Ttnet hız sorgulama, ev internet hızım kaç, Ttnet hız nasıl ölçülür?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Türk Telekom internet hızımı nasıl ölçebilirim, Hipernet hız testi nasıl yaparım?

Türk Telekom hız testi, Superonline VDSL, Adsl ve Fiber internet SpeedTest

Ttnet hız testi, Türk Telekom evde internet hızını ölçme; Evde internet kullanıyorsanız telefonlu veya telefonsuz internet hatları Adsl, Hipernet, Fiber hız ölçme (hız sorgulama) ihtiyacı duyabilirsiniz. Hızlarda upload/download (indirme ve yükleme hızı) hızlarını aşağıdaki alandan sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulamaya geçmeden önce testin hemen altındaki hızın tam verimli görülmesi açısından uyarıları dikkate almanız doğru sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

Ttnet hızımı nasıl sorgularım, hızım kaç?

Türk Telekom hız testi için aşağıdaki bağlantıya tıklayın;

Türk Telekom internet hattının hız testi nasıl yapılmalı?

Hemen yukarıda bulunan “hız sorgulama” butonu size yükleme ve indirme değerleri verecektir. Sorgulamaya başlamadan önce hattınızın hız bilgilerini doğrudan etkileyen sebepleri öncelikle ortadan kaldırmalısınız. Diğer bir kriter ise hattın AKN kontrolünüz yapmanızdır. Eğer kotanız dolduysa muhtemelen hız seviyenizde düşmüştür. Download hızı internete bağlantı hızınızı diğer Upload hızı ise dosya indirme, dosya yükleme gibi paylaşımlarda aldığınız hız sonucu verecektir.

Adsl, Hipernet ve Fiber için şunları bilmenizde fayda var;

  • Kampanyanızda Mbps’ye kadar terimi maksimum alabileceğiniz hıza işaret eder ve altında bir değer görebilirsiniz ama üzerinde bir hız göremezsiniz.
  • Adil kullanımın dolması ile hızlar ortalama kampanya hızının yarısı kadardır.
  • Adil kullanım dolumlarında düşecek yeni hızları kontrol edin. Online işlem merkezinden kotanızın dolup dolmadığına bakın.
  • Adsl internet hizmetlerinde Türk Telekom santral mesafesine bağlı olarak düşük hız görebilirsiniz. Kampanyalarda net hız verilmemesinin nedeni budur. Adsl internet hizmetlerinde Mbps’ye kadar denilmesindeki neden budur.

Speedtest sonucun doğru çıkması için

Speedtest yaparken şu konular önemlidir ve hızınızın sonuçlalrına etki eder;

  1. Kablosuz bağlantınızı keserek bilgisayarınızı kablo ile modeme bağlayın
  2. Diğer aygıt bağlantıları varsa modemden kesin
  3. Hızınızı cep telefonu veya tablet üzerinden ölçmeyin, kablolu bağlantı ile bilgisayardan ölçün.
  4. Cihazda açık uygulama, internet sayfaları veya internet kullanan tüm programları kapatın.

Türk Telekom Hız Testi Sonuç

Hız sorgulama sonrası çıkan değerlerden küçük olan sizin indireceğiniz veya yükleyeceğiniz dosya hızınızı gösterir. Bu video, müzik, zip, resim vs dosyaları içerir. Diğer büyük olan hız internete aktif olarak bağlanma hızınızı gösterir.

İnternet hattım hızlı çıkıyor ancak bağlantım yavaş diyorsanız muhtemelen bağlanmaya çalıştığınız internet sitesinin sunucuları ile sorun yaşıyorsunuzdur. Bağlantınızın hızlı olması kadar karşı siteninde aynı şekilde bağlantı hızının yüksek olması gerekecektir. Hem indirme, hem yükleme, hem de bağlantı şekliyle aynı problem karşınıza çıkabilir.

Adil kullanım dolumuyla hız düşüşü varsa ay bitimiyle birlikte eski hız seviyelerine çıkacaktır.

Türk Telekom için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP