Türknet'ten Türk Telekom'a geçiş, Millenicom'dan, Kablonet'ten TTNET geçiş
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Superonline’den Türk Telekom’a geçiş, Vodafone’den TTNET’e geçiş

Türk Telekom’a hat taşıma, İnternet geçiş ve adsl, fiber hattı nasıl taşınır

Evde internet kullanıcıları mevcutta Yalın internet (Telefonsuz), Telefonlu Adsl, Vdsl, Fiber internet hatlarını Türk Telekom ev internetine taşıyabilir. Evde veya işyerinde internet hattı kullanıyorsanız (Türk Telekom dışında) Hattı TTNET yapabilirsiniz. Yapılan hat geçiş işlemine CHURN denir.

Türkiye’de mevcutta en çok kullanılan internet hatları ise ; Ttnet (Türk Telekom), Dsmart, Digiturk, Vodafone (Süpernet), Millenicom (Doping), Turksat Kablo – Kablonet (Uydunet), Turkcell Superonline, TurkNet olarak sıralanabilir.

İnternet geçişi nasıl yaparım

Yeni bir internet hattı almakla geçiş yapmak aynı gibidir. Hattı geçiş yapmak için aşağıdaki başvuru formuna tıklayarak talebinizi iletebilirsiniz. Normal abonelik sözleşmesiyle birlikte size hat taşıma formu yani Churn evrağı da gönderilecektir. Sözleşme ve evraklar imzalanmadan kimlik fotokopisi teslim edilmeden hat geçişi yapılamaz.

Eski firmanızdan çıkarak yeni firmanıza geçiş yapmak (hat taşıma) için aşağıdaki başvuru linkine tıklayın;

Superonline’dan, TTNET‘e hat taşıma

Mevcutta Superonline ADSL, VDSL aboneleri hatlarını taşıyabilir. İnternet hizmetiniz Superonline Fiber altyapısı ile alınan Fiber internet ise taşıma yapamazsınız. Hattın yeniden başvurusu alınmalıdır. Eski Fiber’inizi kendiniz iptal ettirmelisiniz. Diğer şartlarda hat taşıma işlemi yapılabilir.

Fiber internet hizmeti alıyorsanız; kampanya ve taahhüt bilgilerinize bakarak ayrıca modem teslimi, cihaz taksitlerinizi kontrol etmelisiniz.

Vodafone’den Türk Telekom’a geçiş

Vodafone Supernet ile evde internet hizmeti alıyorsanız hattınızı TTNET yapabilirsiniz. Fibermax işlemleriniz sorun çıkabilir. Fibermax hizmetleri farklı altyapı kullandığından veya Superonline fiber altyapı kullanaması nedeniyle geçişler yapılamayabilir.

Türknet’ten Ttnet’ geçişTurkNet’ten Türk Telekom‘a hat taşıma

Türknet aboneleri diledikleri zaman hatlarını TTNET yapabilir. Mevcut kampanyalarından çıkarak operatör değiştirmek için sözleşme imzalamaları yeterlidir. Mevcut modemlerini de ayrıca sorunsuz şekilde kullanabilirler.

Millenicom’dan TTNET geçişMillenicom’dan Türk Telekom hat taşıma

Millenicom Adsl, Vdsl (Doping) internet hizmeti alanlar diğer kurumlarda olduğu gibi geçiş işlemi yapabilir. Fakat Millenicom altyapısında Superonline fiber kullanan aboneler geçişlerinde problemle karşılaşabilirler.

Koblonet’ten Ttnet geçişKablonet’ten Türk Telekom hat taşıma

Türksat kablo üzerinden verilen bu hizmet diğer firmalara geçiş yapılmasını engellemektedir. Altyapı farklılığı yüzünden hat taşıma yapılamaz. Eğer geçiş yapmak isterseniz yeni hat açılışı yapılır mevcut Kablonet aboneliğini iptal ettirmeniz gerekir.

Hat taşıma süresi

Hat taşıma süresi içerisindeki zaman dilimi evraklarınızın ulaşması ve geçiş süreç aşamaları olarak 1 hafta gibi sürelerde gerçekleşit. Geçiş yapıldığında SMS ile bilgilendirilirsiniz. Churn yaptığınızda tarafınıza yeni bir şifre gelecektir. Bu şifre geçiş işlemlerinden sonra modeme tanımlandığında hattınızın kesinti olmadan çalışmasını sağlarsınız.

Hat nasıl taşınır?

Aynı altyapı üzerinden verilen hizmetlerde önce evrak alınmalıdır. Sözleşmeler ve Churn evrağınızı imzalayıp kimlik fotokopisi teslim edilmeli ki hattın taşıma aşamasına geçiş yapılsın. Evrak gelmeden hat taşıma süresi uzayacaktır. Evraklar alınıp sisteme girildikten sonra eski operatöre onaya gönerilir. Eski firmanızın onay vermesiyle yeni operatöre geçiş işlemi tamamlanır.

Hat taşıma yaparken internet kesilir mi?

İnternet kesintisi olmaz. İnterneti aynen eski firmadan kullanmaya devam edersiniz. Geçiş yapılınca SMS gelir ve hat aktif olur. SMS geldiğinde eğer modem aldıysanız takarak, almadıysanız eski modeme yeni şifre girerek kullanmaya devam edersiniz.

Modem uyumsuzluk yapar mı?

Hat taşıma modem uyumsuzluğu yaşanabilir. Adsl modem ve ADSL2+ modemler fiber ya da VDSL paketlerinizde size sorun yaşatabilir. Eski hattın bağlantısı ile yeni hattın bağlantı hızı kontrol edilerek uyumlu modem alınması gerekecek veya başvuru ile modem siparişi de vermeniz gerekecektir.

Türk Telekom için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP