Taahhüt bitince ne oluyor, taahhüt bittikten sonra fatura
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Taahhüt süresi bitince sözleşme yenilemek mecbur mu?

Taahhüt bittikten sonra ne olur?

Taahhüt bitince ne oluyor, taahhüt bittikten sonra fatura; internet hattınızı TTNET, (Türk Telekom), Vodafone Süpernet, Millenicom, Kablonet, Digiturk, Dsmart, Tivibu gibi firmalar üzerinden alan abonelerde taahhüt süresi (sözleşme) dolduğunda ne değişiyor, fiyatlarda ne gibi oynama olur ve sözleşme yenilemek zorunlu mu?

Taahhüt bitince ne oluyor?

Taahhüt süresi bitince hattınız üzerindeki hızlarda, kotalarda veya aldığınız ek hizmetler varsa herhangi bir değişiklik, internet kesilmesi veya aboneliğin kapanması gibi bir durum yoktur. İnternet sahibi hattını taahhütlü abonelikte kullandığı gibi kullanmaya devam eder.

Taahhüt bittikten sonra fatura

Aşağıda hizmetin nasıl olacağı ve faturalandırmaya örnek tablo göreceksiniz;

HİZMET LİMİT FİYAT TAAHHÜTLÜ
Yalın internet Limitsiz 79.9 TL 59.90 TL

Yukarıdaki basit tablo örneğinde göreceğiniz gibi normalde yalın internet kampanya fiyatı 79.9 TL ancak aboneye 24 ay sözleşme yaparsanız size 79 TL yerine 59.90 TL fatura ederiz denilmiş. Abone 24 ay boyunca internet hizmeti için 59.90 TL fatura öder. Kampanya süresi bitiminde eğer yeni sözleşme imzalayarak taahhüt altına girmek istemeyip kontrat yapmazsa faturaya aynı internet 79.90 TL olarak yansır. Normal ödediğinden 20 TL fazla ödemeye başlar.

Ek hizmetler

Hizmet gereği alınan indirimler örnek; TV, sabit hat gibi ek hizmetler yine aynı şekilde kampanyasız fiyattan sunulmaya başlar.

KDV gibi verdilendirme ya da bağlantı, aktivasyon, kurulum ücreti yansıtılmaz. Abonelik başlayınca bu hizmetler tek sefer alınacağından abone ek ücret ödemez.

Fiber internetlerde ise eğer modem verilmişse (ücretsiz) genelde ADSL modem 4 TL, Fiber modem 7 TL olarak ücretsizdir ancak bu modemler sözleşme yenilemesi yapılmadığında +4 veya +7 TL olarak faturaya gelir. Aynı şekilde uydu cihazları içinde taksit ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Sözleşme yenilemek mecbur mu?

Sözleşme bitiminde abonenin yeni bir sözleşme imzalama zorunluluğu yoktur. Dilerse sözleşmesiz şekilde (taahhütsüz) aboneliğine devam eder, dilerse istediği bir kampanya için fiyat anlaşması yaparak yeni bir sözleşme yapabilir. Tamamen abonenin tercihine kalmıştır.

Sözleşme bitiminde ücret ödemeden veya taahhüt cezasına maruz kalmadan bir başka operatöre geçiş yapabilir veya aynı ISS (İnternet Servis Sağlayıcı) firmasında sabit durabilir. Bu seçimlerin tümü abonenin özgür iradesiyle alakalıdır.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP