Süperonline internet ve ev telefonu (sabit hat) adres değişikliği
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Superonline nakil süresi, nakil ücreti itiraz, Superonline nakil problemi

Superonline internet ve sabit telefon hattı başka adrese alma

Turkcell Superonline data hattı (internet ve sabit telefon) taşınma veya başka ikamet adresine göderilmesi işlemine nakil işlemi denir. Başka adrese fiber internet ADSL ve VDSL yalın (telefonsuz) veya telefonlu olarak nakledilebilir. İşlemin gerçekleşmesi için dilekçe yazmanıza gerek yoktur.

Superonline fiber ve Adsl internet nakil nasıl yapılır?

Süperonline internet adres değişikliği yapacağınız zaman gideceğiniz yani hattı taşıyacağınız adresin altyapısını kontrol etmelisiniz. Adreste ADSL veya FİBER altyapı uygunluğu yoksa hattınızı iptal etmek zorunda kalabilirsiniz.

Adsl kullanıcıları için nakil;

Adsl internet kullanmakta olan bir abone gideceği adreste Fiber varsa hattını Fiber internet ile değiştirebilir. Nakil talebinde bulunduğunda Müşteri Hizmetleri altyapı uygunluğunu kontrol ederek yönlendirecektir. Hat Fibere geçerek kurulum esnasında evraklar imzalatılır.

Fiber kullanıcıları için nakil;

Fiber internet kullanıcıları gideceği adreste Fiber yoksa hizmeti ADSL internet ile değiştirmek zorunda kalacaktır. Eski modem iadesi ile yeni modem teslimi ve kurulum gerekecek olan bir işlemdir.

Superonline nakil ücreti

Superonline nakil işlemlerinde kurulum için ücret alacaktır. Kurulum taleplerinde ücret 120 TL olarak belirlenir. Fibere nakil gerektiğinde mühtemelen daire içi kutudan kablolama gerekeceğinden bu ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz. 5 taksit olarak ücret tahsil edilebilir.

Adsl internet hizmetlerinde ise yine kurulum ücreti vardır ancak kendiniz kurabilirsiniz. Superonline nakil ücreti itiraz etmeniz gerekebilir. Nakil başvurusu yapmadan önce 0 850 222 1 222 telefon hattını arayıp kurulum, aktivasyon, bağlantı gibi ücretler hakkında bilgi alın. Kurulum istemediğinizi belirtin ve kurulumu kendiniz yapabilirsiniz.

Nasıl nakil yaparım?

Nakil işleminin gerçekleşmesi için superonline nakil iletişim0 850 222 1 222 Turkcell Superonline Kurumsal Müşteri Hizmetleri arayarak yeni adresinizi vermeniz gerekmektedir.

Bir başka yöntem ise; hesabım işlemlerine girerek adres kontrolü yapın ve nakil kaydı bırakabilirsiniz.

Superonline telefon hattı nasıl nakil yapılır?

Sabit telefon hattı hizmeti alan aboneler için nakil; eğer alan kodunuz değişmiyorsa yani aynı il içerisinde adres değişikliği yapacaksanız yine kurumsal hizmetleri arayarak bu işlemi yapabilirsiniz.  Şehir değiştiği durumlarda ise yeni bir telefon numarası almanız gerekecektir.

İnternet nakil işlemi kaç gün sürer?

Nakil işlemlerindeki süre hattın taşınacağı adresteki altyapıya göre değişir. Eğer gideceğiniz adreste Türk Telekom altyapısı üzerinden Adsl, Vdsl hizmeti alacaksanız 5 gün kadar işlem sırasına göre değişiklik gösterebilir. Superonline altyapısı mevcutsa bu süre daha kısa zamanda nakil işleminin tamamlanmasıyla gerçekleşecektir.

Superonline nakil problemi

Superonline nakil işlemlerinde sorunlar yaşanabilir ancak az sayıda abone bu durumla karşılaşabilmektedir. Gideceğiniz adreste özellikle Türk Telekom altyapısı ise port sorunları, altyapı uygunsuzluğu gibi çeşitli sorunlar yüzünden problem yaşayabilirsiniz. Superonline altyapısı olan bölgelerde sorun yaşandığı pek görülen bir durum değildir.

Nakil nerelere yapılır?

İstanbul’da bulunan bir abone Ankara, Adana, İzmir, Mersin, Samsun gibi örnek verebileceğimiz 81 İL ve İLÇE dışına veya buludukları İL, İLÇE, MAHALLE ayrımı olmaksızın nakil işlemine başvuruda bulunabilirler.

Superonline için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP