Cep telefonu hattı ile yapılabilecek işlemler ve GSM operatörleri arasındaki geçiş ve kampanyalar hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Faturasız hatlardan faturalı hatlara geçiş bilgileri

Taahhüt yenileme, taahhüt süresi bitişi ile ne yapılmalı?

Sözleşme bitiş tarihi ile taahhüt yenileme Hemen her abonenin karşılaşacağı muhtemel durumdur sözleşme süresinin bitmesi (taahhüt süresi) tabi doğal olarak sözleşmenizin bitmesi ile ne olacağını, internet kesilir mi gibi çeşitli sorular kafanızda oluşabilir. Bu yazımız ile taahhüt süresi dolumunda Türk Telekom, Avea, Ttnet, Superonline, Turkcell, Vodafone, Kablonet (Uydunet), Millenicom, D-Smart, Digiturk gibi hizmet aldığınız faturalı… devamını oku »

Fiber optik kablo tarihi

Fiber Optik Nedir Son on yılda, Elektronik iletişim endüstrisinde çok sayıda önemli ve dikkate değer değişim meydana geldi. Ses,veri ve görüntü iletişimindeki olağanüstü artış,daha ekonomik ve daha geniş kapasiteli iletişim sistemlerine olan talebin de aynı şekilde artmasına neden oldu. Bu da elektronik iletişim endüstrisinde teknik bir devrime yol açtı.Yeryüzü mikrodalga sistemleri çoktan maksimum kapasitelerine ulaşmış… devamını oku »

Evde elektrik hattından internet kullanma

Evde internetinizi elektrik hattına verme Adındanda anlayacağınız gibi evdeki internet hattınızı elektrik şebekenize yayarak başka odalardan priz çıkışlarına takacağınız bir cihaz aracılığı ile her odaya kablo döşemekten veya çekmekten kurtulabilirsiniz. Evde elektrik hattından internet kullanmak için Powerline tercih ederek; Teknosa, Vatan, Bimeks, Media Markt gibi teknolojik mağazalardan 150-200 TL fiyat aralığında sipariş verebilirsiniz. (Fiyat güncelliğini kaybedebilir) Powerline… devamını oku »

En iyi performans için ev internet modemi nasıl olmalı?

Modem alırken nelere dikkat etmeliyim? Eve internet bağlatan veya evde internet hattı kullanan abonenin yeni bir modem alırken ya da internet sağlayıcının vereceği modemlerden tercihler yaparken bazı özellikleri dikkate alırsanız daha performanslı bir ev ya da işyeri internet hizmeti kullanabilirsiniz. Yine aynı durum evdeki modeminden memnun olmayan aboneler için geçerlidir. İnternet hızı Öncelikle yukarıdaki altyapı… devamını oku »

Evde kablosuz internet bağlantım zayıf, Wifi sinyalim güçlü değil

Evde internet hattımın kablosuzu yavaş Ttnet, Türk Telekom, Superonline, Vodafone, Turknet, Millenicom, Digiturk, D-smart, Kblonet vs. derken oldukça yaygın internet hizmeti kullanma şansımız var. Ancak kampanyalara dahil olurken aldığımız Wifi (Wireless) kablosuz modemlerde yeteri kadar performans alamayarak kablosuz bağlantı hız düşüşü, çekim gücü, sinyal zayıflığı derken internetimize cepten veya tabletten ya da masaüstü bilgisayardan kablosuz… devamını oku »

Evime ne tür internet bağlatabilirim?

Evime bağlatabileceğim internet hizmetleri Evinde altyapısı olan aboneler veya hiç altyapısı olmayan müşteriler yeni bir internet hattı bağlatabilir. İnternet bağlantıları ISS (İnternet Servis Sağlayıcı) aracılığı ile kendinize uygun gelen bir sağlayıcı ile gerçekleşir. Toptancı konumunda olan (Altyapı Sağlayıcı) firmaların aracı kurumları ile (Dağıtıcılar) hizmetlerden faydalanabilirsiniz. DSL İNTERNET Ana dağıtıcısı “Altyapı Sağlayıcı” Türk Telekom’dur. DSL veya… devamını oku »

2020 yılına kadar her eve internet

İnternetsiz ev kalmasın projeleri Altyapı veya maddi nedenlerden dolayı internet hattı kullanamayan aboneler için “her eve internet” projelendirmeleri hız kazanıyor. Birçok ülkede örneğin İngiltere şuan eve internet almayı zorunlu hale getiriyor. 10 Mbps internet ise yasal hak olarak verilecek. Türkiye’de durum biraz daha karmaşık.. Bunun nedeni altyapı yetersizliği yüzünden internet hizmetlerinden faydalanamama. Mevcutta altyapısı olan… devamını oku »

Taahhüt süresi bitmeden internet taşınır mı?

Taahhüt süresi dolmadan internet firması değiştirme Evde internet hattı kullanan abonenin taaahhüt süresi dolmadan interneti değiştirmesine engel bir durum yoktur. Dikkat edilmesi gereken konu; hattın taahhüt süresinin ne kadar kaldığı, taahhüt bozulduğunda ne kadar “taahhüt bozma cezası” ödeyeceğidir. Taahhütlü bir abonelik bozulduğunda şunları geriye ödersiniz; Bağlantı ve aktivasyon ücreti Taksitli modem varda kalan taksitleri. (Fiber… devamını oku »

Adsl ile VDSL internet arasındaki fark nedir?

Adsl internet ve Vdsl internet İnternet kampanyaları arasında sıkça şu ibareleri göreceksiniz; 100 Mbps hızında Vdsl internet paketleri ve kampanyaları ya da Hipernet kampanyaları gibi ibareler yer alacaktır. Nasıl oluyorda fiber altyapı olmadan aynı kablo üzerinden 100 Mbps internet hızı veriliyor, Adsl ile VDSL internet farkı nedir? Basitçe açıklamak gerekiyorsa; Vdsl internet veya Hiper internet… devamını oku »

internet başvuru 2018, kolay ve pratik internet başvurusu 2018

Online olarak eve internet başvurusu 2018 Ev için internet hattı ihtiyacı olan müşteriler 2018 yılında online ve pratik şekilde uğraş ve zaman harcamadan Adsl başvuru, Fiber başvuru ve Vdsl internet başvurusu yapabilir. Eve veya işyerine gelen kablo türüne göre değişim gösteren bu başvurulara Yalın internet başvurusu, Telefonsuz internet başvurusu veya mevcut telefon hattını birleştirerek tek… devamını oku »

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP