Tahhütüm bitti ne yapmalıyım, eve internet bağlatacağım tercihim ne olmalı
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Taahhüt yenileme işlemleri ve yeni internet almak istiyorum en iyi kampanyalar hangisi 2018

İnternet ve taahhüt yenileme kampanyaları 2018

Evime yeni internet bağlatmak istiyorum veya taahhütüm bitti hangi operatöre geçmeliyim? 2018 yılının yeni başvuru ve taahhüt süresi bitenlerde önemini ön plana çıkaran AKK (Adil kullanım) Akn’siz internetlerin devreye alınarak limitsiz, yalın ve fiber telefonsuz kampanyaların ön plana çıkağı bir yıl olmasıdır. 1 Mayıs 2017 yılı ile geceleri internet kullanımlarının ardından 2018 yıl sonu bu adil kullanımların tamamen kaldırılması gündemde. Sene sonu olarak belirtilen kotanın gidişi ile kampanyalar yeni boyut kazancaktır.

Muhtemelen 2018 yılı 4. çeyrekte çıkacak kampanyalar arasında 4 Mbps, 8 Mbps, 16 Mbps, 50 Mbps, 100 Mbps gibi akn olmayan paketler ile ayrıca kotalı daha ucuz paketler çıkabilir. 20 GB, 50 GB, 100 GB gibi daha uyguna gelecek kotanın dolumu ile duran paketler fiyat ucuzlaması için hayatımıza girecektir.

Tahhüt yenilemeli miyim?

Taahhüt sürenizin bitmesi ile internet fiyatlarınız pahallılaşmış olabilir. Böyle durumlarda size önerimiz 12 aylık kampanyalara taahhüt vermenizdir. Eğer 24 aylık bit taahhüt verirseniz yeni paket fiyatlarının avantajlarından yararlanamayabilirsiniz.

24 ay taahhüt verip 12 ay sonra kampanyaların cazibesi ile taahhüt bozarsanız zarar etmezsiniz. Geçeceğiniz yeni firma (Churn yapan aboneler için) taahhüt cezasını karşılayacaktır. Modem, bağlantı, aktivasyon gibi yeni hizmetlerde olan taksitlere yayılmış ücretleriniz olmayacağından sadece indirimlerin çıkacağı taahhüt bozma bedeli faturası kesilir. Bu faturayı yeni firmanıza fakslarsanız aynı oranda indirim alarak cebinizden çıkan parayı karşılamış olursunuz. Tek kötü yanı ise peşin ödeyeceğiniz cezanın taksitli olarak faturanızdan indirimli düşülmesidir.

Yeni internet alacağım en iyi firma hangisi?

Eve yeni internet bağlatacaksanız size bazı önerilemiz olacak bunları şöyle sıralayabiliriz;

Tüm internet kampanyaları için buraya tıklayın

  1. Telefonsuz (yalın) limitsiz internet sevdasına kalkışmaya gerek yok. Telefonlu internetler daha ucuz. Ahize alıp takmak veya kullanmak zorunda değilsiniz. İptal ederken aynı dilekçe ile iptal edebilirsiniz.
  2. Modemi kendiniz alın. Modem taksitli kampanyaların yarı fiyatına modemi dışarıdan alabilirsiniz. Gerekirse kullanılmış bir modem alın.
  3. Altyapınızı kontrol ederken sadece Türk Telekom altyapısı değil aynı zamanda Vodafone, Superonline, Kablonet firmalar üzerinden de altyapı kontrolü sağlayın.
  4. Sene sonu gelecek kampanyalar için 12 aylık veya taahhütsüz internet kampanyalarındn yararlanın. Turknet Limitsiz ve taahhütsüz interneti 59.99 TL’ye veriyor. Aynı şekilde Türk Telekom veya Dsmart taahhütsüz paketleri gözden geçirin.
  5. 100 Mbps internet alarak akn düşük ucuz kampanyalar yerine akn dolumuyla hızı normal seviyede olan tercih edin. Aşağıda akn dolunca hızların düşeceği listeyi gözden geçirin.

Kota dolumunda hızların düşeceği yeni değerler şunlardır;

  • 8 Mbps internetler 5 Mbps düşer.
  • 16 Mbps internetler 8 Mbps düşer.
  • 24 Mbps internetler 16 Mbps düşer.
  • 50 Mbps internetler 24 Mbps düşer.
  • 100 Mbps internetler 32 Mbps düşer.

Yukarıdaki hızlar akn dolduğuda yeni düşecek değerlerdir. Kotalı paketlerde geceleri kullanımların (02:00 ile 08:00 saatleri) ücretsiz olup olmadığına dikkat edin.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP