Millenicom yalın kaç günde bağlanır, Doping fiber kaç günde kurulur?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Millenicom ADSL, VDS, Fiber açılışı ve hat taşıma kaç gün sürer?

Millencom (Doping) ADSL, VDS, Fiber internet bağlantı süreçleri

Millenicom hat başvurusu yaptığınızda telefonu kapatınca işlem başlamaz. Yani elinize resmi evrakların gelmesi, imzalanması ve kimlik fotokopinizin ulaşması ile hattın açılış aşamalarına geçilir. Resmi belgeler olmaksızın alınan ilk başvuru talep (ön başvuru) olarak işleme alınarak sistemlere tanıplanıp evrakların tamamlanması gerekecektir. Adsl, Vdsl ve fiber internetlerde talepler altyapı sağlayıcıya iletilerek işlem başlayacağından belirli süreler beklemek durumundasınız. Churn (Hat taşıma) işlemleri ve yeni başvurularda bazı süreçlerin geçilmesi gerekmektedir.

İşlem aşamaları şu şekildedir;

Millencom Adsl ve Vdsl abonelik açılış süreleri

Başvuru aşamanızdan sonra telefonla görüşme sağlanarak altyapı uygunluğuna ve alabileceğiniz maksimum hız sorgulanarak size kampanya detayları sunulur. Mevcutta altyapınız varsa ön talep olarak giriş yapılır ve bu aşamalar altyapı sağlayıcıya iletilerek evraklar tarafınıza gönderilir.

İmzalama ve kimlik fotokopisi tesliminden sonra evraklar sisteme giriş yapılarak hattın aktif olma süreci başlar. Modem talebiniz varsa adresinize tak çalıştır modem gönderilerek SMS ile hattınız aktif bilgisi gelecektir. Eski modem kullanacaksanız SMS ile geln şifreleri girerek interneti kullanmaya başlayabilir, modem talebiniz varsa modemler tak çalıştır olduğundan hatta bağlayarak kullanıma başlarsınız.

Yeni başvurularda açılış süreleri herhangi bir altyapı sorunu yoksa evraklardan sonra 3 gün gibi ortalama sürede açılır.

MillenicoM fiber açılışı

Millenicom ile fiber altyapı mevcutsa seçeceğiniz kampanyalar doğrultusunda altyapınız kontrol edilerek talebiniz yine ADSL başvurularında olduğu gibi altyapı sağlayıcıya iletilerek evrak, kimlik ve sözleşmeler adresinize gelecektir. İmzalayıp gerekli evrakları gönderdikten sonra hattın aktivasyonu gerçekleşir.

Telefon hattı taleplerinizde yine internet aktivasyonları ile aynı sürelerde hat aktif hale gelecektir.

Millenicom Churn işlem süreçleri

Başka operatörlerden geçişlerde biraz daha değişik işleyiş bulunmaktadır. Burada ekstra evraklar sisteme tanımlandıktan sonra önceki operatöre iletilerek Churn süreci başlar. Aktivasyonlar yine bu işlemlere bağlı olarak evrakların ulaşmasının ardından 4-5 günlük süreler içerisinde aktivasyon gerçekleşir. İşleyişin hızlı ve daha erken açılış olabilmesi için en hızlı şekilde evrakların Millenicom‘a iletilmesi yeterli olur. Ekstra birşey yaparak hat açılış süresi kısalmaz.

Geçiş işlemlerinde toplam süreler 7 güne kadar uzayabilir.

İnternet hattı için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP