Taahhütlü faturalı hattın cayma bedeli nasıl hesaplanır?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Taahhütlü faturalı hat numara taşıma yapılabilir mi?

Tahhütlü faturalı hattın cayma bedeli ve numara taşıması

12 ay taahhütlü bir cep telefonu GSM hattı kullanan abonelerin taahhüt bozmaları durumunda taahhür bozma cezası ve cayma bedeli olarak ödeyecekleri tutarı hesaplama ve faturalı hat üzerinde sözleşme varken numara taşıma yapılabilir mi, yapılırsa kaç para ceza çıkar konuları hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

Taahhütlü faturalı hat kredilendirme

Taahhütlü faturaya ek cihaz (Tablet, Cep telefonu, Bilgisayar) gibi ürünler alındığında aslında hat üzerine gelen taksitler GSM hattı kredilendirmesine girer. Hat sahibinin başka operatörlerde sorununun olmaması kara liste gibi yasaklı duruma düşmedikleri sürece bu cihazlar faturaya ek taksitle verilebilir. Kkb Puan hesaplamasına göre verilen cihazlar için kredilendirmeye uygun TCKİMLİK numarasına sahip olmalısınız.

Kredilendirilmiş bir faturalı hat kullanıyorsanız hattınızı numara taşıma (başka operatöre geçiş) yapabilirsiniz ancak önceki operatörünüzden aldığınız cihazın kalan taksitlerini tek faturada ödemek durumunda kalırsınız.

Hesaplama:

Cihazın aylık taksitlerini ödediğiniz tutardan çıkarın kalan miktar fatura edilecektir. Taksit taksit ödemeye devam etme şansınız yoktur. Çünkü üzerine faturalandırılan hat bir başka operatöre geçerek sözleşmeye aykırı davrandınız demektir.

Taahhütlü cihaz olan abonelik numara taşıma yapılabilir ancak yukarıdaki şartları göz önüne alırsanız.

Taahhütlü faturalı hat numara taşıma yapılabilir mi?

Numara taşıma işlemi için hattın üzerindeki taahhüt veya kontrat sözleşmesina bakılmaz. Hattı sözleşme sürenizin kaçıncı ayında olursanız olun başka operatöre taşıma “CHURN” yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken çıkacak olan tahhüt bozma cezasıdır.

Hesaplama:

Taahhüt bozma cezası faturalı hatlarda alınan indirimlerin geriye iadesidir. Kaç aylık sözleşme yaptığınızı çıkarın. Kaç ay kullandığınızı kalan ayı hesaplayın. Kullandığınız aylar için kampanyanın taahhütsüz fiyatı ile taahhütlü fiyatı arasındaki tutarı kullandığınız ayla çarpın.

Örneğin; 6 ay kullandınız ve geçiş yaptınız. Tarifeniz 40 TL olsun ve normal taahhütsüz fiyatı 55 TL olsun. 55-40=15 TL, 15 TLL*6=90 TL

Not: Taahhütlü ve kampanyasız fiyat tarife içerisinde yer alır.

Taahhüt bozma cezası (FATURALI HAT)

Faturalı hattı yeni aldıysanız hat için ortalama 70 TL gibi hat ücreti bulunur ve bu tutar 12 taksitli ödenir. Taahhüt bozup kontrat ihlali yaptığınızda bu tutarın ödenen kısmı çıkarılır ve kalan kısmı tek seferde ödenmek üzere fatura edilir.

Taahhüt bozma cezası hesaplama

  1. Cihaz kalan taksitleri ile kalan taksit sayısı hesaplanır ve ödenecek kalan tutar çıkarılır.
  2. Taahhütlü fiyatla taahhütsüz fiyat farkı çıkarılır kullanılan ayla çarpılır
  3. Hat aktivasyon ücretinin aylık faturaya yansıyan kısmı taahhüt süresinin kalan ayı ile çarpılır.
  4. Eğer varsa ek hizmetleri ücretsiz kullandığınız içerikler için aylık normal fiyatı üzerinden kullandığınız ayla çarparsınız.

hesaplama mantığı bu şekildedir.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP