Uydunet net cayma bedeli, Kablonet cayma bedeli nasıl öğrenilir
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Kablonet, Uydunet taahhüt iptali cayma bedeli, taahhüt bozma cezası, taahhütten cayma bedeli

Kablonet taahhüt bozma ve cayma bedeli

Türksal kablo Kablonet ile (uydunet) internet kullanıcıları daha hesaplı bir kampanyadan yararlandırılmak adına verilen söz kadar ay ile indirimli internet kullanırılar. Verilen bu söz yani taahhüt 12 aylık ve 24 aylık indirimli kampanyalar ile bütünleşir. Kullanıcı 12 veya 24 aylık taahhüt sözü verdiği halde herhangi bir nedenden dolayı kullanmakta olduğu hizmetlerinden vaz geçerse (iptal edilirse) “taahhüt iptali” iptal cezası çıkar. Bozulan tahhütle birlikte çıkan fiyat yani para tutarı ise “cayma bedeli” dir. Biz ise buna taahhüt bozma cezası diyoruz. Aslında bu faturalanmanın adı ceza değil verilen indirimlerin geri iadesidir.

Taahhüt bedeli nedir, cayma bedeli nedir?

Uydunet (Kablonet) internet kullanıcılarına fiyatlar kampanyaları olarak indirimlerden yararlanabilmeleri için belirli bir süre taahhüt altına alınır. İndirimli kullanım yapılan bu süreye taahhüt süresi denir. Kullanıcı taahhütünü şu şekilde bozmuş olur;

  1. Faturalarını ödemeden hattın iptale uğraması ile taahhüt bedeli çıkar
  2. Süresi dolmadan hattı bir dilekçe ile iptal ederse taahhüt cezası öder.

Yukarıdaki her iki madde aynı kapıya çıkar ve yapılan indirimler, cihaz bedellerinin kalan kısmı, kurulum, bağlantı, aktivasyon gibi kalan taksit tutarları kullanıcın kullandığı veya kalan ay üzerinden cayma bedeli olarak faturasına yansır.

Çıkarılan son dönem faturası bir ceza olarak düşünülmemelidir. Sözünüze istinaden alınmayacak ücretlerin alınmasıdır.

Kablonet taahhüt cezası asıl hesaplanır, Uydunet cayma bedeli hesaplama

Türksat hizmetlerinden faydalanan abonelerin son cezai işlem olarak düşündükleri cayma bedeli faturasını hesaplamak güçtür. Ancak sistem aracılığı ile hesaplanabilir. Birçok kriterin gözden geçirileceği faturanın birden fazla kalemi mevcuttur.

Faturaya yansıtılacak olan kalemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Verilen indirimler (söleşmenizde taahhütlü fiyat ve kampanyasız fiyat olarak belirtilir.),
  2. Kalan cihaz taksitleri (modem veya tablet gibi ürün aldıysanız kalan tutar),
  3. Aktivasyon Ücretleri,
  4. Başvuru bedelleri,
  5. Kurulum bedeli.
  6. KabloTv gibi indirim bedelleri

Yukarıdaki maddelerde geçen ürün ve hizmet bedellerinin kullanım aylarına ve abonenin kalan taahhüt süresine bakılarak kullanıcıya daha az çıkacak şekilde belirlenir. Taksit ödemeleri biten maddeler faturalanmaz.

Eğer uydu cihazı, modem gibi bedelsiz verilen ve hizmet sonrası iade etmeniz gerekenle versa mutlaka iade etmelisiniz. Aksi takdirde fatura bedeli yüksek olacaktır.

Kablo TV için diğer bilgiler

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP