Taahhütüm varken internet firmamı değiştirebilirmiyim?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Taahhüt süresi bitmeden internet taşınır mı?

Taahhüt süresi dolmadan internet firması değiştirme

Evde internet hattı kullanan abonenin taaahhüt süresi dolmadan interneti değiştirmesine engel bir durum yoktur. Dikkat edilmesi gereken konu; hattın taahhüt süresinin ne kadar kaldığı, taahhüt bozulduğunda ne kadar “taahhüt bozma cezası” ödeyeceğidir.

Taahhütlü bir abonelik bozulduğunda şunları geriye ödersiniz;

  1. Bağlantı ve aktivasyon ücreti
  2. Taksitli modem varda kalan taksitleri. (Fiber modemlerde genellikle geri iadeli işlem yapıldığından taahhüt süresi dolmadan iptallerde geriye iade edilmelidir.)
  3. Kullanım ve kalan sürenize bakılarak hangi durumda abone daha az ödeme yapıyorsa ona göre verilen indirimler veya kalan indirimlü süreye göre ücret çıkar.
  4. Taksitli hizmet varsa kalan taksitlerin tamamı

Taahhüt karşılama var!

Abonenin taahhüt cezasını karşılayan firmalar bulunmaktadır. Şu yanlışa düşmeyin;

Size veilecek cayma bedeli veya taahhüt karşılama çıkacak olan faturanızın bedeli ödenir anlamı taşımaz. Çıkacak olan faturayi ve cezayı kendiniz ödersiniz. Makbuzlarınızı faks veya e-mail yoluyla göndererek ibraz edeceksiniz. Alınan ceza kadar veya firmanın belirlediği karşılama tutarı kadar size indirim verilir. Bu indirim toplamı 24 aya veya taahhüt sürenize bölünerek fatura indirimi yapılır.

Normalde zarar etmezsiniz ama hattı taşıdığınızda yüklü bir faturayı peşinen ödemek durumunda kalırsınız.

Hattımı nasıl taşırım?

Burada bahsettiğimiz konu ADSL internet, VDSL internet veya Fiber internet taşıma hizmeti nakil hizmeti değildir. Bahsi geçen konumuz internet firmasının değişmesidir. Sitemiz üzerinden başvuru butonunu kullanarak taahhütlü veya taahhütsüz internet aboneliğinizi bir başka firmaya taşımak için talepte bulunabilirsiniz.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP