Numara taşımalarda puan silinir mi?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Numara taşıma yapılarak taksitli telefon alınır mı?

Numara taşımalarda puan ve taksitli telefon

Faturalı hat kullanan veya faturasız hattan bir başka operatöre numara taşıma işlemi yapılabilir. Burada merak edilen soru ise şudur; numara taşıma yaptığımda faturama ek taksitli cihaz veya telefon alabilir miyim, numara taşıma yaptığımda puanım silinir mi? Bu iki sorunun yanıtını bu yazımızda vereceğiz.

Numara taşımalarda takslitli cihaz alımı

Kullandığınız hat faturasız hat veya faturalı hat olabilir. Bir başka operatöre geçiş yaparken faturasız hattınızı faturalıya, faturalı hattınızı faturasıza çevirebilirsiniz. Ancak taksitli cihaz veya tarifenize ek cep telefonu gibi taksitlendirilebilir ürün almak istediğinizde taksit yapamazsınız.

Başka operatöre (Turkcell, Türk Telekom Mobil ” Avea”, Vodafone, Bimcell, Pttcell, Teknosacell) geçişler yapıldığında taksit isteyen abonelere kredi kartı ile tek çekim veya nakit ödeme yapılarak cihaz alımına teşvik edilir. Cep merkezleri üzerinden verilen cihazlar ise pahallı geleceğinden abone tercih etmeyebilir.

Faturasız hat kullanan bir abonenin faturalıya geçişinde cihaz alımına müsade edilebilir. Fakat aynı operatörün faturasızından faturalıya geçerken bazı kriterlere bakılacaktır.

Örneğin;

  • Kaç aylık abone olduğu: 6 aylık abonelik süresine bakılır.
  • TL yükleme:  6 aydır düzenli TL yüklemeleri kontrol edilir. 25 TL altı yükleme veya yükleme yapılmayan ay olmamalıdır.
  • Puan: KKB puan sorgulaması yapılır. Puanı yeterliyse cihaz+faturalı hat onayı verilir.

Numara taşımalarda puan

Faturalı hattını veya faturasız hattını bir başka operatöre taşıyan abonenin puanı silinir. Yeni operatöre geçtiğinde 198 Puan ile başlangıç yapar. Aynı operatör içerisinde puan sabit durur. Faturalı veya faturasız hat numara taşıma yapıldığında puan gitmiş olur.

Puan yükseltmek için abonenin düzenli ödemeler yapıyor olması şarttır. Şunu yapın puan yükselsin kavramı yoktur. Üzerine borç veya fatura yükü olmayan abonelerin taksitlerini düzenli ödüyor olmaları, hatlarına düzenli TL yüklüyor olmaları, faturalarını gününde ve yüksek meblalarda ödüyor olmaları düzenli olarak puan yükselmesi sağlar. Ödenmeyen faturalar veya taksitlendirmeler ile gecikmeli ödemeler aynı şekilde düzenli olarak puan kaybına neden olur.

Abone cihaz almak istiyorsa faturasız hattına düzenli ödeme yaparak sabırlı olmalıdır. 1 yıllık süre sonunda faturalıya geçerek puanları ile tarifeye ek taksitli cihaz alabilir. (Orta seviye).

Mevcut puanınız ile telefon fiyatını karşılaştırıp hangi cihazı alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

1 TL ile 1 Puan aynıdır. Kaç puan varsa 1 ile çarpım yapılarak alınabilir cihazı ayarlayabilirsiniz.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP