Türk Telekom arıza kaydı, Ttnet arıza sorgulama
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Türk Telekom altyapı çalışması veya bölgesel internet ve telefon sorunları

Türk Telekom internet ve telefon arızaları

Turk Telekom evde internet veya sabit telefon hattı kullanıyorsanız bölgesel altyapı çalışması, santral kaynaklı port değişimleri veya santral içi çalışmaların verdiği nedenlerden dolayı arızalarla karşılaşabilirsiniz. Yaşadığınız arıza sorunu sıkça yaşanmıyor olsa bile yaşanmayacağı anlamına gelmez. Öncelikle internet veya telefon hattınızda bir sorun olduğunda veya sinyalin tümüyle gittiği, çevir sesinin olmadığı durumlarda 444 1 444’ü arayın, internet arızası için 2’yi, ev telefonu veya işyeri telefonu için 3’ü tuşlarayarak gerekli adımları takip ederek bölgenizde arıza veya çalışma olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom arıza telefonu arandığında bölgede çalışma olup olmadığını sesli yanıt sistemi ile bildirmektedir.

Türk Telekom arıza kaydı bırakma

Evde internet arızası;

Türk Telekom ev internet hattı kullanıyor ve arıza ile karşılaştıysanız Online işlem merkezi üzerinden arıza kaydı bırakabilir aynı zamanda arıza kaydını takip edebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz yoksa üye kaydı yapmalısınız. Bu işlem için şu şekilde tekşifre alın;

İnternet başvurusu yaparken kayıt ettirdiğiniz cep telefonu hattınız ile 6606’ya kısa mesaj göndererek tekşifre hesabı açabilirsiniz. Telefonun mesaj kısmına TEKSIFRE yaz boşluk bırakarak TCKİMLİK , İNTERNET HİZMET VE E-POSTA ADRESİNİZİ YAZIN veya bunların yerinde “0” koymadan ev telefonu numaranızı yazarak 6606’ya SMS atın. Kullanıcı adı ve şifre gelecektir.

6606’ya mesaj gönderme ücreti 1 mesaj ücretidir.

Online olarak hesaba giriş için buraya tıklayın veya üyeliği internetten açmak için buraya tıklayıp kayıt işlemi yapabilirsiniz.

Ev veya işyeri telefonu arızası;

Üye olmadan arıza bildirimi yapabilirsiniz. Türk Telekom ekranında adınızı soyadınızı girerek arıza kaydı bırakma işlemleri için buraya tıklayınız. Arıza işlemleri ve arıza sorgulama yapmak için buraya tıklayın.

Türk Telekom fiber arızası

Superonline fiber internet hizmetlerinde arıza kaydına hızlı müdahale edilir. Maksimum 24 saat içerisine yetkili servis tarafından hizmetinizin kontrolü sağlanmış olur.

TTNET adsl ev internet arızası

Arızalı durumlarda Türk Telekom müşteri hizmetleri görüşmenizde fayda var. Aradığınızda eğer hat bir çalışma yüzünden arıza meydana gelmediyse sinyal kontrolü yapılarak arızaya sebebi online olarak tesbit edebilmektedir.

Telekom kaynaklı olduğu durumlarda yetkili servis ekiplerine iletilerek kısa sürede arızanın giderilmesi sağlanır.

Türk Telekom arıza işlemleri

Özellikle internet hatlarından kaynaklanan sorunlar yüzünden arıza kaydı daha fazla bırakılmaktadır ancak müşteri hizmetleri veya arıza kaydı açmadan önce kontrol etmenizde fayda olan şu önerileri dikkate alın;

Modem sebebi veya diğer nedenlerden oluşabilecek internet arızaları:

  1. Modeminizden koku gelip gelmediğini kontrol edin.
  2. Modem ışıklarından hangilerinin yanmadığına bakın.
  3. Kabloları gözden geçirin.
  4. Fatura borcunuzu sorgulayın.
  5. Modemi kapatıp açın. (Modemi kapadıktan sonra tüm kablaları çıkarıp elektrik yükünü atıp tekrar takın)

Türk Telekom için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP