Millenicom sözleşme bitmeden iptal edilirse ne kadar ceza çıkar?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Millenicom taahhüt iptali cayma bedeli, Doping taahhüt bozma cezası

Millenicom taahhüt bozma ve cayma bedeli

Millenicom (Doping) internet ya da fiber hat kullanımı yapıyorsanız bir sözleşme imzalarsınız. Bu sözleşme içerisinde hattın taahhüt süresinin ne kadar olduğu ve bu süre içerisinde ödemeniz gereken tutar ile normalde kampanya dışı fiyat bilgisi bulunur. Normal süresi tamamlanmadan hattın bir başka firmaya taşınması ya da herhangi bir nedenden dolayı iptal edilmesi durumunda cayma bedeli adı altında bir ücret çıkar.

Taahhüt bedeli nedir, cayma bedeli nedir?

İki farklı anlatım olan taahhüt/cayma aynı kapıya çıkar. Yukarıda kısa açıklama ile belirttiğimiz şekilde hattın kampanya süresi bitmeden kapatılmasıyla oluşan bir fiyat çıkar. Bu rakam kullanım ya da kalan aylar dikkate alınarak hesaplanır. Adına ise “Taahhüt bozma cezası” ya da “cayma bedeli” denir.

Birçok firma müşterinin mevcut hattını kendilerine taşıması durumunda bu bedeli karşılar ancak cihaz gibi taksitli ürün ve hizmetler karşılanmaz.

Millenicom taahhüt nasıl bozulur;

  1. Hattınızı Millenicom’dan alarak bakşa bir firmaya taşırsanız
  2. İnternetinizi kampanya süresinde iptal ettirirseniz
  3. Hattın borcunu ödemeyerek hukuka düşürürseniz cayma bedeli faturası ile karşılaşırsınız.

Yukarıdaki tüm sebepler abonelik taahhüt süresi içindeyken gerçekleşirse taahhüt bozulur.

Millenicom taahhüt cezası nasıl hesaplanır,

Millenicom cayma bedeli hesaplama: Abonelik başlangıç tarihi ve kalan taahhüt sürenizi biliyorsanız ortalama bir ücret çıkarabilirsiniz. Kaç ay kullandığınızı ve sözleşme bitimine kaç ay kaldığını hesaplayın. Hangisi azsa hesaplama o aylara göre yapılır. Örneğin; 3 ay kullandınız ve iptal ettiniz. 3 aylık normal kampanya ve kampanyasız ücret farkını çıkarıp kullanım ayıyla çarpın.

Yada son 3 ay kaldığında kalan aylarınızı çarpın.

Not: Hesaplamalar kullanım ayı ile kalan ay göz önüne alınır ve kullanıcıya hangisi daha az çıkıyorsa hesaplama ona göre fatura edilir.

Yukarıdaki hesaplama sadece taahhütten çıkacak olan indirim bedelini hesaplama şeklidir. Buna ek olarak aşağıdaki ek ücretlerde faturanıza yansıtılır.

  1. Son aya ait kullandığınız internet hizmeti ücreti
  2. Herhangi bir cihaz aldıysanız kalan taksitleri
  3. Bağlantı, aktivasyon, vergi, kurulum, aktivasyon gibi kalan aylardaki ücretler.
  4. Modem iadesi varsa modem iade edilmeli aksi durumda modem ücreti yansır. Taksitli modem alınmışsa kalan taksitleri istenir.

Yukarıdaki hizmetlere ait çıkan tutarlar hesaplanarak tarafınıza fatura edilecektir. Bu ücretler tek seferde hattı kapandıktan sonraki ay toplu halde faturaya konarak tek seferde ödemeniz gerekecektir.

Millenicom cayma hakkı

Cihaz alımlarınız varsa cayma hakınız 7 gündür. Normal internet başvuru iptal süresi (cayma süresi) 14 gündür.

İnternet hattı için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP