Faturalı hattı taşıdıktan sonra son çıkacak olan fatura hesaplaması
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Numara taşıma sonrası fatura nasıl hesaplanır?

Faturalı hattın taşınmasından sonraki fatura

Faturalı bir cep telefonu hattı kullanan abone farkında olmadan taahhüt altında olabilir. Turkcell, Vodafone, Pttcell, Teknosacell, Avea (Türk Telekom) faturalı hat kullanırken bir başka operatörün cazip gelen kampanyasından yararlanmak için numara yapmayı düşünebilir hatta geçiş yapabilirsiniz. Farkında olmadan verdiğiniz bir taahhüt sözü size son faturanın yüksek gelmesine neden olabilir.

Faturalı numara taşıma son faturası

Hiç taahhütünüz olmasa bile hattı taşıdıktan sonra bir fatura gelecektir. Bu gelecek olan fatura numara taşıma işlem gününe kadar yaptığınız görüşme, sms, internet veya internet paketinizle alakalı olarak son faturadır. Eğer taahhütlü bir aboneyseniz bu bedel beklediğinizden daha yüksek bir tutar çıkabilir.

Hatırlanmayan taahhüt sözü;

Burada asıl konu şudur; sesli görüşme, online işlem veya SMS ile taahhüt olur mu? Evet, bir mesaj atarak veya müşteri hizmetlerinin size sunduğu indirimden faydalanmayı kabul etmek kullanım sözüdür. Bu söze istinaden size indirim verilir. Eğer taahhüt süresi içerisinde cayar veya başka operatöre giderseniz aldığınız indirimleri toptan tek seferde ödersiniz.

  1. Gelen mesaja evet yazıp geri göndermek
  2. Müşteri hizmetlerine sesli onay vermek
  3. Online işlem merkezinden tarife seçmek
  4. Cep merkezlerinden tarife değiştirmek

bu tüm durumlarda eğer bir kullanım ay’ı söz konusuysa taahhüt altına girersiniz.

Örneğin;

12 ay kullanım sözüne istinaden 20 TL aylık indirim aldınız ancak 9. ayda numara taşıma yaptınız. Bu durumda size 180 TL ek indirim faturası + kullanılan ay faturası yansır. Diğer durumlarda ise;

Ek hizmetleri ücretsiz alıyorsanız ayrıca indirim bedeli veya hizmet bedeli kullanılan ay kadar kesilir.

Ek hizmetler;

  • İndirimli TV hizmetleri
  • İndirimli Sosyal ağ kullanımları
  • Ücretli kanalların ücretsiz sunulması gibi sıralanabilir.

Yeni bir faturalı hat aldığınızda bu hattı 2-3 ay sonra değiştirmeye kalkarsanız bu sefer aylık 5-6 TL gibi faturaya yansıtılarak 12 ay toplamında 70 TL civarı olan aktivasyonda alınan ücretin kalan taksitleri ayrıca tek seferde ödenmek üzere faturanıza ilave edilecektir.

Ne yapmalı?

Hizmetinizi başka operatöre almadan önce Müşteri hizmetlerini arayabilir, online işlem merkezinden kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir taahhütünüz bulunup bulunmadığından emin olduktan sonra sağlayıcı değiştirin. Taahhüt süresi 1-2 aylıksa yüksek rakamlarda ceza ile karşılaşmazsınız.

Taahhütünüz olmasa bile miktarı düşük veya tam 1 aylık standart fatura gelecektir. Bu tutar tamamen geçişe kadar kullanımlarınızla alakalıdır. GSM operatörlerinde sıklıkla taahhüt süresi 1 yıl (12 ay) olarak kullanılır.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP