Wifi çekmiyor ne yapabilirim, wireless sinyal gücünü arttırmak
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Kablosuz modemim az çekiyor, Wireless modem çekim gücü az

Kablosuz bağlantılarda çekim gücünün zayıflaması

Kablosuz modem kullanıyorsanız çekim gücünün güçlendirilmesi için çevresel faktörlere dikkat etmelisiniz. Wifi (Wireless) bağlantılarda kapalı alanlarda 30 metre, açık alanlarda 100 metreye kadar verimli modem kullanılabilir. Modemlere DBI bakımınında daha değersel yüksek antenler takıldığında çekim gücü daha fazla olacaktır.

Modeminizden yayılan sinyalin gözle görülebilir olduğunu düşünün.. Bu sinyalin önüne engel koyarsanız sinyal geriye döner. Çok etkili bir zayıflama meydana getirmese bile cisimlerin büyüklüğüne göre mevcut sinyalde kesilmeler olacaktır. Örneğin; evinizin duvarları eğer fazla ise modemle bağlantı kurmak istediğiniz cihazda sorun yaşarsınız. 1 duvar etki etmez ama modemle aranızda 2-3 duvar olduğunda sinyal zayıflar. Duvarlar sinyalin geriye dönmesine neden olur. Tıpkı 2. ve 3. katların sinyal alamaması gibi. Eğer 3. katta bir bağlantı için modemi pencere kenarına alırsanız bağlantı kuran cihazı aynı cephedeki pencereye yakın koyarsanız sinyali aldığınızı görürsünüz.

Duvarlar;

Kalın duvarlar sinyal keser.

Aynalar;

Aynanın modeme yakın olması sinyalin dönmesine neden olur. Kopukluk yaşanmasının sebepleri arasındadır. Hatta hiç sinyal göndermeme nedenidir.

Elektronik cihazlar;

Modeme yakın tv, müzik seti, aydınlatma, mikrodalga fırın, bulaşık, çamaşır ve buzdolapları gibi her türlü elektronik cihaz kablosuz sinyali engeller. Bunun nedeni elektronik cihazların sinyal yaymasıdır. Modemden 1-2 metre uzakta durması faydalı olacaktır.

Modemlerin çekim gücünden şikayetçiyseniz bağlantı kurmak istediğiniz alana modemden çıkan bir kablo ile kablosuz çoğaltıcı takabilirsiniz. Yine modemin antenleri varsa dBi bakımınından yüksek kapasiteli olanlarından tercih edebilirsiniz.

Tam performans için modemden ara bağlantı yapacağınız switch veya acces point kullanmak işinizi çözecektir.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP