Superonline ADSL başvurusu kaç günde aktif olur?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Superonline xDSL, VDSL hattı nasıl açılır?

Superonline Adsl, xDSL, VDSL hattı kaç günde bağlanır?

Turkcell Superonline Adsl, xDSL, VDSL hat telefonlu ve telefonsuz internet (yalın internet) açılışları Fiber internet hattına göre biraz daha değişik süreçte gelişir. Fiber internet hattı başvurusu 24 saat gibi kısa bir süre içerisinde kapınızda Turkcell Superonline kurulum ekiplerini görebilirsiniz ancak Adsl başvurularında aynı hızı göremeyebilirsiniz.

Superonline Adsl, xDSL, VDSL başvuru aşaması sonucu talebiniz altyapı sağlayıcısına iletilerek aktivasyon ve onay sürecine girdiğinden Fiberlere göre 3-5 gün gecikmeli olarak açılabilir.

Superonline taşıma ve yeni başvuru

Başvuru ve hat taşıma için aşağıdaki formu tıklayabilirsiniz.

Hat taşıma yeni başvuruya göre biraz daha geç açılabilir. Sözleşme ve kimlik fotokopinizin alınarak talebinizin işlenmesinin sonucunda 7 güne kadar açılış süreleri yaşanabilir.

Superonline ev interneti açılış süreçleri

Başvuru formu veya çağrı merkezi üzerinden başvuru yaptığınızda mevcut internet hattınız varsa kampanyalar ve tarifeler sunularak işlem aşamalarınıza geçilir. Eğer yeni internet başvurusu yapıyorsanız altyapınız kontrol edilerek seçimini yaptığınız tarife ile birlikte altyapı sağlayıcıya iletilir.

  1. Başvurunuz Superonline tarafından alınarak internet geçiş veya açılış aşamaları için gerekli uygulamaya girilerek onaya gönderilir.
  2. Turkcell bayii tarafından aranarak 24 saat gibi kısa bir süre içerisinde aranarak sözleşmeleriniz ve modem kurulumları için sizden randevu alınır.
  3. Randevu günü evde yoksanız sizin adınıza başkası imzaya yetkili olmadığından bir başka gün için randevu düzenlenir.
  4. Bayii randevu gününde geldiğinde size Turkcell Superonline Abonelik Sözleşmesi, ilgili kampanyanın taahhütnamesi getirerek sizden imzanızı alacaktır. Sözleşmenin bir nüshası size teslim edilerek sizden 1 adet kimlik fotokopisi alınır.
  5. Bayii yetkisili gerekli kurulum işlemlerinizi hallederek aktivasyona hazır hale getirir.
  6. Mevcut hattınızda telefon hizmeti varsa hattınızla telefon hizmetiniz aynı zamanlarda aktif olur. Geçiş işlemlerinde 1 hafta kadar beklemeniz gerekebilir. Yanlın (Telefonsuz internet) hizmetlerinde ise sadece internet hattı ve modem için işlem gerçekleştirilir.
  7. Hattınız aktifleştiğinde size hem online işlemlerde kullanacağınız şifreniz hem de modeminizin kablosuz şifreleri SMS olarak tarafınıza gönderilir.

Not: Geçiş ilemlerinde hatların açılma süreleri yani taşınma süreleri 1 haftalık zaman dilimi içerisinde gerçekleşmiş olacaktır. Kimlik fotokopiniz yoksa gelen kurulum ekipleri digital makineler aracılığı ile alacaklardır.

Superonline için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP