İnternet dünyasının gelişen teknolojik yapısındaki haberlerin, duyuruların, bilgilerin, hız, kota, altyapı, adsl, fiber, akn, akk hakkında detayların paylaşımında bulunulduğu bir plaformdur. Bu alanda güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hipernet nedir, hipernet fibernet farkı nedir Hipernet yorumlar ve kullananlar

Hipernet ev interneti Türk Telekom tarafından TTNET internet kampanyaları arasında “Hipernet” terimini çok görüyor olabilirsiniz. Aklınıza Hipernet nedir sorusu takılabilir. Hipernet hakkında bilmeniz gereken tüm detaylara bu yazımız üzerinden bilgi alabilirsiniz. Hipernet nedir? Hipernet, Türk telekom tarafından evlere verilen yüksek hızda internet tarifeleri ve paketlerine verilen isimdir. Hipernet ile 100 Mbps’ye kadar hızlarda internet erişimi… devamını oku »

24 mbps internet, 25 mbps internet indirme hızı, 24 Mbps ile 25 mbps farkı nedir?

24 mbps internet – 25 mbps internet 24 Mbps internet ile 25 Mbps internet arasında çok fark vardır. Yazının altındaki tablo üzerinden aradaki farkı rahatça göreceksiniz. Tabi bu hızlarında arasındaki fark kotalı yani AKN uygulanan paketlerde geçerlidir. 2018 sonu 2019 hemen başı itibari ile kalkacak olan AKK kavramından sonra hız farkı da ortadan kalkmış olacaktır. 24… devamını oku »

8 mbps internet, 8 mbps internet indirme hızı, 8 mbps kaç mb

8 mbps internet 8 MBPS internet hızı 2018 yılı sonu ve 2019 yılı hemen başında AKN kavramı ortadan kaltığında hızınızda düşüş yaşanmayacaktır. Ancak 2018 yılında da geçerli olan Ttnet (Türk Telekom), Vodafone (Süpernet), Millenicom (Doping), Kablonet (Uydunet), Turkcell Superonline, TurkNet benzeri servis sağlayacılardan alacağınız 8 Mbps internet kampanya ve paketlerinde yaşayacağınız değişimler ve süreçler hakkında hemen… devamını oku »

4 mbps internet, 4 mbps internet indirme hızı, 4 mbps kaç mb

4 mbps internet 2018-2019 yılları için AKN devri kapanmasıyle birlikte buna ek olarak her eve internet kampanyalarında sunulan 4 Mbps hızında internet hizmeti ile sıkça karşılaşılabilir. 4 Mbps yeterli mi, iyi mi, hızı nasıl gibi sorular ile merak ettiğiniz Ttnet (Türk Telekom), Vodafone (Süpernet), Millenicom (Doping), Kablonet (Uydunet), Turkcell Superonline, TurkNet gibi ve diğer ISS (internet… devamını oku »

Statik IP nedir, Statik IP fiyatları, Dinamik IP

Statik IP – Sabit IP adresi IP numarası internete bağlanmanızda size verilen kimliktir. Bu numara Dinamik IP olarak her modem açma ve kapanma durumunda değişen bir numaradır. İnternet dolaşımınızda kimliğinizi belirleyen bu numarası Sabit IP yani Statik IP yaptığınızda kimliğiniz değişmeden aynı kalır. Ev kullanıcılarının eğer uzaktan evdeki cihazlarına veya bilgisayarlarına erişim ihtiyaçları olmadığı sürede almalarına… devamını oku »

Churn (İşletmeci Değiştirme)

Churn Churn nedir, Churn müşterisi ne demek? Churn operatör değiştirme olarak isimlendirebilirsiniz. İternet hattınızı (adsl, fiber), telefon hattınızı (ev, iş telefonu) sabit hatların taşınması, GSM hatlarının operatörler arasındaki geçiş işlemidir. Bu hizmet kullanıya numara değiştirmeden veya başka bir tesisat çekilmeden hızlı şekilde kurumlar arasında geçiş yapmaya olanak sunan sistemdir. İnternet Churn (Telekom) İnternet hatlarında Churn… devamını oku »

Yalın internet (ev, işyeri, adsl, fiber)

Telefonsuz internet (Yalın internet) Telefonsuz internet nedir? Yalın internet denildiğinde çoğu kişinin doğru bildiği ancak bazılarının yanlış bildiği bir konuda açıklık kazandırılmasında fayda var. Telefon hattı olmayan veya telefonun hiç geçmediği bölgelerde altyapı sorunları yaşayan kişiler, “telefonsuz internet” terimi ile altyapının giderileceğini düşünür. Bu düşünce yanlıştır. Adsl internet hizmetlerinden faydalanan bir bölgede telefon hattı üzerinden… devamını oku »

İnternet

İnternet ve internet hattı İnternet nedir? İnternet denilince akla ilk yer eden “Google” dir ancak bu bir arama motorudur. Arama motorları bize aradığımız kelime ve cümleler için en iyi sonucu vermeye çalışır. Bu hizmet sayesinde aradıklarımıza kolayca ulaşırız. Evde internet kampanyaları Tıklayın→ İnternet: Bu kavram aslında iki bilgisayar arasındaki bağlantıdır. Anlaşılabilir dilde kısaca şu şekilde tanımlayabiliriz…. devamını oku »

100 mbps internet, 100 mbps internet indirme hızı, 100 mbps kaç mb

100 mbps internet Son dönemlerde en çok göze çarpan kampanyalardan biri de 100 Mbps veya 100 Mbps’ye kadar olan internetlerdir. 100 Gb Akn, 150 Gb akn, 200, 250 Gb akk kotalarla veya tamamen kotasız olarak satışa sunuluyor. Altyapının güçlendirilmesi ve Fiber internet yaygınlığı ile 2018 ve 2019 yılında en çok tercih edilecek kampanyalar arasında olacak… devamını oku »

16 mbps internet hızı iyimi, 10 mbps internet, 16 Mbps internet Akn dolunca kaça düşer?

16 mbps internet hızı, 16 mbps internet kotası, 16 mbps internet indirme hızı 16 Mbps internet hızı; günümüzde Adsl internet olarak en yaygın kullanılan hizmet 16 Mbps’ye kadar olandır. Kopma sorunlarının ve bağlantı sorunlarının çok yaşanmadığı bir hızdır. TurkNet, Vodafone, Turkcell Superonline, Supernet, Turk Telekom (Ttnet), Millenicom (Doping) gibi ve diğer ISS (internet servis sağlayıcı) firmalardan kolayca… devamını oku »

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP