazı faturaya ek isteyen abonelerde cihazın fiyatına göre önceki cihazın 6 aylık ve 12 aylık ödeme düzenine bakılır. Ödemeler düzenli ise alınabilir.

Soru: Puanım yetmiyor cihaz alamazmıyım?

Yanıt: Türk Telekom ile taksitli cihaz Sabit ev telefonu faturasına, ev interneti (TTNET) üzerine (Yalın internet, Fiber, Adsl, Hipernet telefonlu veya telefonsuz hatlar) alınabilir. Bunlardan birine ait düzenli faturasını ödediğiniz bir hizmet varsa cihaz alabilirsiniz. Ev telefonu aboneliklerinde 20 TL üzeri sabit fatura ödüyor olmalısınız.

Bunlarıda öğrenmek isteyebilirsiniz

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Bu yazıya yazılan 81 yanıt

 • merhaba ben faturaya ek telefon almak istiyorum yaklaşık 6 7 aydır faturalı telefon kullanıyorum ve 35 tl civarı bir fatura ödüyorum almak istediğim telefon 1200 1400 lira arası değisiyor alabilliyormuyum acaba herhangi bir şart gerekiyor mu türk telekom müşterisiyim yardımcı olrsanız sevinirm

  • GSM operatörlerinden cep telefonu alırken KKB puanına bakılır. 6 aylık abonenin fatura düzenine bakılması ödeme sorunu yaşayıp yaşamayacağı ile alakalıdır. Puan sorgulamanızı yaptırarak yeterliyse cihaz alabilirsiniz. Evinizde eğer Türk Telekom sabit telefon hattı veya internet hattı kullanıyorsanız ve aboneliğiniz düzenli ödemeyle devam ediyorsa KKB puan sorgulaması yapılmadan cihaz alabilirsiniz.

 • Benim üzerime 2adet fatura var ve ikiside türk Telekom biri düzenli bi şekilde yatıyor vebiri arada aksama oluyo 2gün falan geç yatıyo cihaz almamda sıkıntı olurmu

  • Faturalı GSM hatlarına cihaz alınacağı zaman TCKimlik üzerinden KKB puanına bakılır. Puanınız yeterliyse cihazı alacağınız telefon hattının son 6 aylık ödeme düzenine bakılır. Eğer pahallı bir cihaz almayı düşünüyorsanız 12 aylık ödeme düzenine bakılır. Düzensiz ödediğiniz hattın faturaları puan kaybınıza neden olur.

 • 8 aydır telefona ek fatura ödüyorum ve 2. Cihazı almak istiyorum 2 ay gecikmeli bi faturam var cihaz alabilir miyim ?

  • Cihazı teslim alacağınız firma aynı zamanda cihazın sorumluluğunu alır. Risk bayidedir. Eğer bayii tanıdıksa verebilir ama normalde işleyiş; Türk Telekom Grup şirketleri ödemelerde düzensizlik olduğunda bu süre orta seviye fiyatlarda 6 aylık, yüksek seviye cihazlarda 12 aylık ödeme düzenine bakar. Fatura düzensizliği kapanma olmadıysa sorun olmaz ama eğer hat kapanmışsa 6 ay geçmesi beklenir.

 • Babam yıllardır bireysel faturalı hat kullanıyordu ama 6 ay önce iş hattına çevirmiş kendi adına 2 hat daha var . Bireysel hat olması mi gerekiyor illa cihaz almak icin ?

 • 6 ay önce 2 hattımı da vodafonedan türktelekoma taşıdım. 2si de faturalı 6 faturayı da düzenli ödedim. 2 hattım üzerinden de cihaz alabilirmiyim? Teşekkürler

  • Çiğdem hanım, faturaya ek cihazlar faturalı hat sayısına göre verilmez. Cihazlar TCKimlik numaranıza göre verildiğinden 2. cihazı ancak 1 yıl veya çeşitli kampanyalara göre 6 aylık düzenli ödeme sonunda alabilirsiniz. Her faturalı hatta 1 cihaz düşüncesi içinde olmayın. Cihaz TC’nize tanımlanır ve tüm operatörlerden görünür. Faturalı hatta sadece taksitlendirme için ihtiyaç duyulur.

  • Faturalı hat taşımalarda PUAN silinebilmektedir. 2 hattında düzenli ödemeleri ile 1 yıl sonunda cihaz alabilirsiniz.

 • merhaba iphone 7 plus 24 ay taksitle aldım. 14 taksit’i kaldı. iphone x almak için taksitlerin bitmesini beklemek gerekiyor’mu ?
  şuanki puanım 4200 sizden bilgi alabilirmiyim

 • merhabalar, dün türk telekom bayisinden cihaz sorgusu yaptırdım, cihaz çıkmıyor dedi, neden diye sorduğumda ekranda sizin yukarıda belirtmiş olduğunuz kriterlerin hepsine evet yazdığını sadece kkb için hayır yazdığını gösterdi bayideki arkadaş, kkb sorgusu yapalım mı dedi, bende çok vaktim olmadığı için ve bu işin esasen nasıl yapıldığını öğrenmek istediğim için kkb sorgusu yaptırmadım, sadece geçen hafta kendim vakıfbank mobil bankacılıktan findeks raporumu almıştım, oradaki notum 1250 puan, bayi kkb sorguladığı zaman nasıl bir işlem yapacak, cihaz almak için kkb puanının ne olması gerekiyor.

  • Faturalı hatlar için KKB sorgulaması yapılır. 1250 puanınız varsa eğer 1250 TL civarında olan telefonlardan alabilirsiniz. Sabit telefon hatlarına taksitlerde 9 aylık, Ttnet internetler ise abonelik yaşınız 6 aydan düşükse puan sorgulamasına gidilir. 6 üzeri internet aboneleri eğer düzgün ödeme yapıyorsa 2500 TL civarına kadar telefon alabilir. Daha pahallı cihaz almak istediğinizde 12 aylık ödeme düzenine bakılır.

   • Mobil faturalı hattım 4 senelik. Ağustos 2015’te aldığım cihaz taahhüdüm Eylül 2017’de sona erdi. Şu an cihaz çıkmaması kkb’den dolayı dendi. Kkb puanım olarak bilmiyorum. Findeks puanım 1250. Findeks’te en yüksek puan 1900 zaten. 1250 puana 1250 tl’lik bir cihaz uygulaması olamaz o yüzden. Puan uygulamasını Turkcell ve Vodafone 2 senedir uyguluyor. Turkcell’de en azından kaç puanınız olduğunu sorgulayabiliyorsunuz. Vodafone’de yanımda uygulaması ile cihaz teklifleri menüsünden hangi cihazların çıkıp çıkmadığını görebiliyorsunuz. Türk Telekomda bu yok. Ayrıca Türk Telekom bayisinde mobil hattan telefon sorgusu yapılan ekranda, abonelik süresi, düzenli/düzensiz fatura ödeme, üzerinize diğer fatura veya taksitler için olan ekranlar kabul, kkb ekranı red veriyor sadece. Kkb puanımı ne zaman sorguladılar da oraya kayıt ettiler anlamadım. 2 sene önce cihaz aldım, onun taahhüdü eylül’de bitti. Üstelik o zaman 39 liralık kamu tarifesindeyken, eylül ayında taahhütüm bitince prime 20gb tarifesine geçtim, kkb puanımı ne zaman sorguladılar ve kaç puan çıktı da, hiçbir cihaz (400 liralık cihazlar dahil) çıkmıyor. Müşteri hizmetlerini arıyorum cevap veremiyorlar, bayiye soruyorum cevap veremiyorlar, kim cevap verecek bu türk telekomdan hiçbir şey anlamadım. Ayrıca mobil hatta kkb sorguluyorsun, ev telefonu, evde internet üzerinden işlem yapana sadece abonelik süresini baz alıyorsun. Bunun da bir mantığını çözemedim açıkçası.

    • Merhaba, KKB punınız 1250 ise ancak 1000 TL civarında bir cihaz alabilirsiniz. Son 6 aydır ödelerinizde sorun yoksa belirtilen tutarlarda cihaz alabilirsiniz. En yüksek puan 1900 değildir 6000 seviyelerindedir. 2000 TL civarı fiyat olan cihazlarsa 6 aylık ödeme düzeni +KKB, daha pahallı cihazlarda ise 12 aylık ödeme düzeni + KKB puanına bakılır.

 • Türk telekom web sayfasında cihaz kriterleri kısmından alıntı;

  “Mobil hizmetlere ilişkin TÜRK TELEKOM faturalı hatlarının ödeme performansı olumlu olan veya Kredi Kayıt Bürosundan Sorgulanacak Risk Raporu olumlu değerlendirilen müşteriler;”

  şeklinde bilgi mevcut. Burada belirtilen Kredi Kayıt Bürosundan sorgulanacak Risk Raporu olumlu değerlendirilen derken, olumlu değer ölçüsü nedir. Bir bankaya gidiyorsunuz, kredi notunuz 1400’ün altında ise kesinlikle kredi vermezken, başka bir banka aynı kişiye 1150 puana bile kredi verebiliyor. Burada demek ki rakamsal bir alt sınır belirlenmiş. Bunu nasıl öğreneceğim. Bildiğim kadarıyla Vodafone 2015 yılında en az 1400 puan arıyordu. Şu anda kaç puan arıyor bilmiyorum. Ben 1250 puanımla Vakıfbank’tan 20.000 lira kredi çekebiliyorum mesela, ama başka bir banka vermiyor. Benim 1250 findeks puanıma Vakıfbank 20.000 lira kredi verirken, Türk Telekom 5000 liralık cihaz vermiyorsa, zaten kime verecek çok merak ediyorum. Parası olan zaten nakit alır geçer. Kredi çekip alın daha karlı diyen arkadaşlara da katılmıyorum. Şu an Vakıfbankta 6100 lira kredi çektiğinizde 24 ayda aylık 310 tl ödüyorsunuz. Sigorta ve kredi tahsis ücreti hariç. Türk Telekomda ise 500 peşin tarifeye ek 290 tl’den başlıyor. Taahhütlü almak daha mantıklı bana göre. Herkese göre değişebilir.

 • Selamlar

  Turk telekom faturali hattima ek iki cihaz aldim birincisi 3 ay sonra bitiyor 3.cihaz alabiliyormuyum

 • sayın admin acaba benim son sorduklarımı görmediniz mi acaba. Ben hala Türk Telekom bayi ve müşteri hizmetlerinden bu konuda doğru, kesin ve net bir cevap alamadım çünkü.

 • 6 ay duzenli fatura oduyorum bunun icin alabilecegim telefon modelinin icinde iphone de dahilmidir dahilse iphone kac olur alamiyorsam da bunun icin ne kadar sure daha faturali olmam lazim..

  • Merhaba, 6 ay düzenli fatura ödemek GSM hatlarında cihaz alabilmek için yeterli değildir. Ev internet ve Ev telefonu (sabit hat) üzerine 6 ay düzenli ödemelerde cihaz alınabilir. Faturalı Mobil hatlarda ise ödeme düzeni+PUAN olarak kontrol edilir.

 • Ben 5 aydır avea faturali hat kullanıyorum odemelerim duzenli bir şekilde yatirdim 6 fatura kesim tarihi yarın onuda yatirdigim taktirde faturaya ek telefon alabiliriyim hemen 6 ay duzenli ödemem yeterli olurmu

  • Faturalı hatlarda PUAN+Düzenli ödeme esastır. Cihaz eğer 2000 TL civarındaysa 6 aylık ödeme düzeni ve KKB puanına bakılır. 2000 TL üzerinde cihaz alacaksanız 12 aylık ödeme düzeni + KKB puanına bakılır.

 • Benim bankaya borcum var 3 4 aydır odeme yapamıyorum ama türk telekom faturali hattimda odemelerden yana bir gecikme olmadı faturali hatta geçiş yaptığım zamanlarda bi faturaya ek telefon başvurusu yapmıştım müşteri hizmetleri 6 ay dolmasını ve fatura ödemelerinde bir gecikme olmadığı taktirde 2.000 kadar fiyat arasında almada bir sıkıntı olmayacağını söylemişti bankaya olan gecikmeler yüzünden puanım la ilgili
  bir sıkıntı olabilir mi faturaya ek telefon alma dan yana çoğu türk telekom sitelerinde de saten 6 aylik faturali hat sahibi odeme leri duzenli olduğu taktirde telefon alabilir yazıyor başka bir koşul söylenmiyor
  Birde şöyle bi sorum olacak faturali hat ustune şartsız koşulsuz kredi veriliyormuş diye bazı sitelerden gördüm kkb puani felan bakmazssizin varmı ole bir şey

  • Bankaya yapamadığınız ödemeler veya TCKİMLİK numaranız üzerinde taksitlendirmiş tüm ödemelerdeki gecikmeler ve ödeyememe durumları KKB puanını düşürür. Riskli müşteri konumuna sokar. Türk telekom mağazalarında 6 ay düzenli ödemelerle verilen cihazlar Ev numarası ve TTNET internet hattı üzerinedir. 6 ay düzenli ev telefonu (çoğu telefonda 9 aylık düzenli ödeme ve en az 15 TL fatura üzeri ödeme) ödemelerine bakılır. Ttnet ile 6 ay düzenli ödemelerde 2000 TL’ye kadar cihaz alınabilir. 2000 TL üzerinde cihaz düşünüyorsanız 12 aylık ödemelere bakılır. Faturalı AVEA hatlarda durum farklıdır. 6 ay düzenli ödeme + KBB puanına bakılır. Siz 6 aydır düzenli AVEA faturanızı ödüyor ve 2000 Puan seviyesine sahipseniz cihaz alabilirsiniz. 2000 TL üzerinde cihaz içinse 12 ay düzenli ödeme + KBB puanı gerekecektir.

 • Artık sistem deyişmiş galiba onceden 6 aylık faturalı hatlar alt model ciyaz alırken şimdi 6 aylık faturalı hatlarda ciyaz sorgulamada ciyaz gostermiyo sebebini sorunca onceden çıkan puana gore ciyaz alırken şimdi ise ciyaz sorgulamada çıktında istedigin üst model veya alt model ciyazi alabiliyoruz fakat bunun için 6 ayı doldurman yetmiyo bunla ilgili hiçbir müşteri hizmetleri ve bayileri bilgi vere miyo sadece ciyaz çiktinda istedigini ala bilirsin ama 7 ay ama 12 ay sonra net bir bilgi yok başka operetörlerde 6 aylık faturaya iphone bile verilirken neden türk telekom bu operetörlerden geri ve müşteri umudunu kırıp bu operetör müşterisi olmasından sogutluyo ben bugün sogdum 6 ay bekledim gittim güzel bir ciyaz alacam umuduyla ve husrana ugratılıp gerisim geriye çekip gitim net bir bilgi alamamam öncelik olup 6 ay bekleyişimin sonunda ciyazın tarafıma daha çıkmadıgını bunun için bekleyin bazen sistem kaynaklı diyip yada istedigin ciyazi alabilirsiniz çıktında onun için bu süre yetersiz ola bilir bidaki ay sorgulama yapa bilirsiniz tekrardan diyip geçiştirmeleri pek tarafınıza +olarak gecme digi gibi ÷ yede düşüre bilir şimdi ben çecreme net bir bilgi veremicegimden dolayı malesef türk telekom 6 aylık faturalılara ciyaz vermiyo 12 ay da belki verebilir siz okadar beklemeyin başka operetörlerden bilgi alın desem ve bale girmiş olmam galiba çünkü net bir bilgi sahibi degilim tarafınızdan bilgilendirir seniz bizi sevinirim iy günler.

  • Merhaba, internet bağlatarak hemen cihaz ancak puanla alınabilmektedir. Puan sorgulamadan internet üzerine taksitli cihaz almak istediğinizde orta sınıf cihazlarda (2000 TL civarı telefonlar) 6 ay, pahallı cihazlarda (3000 TL ve üzeri olan cihazlar) 12 aylık düzenli ödemeler sonunda alabilirsiniz.

 • Yani evime interneti açtırdıgım zaman hemen taksitli cihaz alablirmiyim faturamın üzerine tam olarak anlamadım

 • Merhaba 36 ay taksitli ayfon 6 aldim ve 25 ayini duzenli ve gununden once odedim 11 ayim kaldi. Bu hat uzerine 2.cihazi alabilirmiyim ..tskler

  • Eğer puanınız yeterliyse 2. cihazı alabilirsiniz. Ev telefonu ve TTNET üzerine almak istiyorsanız yine alabilirsiniz.

 • Merhaba 36 ay taksitle ayfon 6 aldim düzenli ve gununden once faturalarimi odedim 11 ay lik borcum kaldi. Bu hat uzerine 2. Cihaz cikarmi tskler

  • Puanınız hiç yok ve taksitli cihaz almak istiyorsanız sadece 2 seçeneğiniz var. Sabit ev telefonu aboneliği ve TTNET internet kullanmak. Bu ikisinden birini kullanıyorsanız 6 ay düzenli ödeme ile cihaz alabilirsiniz. Benim puanım yükselsin ben faturalı hattımı yükselteceğim diyorsanız düzenli ödemeden başka seçeneğiniz yok. Puan biriktirip cihaz almanız 1-2 yılı bulabilir.

   • ben cihaz aldım ttnt üzerinden aylık 400 taksitle 2200 tl ydi fiyatı ve iptal etirip kalan tutarı faturaya yansıtarak bu ayın 15 inde 2250 tl tamanı geçiktirmeden yaatıdım hattta bunu yatırmadan öncee ilk taksidi 400 tlsini önce yatırmıştım kalan borcun tammanını bu ay yatırdım puanım gelecek aymı gözükür tekrar cihaz alabilimiyim bi bayiye gittigimde puanımın gözükmedğini söylediler aralık ayında tekrar bakalım ozaman güncellenir dediler bi dahaki aymı cihaz alabirim

 • Benim türk telekoma borcum var ama birde ev interneti aldim bu borcum ev internetine cihaz al cam etki yapar mi

  • Merhaba; hat toplama listesi, gri ve kara listeye düşerseniz cihaz alamazsınız. Faturanızı ödediğinizde cihaz ev interneti hattınıza cihaz alabilirsiniz.

 • 8 aydır kullanıyorum hattımı ve cihaz cıkmıyor kapanma veya dondurma olmadı sebedi nedir ? baska hatta 2 adet faturam var sebebi bumudur

  • Puan sorgulaması yapılırken sadece kullandığınız hatta bakılmaz. Puan genel olarak sorgulanır. Sorgulamada puan yeterli ise hattınızın ödeme düzenine bakılarak işlem yapılır. Diğer hatlara borcunuzun olması veya geciken ödemeleri puan kaybına sebep olur.

 • Kardeşim siz bize dediniz ki 6 ayını doldur fatura ya ek cihaz al ulan degişik şimdi kalkıp bize 1 – 2 yıl diyorsun turkcell vodafone 6 ay kulanıcısına veriyor 6 ayı sizinle geçirdime bin pişmantbilgi arayınuram düzenli odeniyor sorunsuz kimi arayıp bilgi aliçin acagımızı bizim bilmedigimiz gibi sizinde bilmemeniz bizi oradan oraya oradan oraya salayıp duruyonuz sabır taşı değilim ben benim de bir sabrım sınrım var şikayet dilekçesi dosyası açtırcam diyorum müşteri hizmetleri bizim sistemler de çalışmalar var bakamıyoruz ilerleyen satlerde tekrar arayın arıyoz bida biz ilgilenmiyoruz bayiye gidip bilgi
  Alın bayiye gidiyoz bizim bilgimiz yok olum taşakmı geçiyonuz şu konu tu bi öğrenip te milletin karşısına çıkın yaptınız işin hakkını verin bana ciyaz çıkmıyosa bana açıklama yapın bilgi verin sorun gösterin sorunum yoksa verdiğiniz 6 aylık sözünüzün erbabı olun ve müşterilerinizi mağdur ve keriz yerine koymayın milletle alay etmeyin sonunuz kötü olur bu millet sayesinde yiyip içiynuz herkes oturduğu koltukta aylık hesabına girmiş biride işinin hakkını veripte helal lokma evime götüreyim derdine düşsede bizde mağdur olmayalım şimdi faturalı hattımı iptal edip te başka operatöre geççem 2 yıl sizi bekliceme 6 ay türkcel vodafon da dururum

   • Ayhan bey, Öncelikle belirtelim; biz Türk Telekom değiliz burada size yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hiçbir operatör 6 ay GSM faturalı hat kullandınız diye cihaz taksitlendirmez. Mevcut abonelerde GSM operatörleri ilk PUAN sorgulaması ardından ödediğiniz faturaların son 6 ay ödeme düzenine bakar. Puanınız yüksekse yeni hat alırkende cihaz alabilirsiniz. Mevcut aboeneler eğer pahallı bir cihaz alacaksa PUAN+12 aylık ödeme düzenine bakılır. Cihaz için puanınız yetmiyorsa 1-2 yıl puan toplayabilmek adına düzenli ödemeler yapılmaya devam edilmelidir.

 • benim banka borcum var bana tarifeye ek telefon verirlermi banka borçlarını hiç ödemedim banka borcuetki edermi

  • Banka borcunun olması telefon almaya engel değildir. Ancak kredi borçlarınız puanınızı düşürebilir veya sizi riskli müşteri konumuna sokabilir. Bu durumda risk teşkil ettiğinizden cihaz alamayabilirsiniz.

 • Merhaba. iPhone 7 Plus kullanıyorum. 2 yıla aşkındır Türk telekomdayım. Faturalarım ilk yıl 50₺, 5 aydır da 2.yılıma geçtiğim için 60₺. Hepsini düzenli ödedim şu güne kadar. iPhone X almak istiyorum faturam üzerine. Nasıl bir değerlendirme yapılır, faturama ne kadar yansır öğrenebilir miyim?

  • Merhaba; bugun tarihli olarak 12 AY 559 TL, 24 AY 307 TL, 36 AY 276 TL ek ücret ödersiniz. Puan sorgulaması yapılmadan cihaz alıp alamayacağınıza karar verilemez. Düzenli ödemeleriniz + avantaj olarak değerlendirmeye alınır.

 • Merhaba hattimin üzerine 1 cihaz aldım toplamda birinin taahhüdünü bozdum 1 yil sonra ödedim. Diğer bütün faturaların düzenli 3.cihaz alabilir miyim. İkinci cihaz olarak da iphone 7 almıştım 8 ay önce

 • Bakın burda demissinizki başka faturaya borcunuz olmuyacak öle bişey yok aynı operatöre olmaması gerekiyor örneğin Telekom kullanıyorsunuz Türkcele bircunuz var telekomdan düzenli ödeme varsa 1 yıl dolduysa alabiliyorsunuz . KKB hikaye öle bişey yok puanım yüksek olsa neisim var operatörden cihaz almada gider kredi çeker daha ucuza alirimcihazi

  • Selim bey, Türk Telekomda Puan kalktı. Ev telefonu ve ev internetine 4 yıl, Mobil için 9 ay kullanım zorunluluğu getirildi. Diğer operatörlere borcu olan abone başka operatörden hat alabilir. Yeni abonelerin tümüne KKB sorgusu yapılarak cihaz verilmektedir.

 • Aynı Tc üzerinde ayrı ayrı iki hattım var. iki hattın üzerinde 1 er cihaz var ikisininde bitsemine 9 ay kadar var.3. cihaz almam için bir sorun teşkil eder mi ?

  Teşekkürler

 • Merhaba Türk Telekom son 6 ay faturamı düzenli olarak ödendi Samsung galaxy S9 alabilirmiyim acil cevap verirmsiniz?
  taksitli bi şekilde alabilirmiyim

 • Merhaba Türk telekom son 6 ay faturamı düzenli olarak odendi samsung galaxy s9 alabilrimiyim acil cevap veirrmsiniz taksitli bi şekilde alabalirmiyim acil cevap verirmsiniz cok acil ?????????

 • Ocak 2018 de TTNET aboneliğim olduğundan (7 aylık ) TTnet faturama ek telefon almak istedim,”malesef puanınız yetersiz ,yeni abonesiniz 5-6 ay daha geçmeli diyerek KBB sorgusuna bile bakılmadan” geri çevrildim cihaz alamadım.Aynı gün vodafone bayisine gidip kbb sorgusu yapılarak 5 ay taksitle cihaz aldım ,şuan ödemekteyim 3 taksitim kaldı.Kısacası diyeceğim şu ki; TTnet olsun Türk Telekom olsun Avea olsun (zaten hespi aynı şirket) müşterilere soğuk davranıyorlar.Soğuk derken 6-7 ay abonelik şartı nedir? Fatura ödeyerek 300 üzeri puan toplamak nedir?Zaten KBB Sorgusu yapıyorsun ,bütün abonenin borçlarını ödeme durumlarını görüyorsun , bunlar yetmiyor birde abonelik ay şartı,puan toplama şartı getiriyorsun.Bence çok saçma!Zaten ilerde ödeyeme durumu olsa bile ilgili firmalar alacaklarını söke söke alırlar bir kuruş dahi bırakmadan.Peki bu zorlamaların ,bir sürü şart koşmanın amacı nedir.Müşteri hizmetleri aradıklarında size bir ürün vs satmak için aynen abi-kardeş gibi davranıyorlar ,”özel müşterimizsiniz beyefendi” diyerek,hayır istemiyorum desemde zorla vermeye çalışıyorlar.Ama iş bu ”ÖZEL MÜŞTERİ” cihaz almaya gelince , puanınız yetersiz,abonelik süreniz 6 aydan az gibi sebeblerle cihaz vermeden geri gönderiliyoruz.Bu nasıl bir özel müşteri olmak ben anlayamadım.İnşallah TTNET bu yazdıklarımızı okur.Bize bedava cihaz vermiyorsunuz ,tek avantajımız cihazı taksitle almak,sizin avantajınızda aynı fiyata piyasada satılan cihazı taksitle satarak aboneyi 1 yıl veya 2 yıl taahhüt verip başka bir yere gitmesini engellemek.Son olarak bize güveniniz yoksa neden internet ,telefon,hat veriyorsunuz, belki bunlarında parasını ödeyemeyiz.NOT:Bu yazılara cevap vermeyiniz.Sadece içimden geçenleri buraya yazdım.Teşekkürler.

 • Iyi gunler internet uzerine 2. Telefonu alamak istiyorum ama kkb karsima cikiyor ve bugune kadarda bir gun bile gecikmis yada kapanmis degildir internetim faturam mayisin 5.nde 12. Faaturam doluyo alabikirmiyim telefon yardomci olurmusunuz

  • ramazan kardeş sistemleri cok değişmiş önceden 6 ay 12 ay sonra düzenle ödeme varsa telefon alabiliyodun 2. telefon içinde 12 ay sonra alıyordur sonradan puanlama kkb olayı filan eklendi sonra bida degiştirdiler sanırım turk telekom bu iş ten cok zarar etti alıp ödemeyenlerden dolayı bu yüzden sana ürün cıkması da cok zor ..

 • Merhabalar ben turk telokom faturasız hat satın aldım 1 veya 2 ay kullandım turk telekomdan aradılar ve faturalı hattta geçebiliceğimi ve aylık 20 tl ye 4 gb internet 1000 sms 1000 dakka her yöne verebileceklerini söylediler ve geçiş yaptım toplamda 7 veya 8 aydır faturalı hattı kullanıyorum ve geçikmelerim oldu ama yatırdıgım fatularım 100 ila 300tl arasında değişiyordu geç yatırdığım faturalarımda oldu yani ortalama olarak her ay 90 tl para yatırdım bazı uygulamalar satın aldığım için ortalama puanım ne olur ve nasıl bir puanla karşılaşabilirim, bakca sicilim var ama kredi kartı kullanıyorum kkb puanımı etkilermi sicilimin bozuk olması ?şimdiden teşekkür ederim

 • Ilk defa bir operatorden faturaya ek cihaz almaya karar verdim faturaliya gecis 6 ay a yaklasti samsung j7 prime 2 alabilirmiyim banka veya kart kullanmiyorum hicbir zamam bankalardan vb yerlerle isim olmadi sadece bir faturam aksadi kapanma olayi yasamadim.

 • Oakland Capitals’a Hoş Geldiniz, Çalışkan insanlara,% 3’lük bir faiz oranıyla bireysel kuruluşlar için ihtiyaç duydukları fonları hızlı bir şekilde almaları için finansal destek sunuyoruz. Esnek kredi limitimiz var, Milyonlarca kişi tarafından güvence altına alın, Dakikalar içinde uygulayın. Bizim Özelliklerimiz; Hızlı Uygulama, Anında Karar, Hızlı Fonlama, Özel Destek.

  İletişim Ofisi: oakland.formal@hotmail.com

 • Merhaba suana kadar kullanmis oldugum hat ve duzei kullanimlarindan dolayi j7 prime cihazini sadece 99 tl karsiliginda almayi hak kazandigimi solediler bu uygulama butun oporotorlerde oldugunu solediler musteri hizmtlerini aradigimda bole bi sey goruntulenmexini solediler geri aradim butun puanlarinizida silecegiz dediler bole bisey varmi yoksa dolandiricimi lutfen donus yaparmisiniz

 • ben cihaz aldım ttnt üzerinden aylık 400 taksitle 2200 tl ydi fiyatı ve iptal etirip kalan tutarı faturaya yansıtarak bu ayın 15 inde 2250 tl tamanı geçiktirmeden yaatıdım hattta bunu yatırmadan öncee ilk taksidi 400 tlsini önce yatırmıştım kalan borcun tammanını bu ay yatırdım puanım gelecek aymı gözükür tekrar cihaz alabilimiyim bi bayiye gittigimde puanımın gözükmedğini söylediler aralık ayında tekrar bakalım ozaman güncellenir dediler bi dahaki aymı cihaz alabirim

 • 1 bucuk yıllık hem faturalı hattım var hem TTnet aylık 150gb 100tl ödüyorum 1500 puanım olması gerekirken 600 puanım var saçmalık ben faturalı hatta her ay 400 500tl ödüyorum 1.5 yılda 7500 pusum olması lazımdı bir şey çıkmıyor faturalarımda hiç aksama ödememe gibi durum yok cihaz alıcam hiç bir şey çıkmıyor müşteri hizmetleri biz bakmıyoruz diyor şubeleri sistem de yok daha sonra diyor neyapılacaz bilgi verende yok .

 • Merhaba kolay gelsin 2 senedir faturalı hat kullanyrum ödemelerim düzenli otamatik ödeme talimatlı zaten ama bayiden sorgulattım da kkb notu olumsuz diyor telefon alamazmıyım şimdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP