Superonline 8 Mbps, 16, 24, 25, 50, 100 Mbps hız kaça düşer
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Superonline akk sonrası internet hızları kaça düşer?

Superonline adsl internet hızları, fiber internet hızlar ve hız düşüşleri

Superonline kotam dolunca hızım kaça düşer? İnternet bağlantı hızınız size göre süper hızda olabilir. Çünkü Superonline fiber internet ile 1000 Mbps’ye varan hızda internet kullanıyor ve rahatça surf yapıyor olabilirsiniz. Ancak bazen akk dolumuyla alıştığımız 50 Mbps internet hızı kotanın dolumu ile düşebilir. Günümüzde bu hızlar iyi ancak bundan önceki dönemde ise 3 Mbps olarak değişmekteydi. 50 Mbps internet kullanan birinin 3 Mbps internete mahkum edilmesi tam bir eziyetti. Tabi 2018 sonu ve 2019 yılı başı ile kota denilen internet engelinden tamamen kurtulmuş olacağız.

Evde veya işyerinde Superonline ile birlikte yüksek hızda 8 Mbps internet, 16 Mbps adsl veya  24 Mbps, 50 Mbps, 100 Mbps, 1000 Mbps fiber internet hızlarda internet kullanımı ypıyor olabilirsiniz. Bunlar sizin internet bağlantı hızlarınızdır. Bu hızların sabit kalabilmesi için kampanyanızdaki veya tarifenizdeki “Adil Kullanım Kotası” dolmamalıdır. Eğer dolarsa hızınızda düşüş yaşarsınız. Tabi akn olmayan Akn’siz internet kullanıcıları için geçerli değildir.

Akk hep olacak mı?

2018 yılı sonuna kadar akn ile hayatımıza devam edeceğiz. Akn sayılmayan yani kullandığınız internetin kotaya yansıtılmadığı saat aralığı ise gece 02:00 ile 08:00 arasındadır. Eğer dosya indirme ihtiyaçlarınızı bu saatlere yayarsanız kotanıza işlemesinden kurtulabilirsiniz.

Adil Kullanım Kotası sonrası yeni hızlar

Not: Aşağıdaki hızlar 1 Mayıs 2017 öncesinde standart olarak akk (adil kullanım kotası) dolması sonucunda tüm bağlantı hızlarındaki düşüşler 3 Mbps olarak standart şekilde uygulanmaktaydı. Bu tarihten sonra hızlardaki yeni düzenleme şu şekildedir;

Tarifeler ​                     AKK Sonrası düşüş
4 Mbps – 8 Mbps ​3 Mbps
​8 Mbps üstü – 16 Mbps 5 Mbps​
16 Mbps üstü – 24 Mbps 8 Mbps​
24 Mbps üstü – 50 Mbps 16 Mbps​
50 Mbps üstü – 100 Mbps 24 Mbps​
100 Mbps üstü – 500 Mbps 32 Mbps​
​500 Mbps üstü – 1000 Mbps 64 Mbps​

Superonline internet hızım çok yavaş, hızlı internet kullanamıyorum

Yaşanılan hız düşüşü (Not: Bu hız düşüşü kota ile alakalı olan kısmıdır.) Akn dolumu ile yaşanır. Zaten sözleşmenizde 25 GB, 35 GB, 50GB, 75 GB, 100 GB gibi AKN’li olarak internet aldığınız belirtilmştir. Doğal olarak tarifenizdeki kota miktarı aşıldığında hızlarınızdaki düşüş yukarıdaki tabloda yer aldığı gibi olacaktır.

Superonline geceleri akk (adil kullanım kotası) kaldırıldı mı?

Evet, Superonline diğer internet sağlayıcı kurumlarda da geçerli olduğu gibi gece 02 ile 08 saatleri arasında Akn’li internet kullanan adsl ve fiber internet kullanıcıları için tarifeye kullanımları yansıtmamaktadır. Yani geceleri bu saatler arasında yaptığınız indirmeler ve yükelemeler kotaya dahil değildir.

Superonline Akk, Akn tam olarak ne zaman kaldırılacak?

BTK tarafından yapılan açıklama ile akk tam olara 31 Aralık 2018 günü kaldırılacağı 2019 yılı ile birlikte akk’siz bir internet hizmetinin verileceği duyurulmuştur.

Superonline için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP