İnternet ve GSM sözleşme bitişi, sözleşme süresinin dolması
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Taahhüt yenileme, taahhüt süresi bitişi ile ne yapılmalı?

Sözleşme bitiş tarihi ile taahhüt yenileme

Hemen her abonenin karşılaşacağı muhtemel durumdur sözleşme süresinin bitmesi (taahhüt süresi) tabi doğal olarak sözleşmenizin bitmesi ile ne olacağını, internet kesilir mi gibi çeşitli sorular kafanızda oluşabilir. Bu yazımız ile taahhüt süresi dolumunda Türk Telekom, Avea, Ttnet, Superonline, Turkcell, Vodafone, Kablonet (Uydunet), Millenicom, D-Smart, Digiturk gibi hizmet aldığınız faturalı hizmetlere ait bilgiler sunacağız.

Sözleşme süresi bitince internet kesilir mi?

Sözleşmenizin bitiş tarihi (taahhüt bitişi) geldiğinde veya gelmesine yakın zamanlarda hizmet aldığınız firmanız sizi arayacaktır. Sözleşmenizin bittiğini yeni bir kampanyaya veya paketlerden birine geçişinizi soracaktır. Eğer kabul etmezseniz şunları yaşayacaksınız;

  1. Fiyat artışı;  sözleşmenizde taahhütlü fiyat ve taahhütsüz fiyatlar vardır. Tahhütsüz olan fiyattan hizmet almaya başlarsınız.
  2. İnternetiniz kesilmez veya hizmette değişiklik olmaz.
  3. Modem ücretsiz modemse (Superonline gibi emanet modemler) kullanıma sunulan modem için aylık ilave ücret gelecektir.
  4. Bağlantı, aktivasyon gibi ücretler yansıtılmaz.
  5. Taahhütsüz internet kullanmaya başlarsınız.

Taahhüt yenileme

Taahhüt yenileme mecbur değildir. Çoğu uyanık çözüm ortakları sözleşme bitimine yakın arayarak sözleşmenin bittiğini ve yenilenmesi gerektiği söyler. Böyle bir zorunluluk yoktur. Dilerseniz aynı hizmete daha yüksek fiyat ödeyerek taahhütsüz şekilde devam edebilir, firma değiştirebilir (Hat Taşıma) veya taahhüt imzalayarak daha çok indirimli bir kampanyadan faydalanabilirsiniz.

Taahhüt yenileme yaparken mevcut paketinizi düşürebilir daha ucuz internet veya GSM tarifelerine geçebilirsiniz. Taahhütlü aboneliklerde paket değişimi yapılırken daha ucuz bir pakete geçilemez ama yüksek olan paketlerden birine geçiş yapılabilir.

Firma değişimi: Bu işlem CHURN olarak adlandırılır. Dilerseniz aynı hizmeti başka firmanın hizmetine “Hat Taşıma, Numara Taşıma” yaparak uygun kampanyalara geçebilirsiniz. Taahhüt bozma veya cayma bedeli cezası çıkmayacaktır.

Başvuru yapın!

Tıklayın Bizden Bilgi Alın →

Sitemiz üzerinden taahhüt yenilemesi yapabilir veya internet, GSM hattınızı başka firmaya taşıyarak ucuz kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

2. Taaahhüt yenileme

İlk taahhüt süresi içinde normalde bağlantı ve aktivasyon, kurulum gibi ek hediyeler vardır. İnternet servis sağlayıcı (ISS) veya GSM operatörleri bu bedelleri sözleşme karşılığında ücretsiz verir ancak sözleşme süresinden önce iptal edilirse bu ücretleri fatura ederek hediyeleri geri alır.

2. taahhüt yenilemede ise eğer sözleşme süresi dolmadan ikinci taahhüt bozulursa sadece indirimler ödenir. İlk aktivasyonda yapılan bağlantı ücretleri vs. ikinci taahhüt yenilemelerde alınmaz. Onları zaten hattı ilk açtırırken ödemiş oluyorsunuz.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Bu yazıya yazılan bir yanıt

  • Mobil WİFİ ınternet (553 094 22 14) 24 aylık sözleşmen dolmak üzere , bunun için Küçükyalı/İst Telekom a gittim sonuç alamadım, Telekom Bayilerine gittim sonuç alamadım. 4441444 den menülere girdiğimde ise benim hattımla ilgili bir menüye veya Müşteri temsilcisine ulaşamadım. Kayıt olurken her türlü kolaylığı ve hız ile abone ediliyoruz fakat ulaşmak istediğimizde ulaşmanın imkanı olmayan bir işletmeyle karşılaşıyoruz. Bu yüzdem 30 senelik ev telefonumuzu bile kapattı. (216 44273335 Eşim Perihan Gündem üzerine kayıtlı) Kapattıktan sonra devamlı aranıyoruz niçin kapatıyorsunuz. Nedeni sorunlarımıza cevap bulacak kimse veya hattımızı tekrar sözleşme yaptıracak muhatap bulamıyoruz. Elimizde kalan mobil telefonlarda süresi dolunca sayenizde kapanacak .
    saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP