Superonline fiber hız testi, Superonline adsl hız testi, Hız kaç olmalı
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Superonline hız testi, Turkcell Superonline fiber ve adsl hız testi

Turkcell Superonline hız testi, Superonline VDSL, Adsl ve Fiber internet SpeedTest

Superonline hız testi; Superonline Upload ve Download (Yükleme/indirme) Speed test için xDSL, FİBER, ADSL, VDSL gibi internet hizmetlerinden telefonlu veya telefonsuz (yalın) hizmet almanız yeterlidir. Bu sayfa üzerinden hızınızı sorgulayarak aldığınız değerleri görerek kampanyanızla hız karşılaştırması yapabilirsiniz. Tabi hızın verimli olması için aşağıdaki sorgulama ekranının altındaki yönergelere dikkat etmelisiniz.

Hızımı nasıl sorgularım?

Superonline hız testi için aşağıdaki bağlantıya tıklayın;

Superonline evde adsl ve fiber internet hız testi nasıl yapılmalı?

Üstteki ekran sorgulama yapabileceğiniz ekrandır. Ancak bu ekranda çıkan sonuçların doğru şekilde gösterilmesi için aşağıdaki belirttiğimiz kriterlere dikkat etmelisiniz. Bu kriterler hattınızı bağlantı hızını çok etkilemeyebilir ancak bazı uygulamalar hız düşüşü yaşamanıza oldukça etki eder. Hem indirme hem de yükleme hızlarını sorgulayabilirsiniz.

Not: Fiber internet paketlerindeki kampanyalarda belirtildiği gibi yükleme hızlarınız AKK dolumu sonrasında 1 Mbps’ye düşer. Kotanız dolduysa yükleme hızındaki düşüş normal olarak bir sonraki aya kadar 1 Mbps olarak devam edecektir.

Superonline internet ile hem adsl hem de fiber için alacağınız sonuçlarda;

  • Mevcut kampanya hızınız kaçsa maksimum göreceğiniz değerdir.
  • Adil kullanım dolumlarında düşecek yeni hızları kontrol edin. Online işlem merkezinden kotanızın dolup dolmadığına bakın.
  • Adsl internet hizmetlerinde Türk Telekom santral mesafesine bağlı olarak düşük hız görebilirsiniz. Kampanyalarda net hız verilmemesinin nedeni budur. Adsl internet hizmetlerinde Mbps’ye kadar denilmesindeki neden budur.

Speedtest sonucun doğru çıkması için

Turkcell Superonline tarafından size sunulan hız limitinizin doğru sonucu için aşağıdakileri uygulayarak hız testi yapın;

  1. Kablosuz bağlantı ile internet hızı ölçülmez. Kablolu bağlanın.
  2. Modeme veya cihaza başka bir akıllı cihazın bağlı olmadığını kontrol edin.
  3. Bilgisayar veya internete bağlı hız ölçülecek aygıtın tüm internet uygulamalarını kapayın. Oyunlar, facebook, twitter, online uygulamalar gibi arka planda çalışan online işlem gören yazılımları kapatın.

Superonline Hız Testi Sonuç

Çıkan sonuçlar indirme (download) yani bağlantı hızınız, upload ise yükeleme hızınızdır internetten indirme hızı anlamına gelir. Adsl internetlerde bu yoğunluğa ve şebekedeki yük miktarına göre değişimler gösterebilir.

Kotası dolan internet hatlarında alınacak kampanya hızı yarı değere düşebilir. Kota dolum sonrası yeni hızınızı öğrenin. Geceleri 02 ile 08 arası yapacağınız internet kullanımları kotanıza yansımaz. İşlem yoğunluğunuzu bu saatler arasına alırsanız kota sorunu ile karşılaşmayı aza indirebilirsiniz.

Kota ile alakalı hız düşüklüklerinde bir sonraki ay ile birlikte değerler kampanyanızdaki değerlere dönecektir.

Superonline için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP