Kredi Notu Öğrenme Mesajla Nasıl Yapılır?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) puanı SMS ile sorgulama “1122”

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) puanı öğrenme

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) puanı Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, Avea faturalı hatları üzerinden taksitli cihaz alımlarında karşımıza çıkar. Kredi Kayıt Bürosu (KKB) puanı sorgulama ise SMS ile kısa mesaj atılarak yapılabilir. Ücretsiz SMS servisi olmayıp hattınıza göre ayrı ayrı ücretlendirilerek Taksitli cihaz için puan sorgulaması yapabilirsiniz.

Vodafone, Avea, Turkcell kredi notu öğrenme

Vodafone puan sorgulamayı kısa Mesaj ile “sms ile kredi notu öğrenme” ücret dahilinde yapabilirsiniz. Turkcell, Bimcell, Pttcell, Teknosacell,Vodafone, Avea (Türk Telekom) hatlarından gönderilen kısa mesajlar aynı sonucu verecektir.

Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi  Puan öğrenmek için TC kimlik numarası ve doğum yılı bilgilerini aralarında bir boşluk bırakarak 1122’ye SMS göndermesi yeterli.

KKB sorgulama SMS ücreti: 9 TL olarak faturanıza yansır.

KKB Puan sorgulama nedir?

Findex tarafından oluşturularak KREDİ NOTU anlamına gelen bu hizmet TCKİMLİK numarasına göre müşterinin şimdiki ve ileriki zamanlarda ihtiyacına yönelik verilen nottur. Bankar referans olarak bu notu almaktadır. Tabi sadece banka olarak düşünmeyin ayrıca; finans kurumlar ve diğer hizmetlerde de bu karne notuna bakılmaktadır.

Notlar:

GSM operatörlerine olan borcunuz, üzerinizdeki borç yükü, avukat, icralık, hukuksal borçlanmalar buradaki notlarınıza etki eder. Ödenmediği sürece size “- puan” olarak yansıtılarak hemen her durumda karşınıza çıkacaktır. Borçların ve taksitlendirmelerin kapatılarak ve düzenli ödemelere geçilerek puan yükseltilmesina katkı sağlarsınız.

Puan sorgulama kullanılan cep telefonu hattının faturalı veya faturasız hat oluşu ile alakalı değildir. Tamamen TCKİMLİK numarasına göre hizmet vermektedir. Faturalı hat kullanan abonenin PUAN seviyesi olabileceği gibi faturasız hat kullanan abonelerinde aynı şekilde puanları vardır. Tamamen ödeme düzenine göre yükselir veya alçalır.

Mesaj atacağınız cep telefonu hattı üzerinden bir başka kişinin TC numarasına göre mesaj düzenlenerek sorgulama yapılabilir. Her mesaj ortalama 9 TL olarak ücretlendirilir.

Faturalı hat kullanan aboneler ise sıklıkla bu servisi taksitli cihaz alıp alamayacaklarına göre hesaplama yapmak adına gönderir.

Puan sistemi kısaca şu şekilde işler;

Not: Buradaki örnek ortalama değerler olup basitçe hesabınızı yapabilmeniz içindir.

1 PUAN = 1 TL

Maksimum paun seviyesi 6000 PUANA çıkmaktadır. Puanınız eğer 2500 olarak çıkarsa 2000 TL olan telefonları taksitle alabiliyorsunuz. Telefonun değerine göre puan seviyesi olmalıdır. 2000 puanı olan abone 3000 tl civarındaki bir telefonu alamaz.

2. cihaz alımlarına puan yeterli ise önceki cihazın 6 aylık veya 12 aylık ödeme durumlarına bakılarak taksitlendirme yapılabilir. Puan tutuyor ancak faturalı hattın ödemelerinde düzensizlik varsa cihaz alınamaz. Orta sınıf cihazlarda ödemeler 6 aylık seviyesine bakılırken, pahallı cihazlarda 12 aylık fatura ödeme düzenine bakılır.

Yukarıdaki SMS yöntemiyle puan sorgulayabileceğiniz gibi cep merkezlerine giderek veya müşteri hizmetleri ile görüşülerek “PUAN SORGULAMA” yapılabilir.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Bu yazıya yazılan 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP