Kablonet internet sürekli kopuyor, internet donma, internet gitti
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Kablonet internet yok, Uydunet internet sorunu, internet ışığı yanmıyor, wifi modem bağlantı sorunu

Kablonet internet sorunları, Uydunet internet bağlantısı problemleri

Kablonet olsun diğer ISS firmaları olsun eğer evinizde kablolu internet hizmeti alıyorsanız sorun yaşamanız muhtemeldir. Sıkça sorun yaşamazsınız ama genelde internet hattı kullanıcıları nadirde olsa bağlantı kopması, sinyal gitmesi, modem sorunu, internet ışığı, Wi-fi, Wireless, internet kesintisi gibi sorunlar yaşayabilir. Böyle durumlarda sorunun kaynağını tesbit etmek arızanın çözümünü kolaylaştırır.

Örneğin; gecenin bir yarısı internet gitti! Aninde bir kesinti yaşadıysanız ve sizin müdahaleniz yüzünden gerçekleşmediyse modem arayüzüne giriş yaparak modem kullanıcı adı ve şifreleri kontrol edin. Eğer fabrika ayarlarına dönmemişse internet santral kaynaklı problem yaşatmış olabilir. Bu gibi durumlarda bir süre hareketsiz beklemek ve modemi kapatıp 1-2 dakika sonra açmak yeterli gelebilir.

İnternet altyapı çalışmaları

Sıklıkla arıza kaynağı olarak altyapı çalışmaları yüzünden internet kesintileri yaşanabilir. Böyle durumlarda Türksat Kablo arıza listesi yayınlamaktadır. Kontrol ederek bir çalışma veya arıza olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Olası internet arızalarında kontrol sağlamak için buraya tıklayın arıza olup olmadığını kontrol edin.

Arıza listesinde eğer konumuz veya bölgeniz yoksa iletişim formu doldurarak size dönüş sağlanmasını talep edebilirsiniz. Kablonet tarafından uydunet internet iletişim formu doldurarak size dönüş sağlanmasını için talep formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Ben bunlarla uğraşamam telefon etmek istiyorum diyorsanız; 0 850 804 4444 – 0 850 804 0126 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. KabloSes hizmetinden faydalanıyorsanız mevcut hattınız üzerinden 0 850 804 0126 numarayı ücretsiz arayabilirsiniz.

Kota dolumu

Kampanyalarınızı kontrol etmeniz size fayda sağlar. Kotalı paket kullanıyorsanız kampanyalar arasında kotası dolunca interneti kesen paketler mevcuttur. Online işlem merkezine giriş yapın kota detaylarınızı inceleyin.

Hız düşüklüğü

Yine aynı şekilde kotanızı doldurduysanız AKN’li paketlerde hız düşüşü yaşıyor olabilirsiniz. Online İşlem Merkezi ile kota sorgulama yapabilirsiniz.

Uydunet donma sorunu

Bu sorunun ana kaynağı sıklıkla bilgisayar veya telefon kaynaklıdır. Kullanılan yazılımlar, virüs gibi etkenler hem internet tarayıcınızın donmasına hem de Wifi (Wireless) kablosuz bağlantıları kesmeye neden olabilir. Modeminizi kapatın, ethernet, wireless bağlantıları kontrol ederek test edebilirsiniz.

Sorunun modem kaynaklı olduğunu tesbit ederseniz;

Hem Türksat müşteri hizmetlerini telefonla arayabilir hem de aşağıdaki Netmaster modem üreticisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Netmaster Modem garantileri, teknik destek ve arıza durumlarında üretici ile veya Kablonet müşteri hizmetlerine ulaşın.

Teknotel Bilişim Ürünleri Tic. A.Ş.

  • Telefon: 0216 366 66 96
  • Fax: 0216 489 67 89

Genel arızalar şunlardan kaynaklanmaktadır;

  1. Kota dolumda internet kesintisi
  2. Modem sorunlarında ışık sabitlenmesi, ışıkların yanmaması
  3. Altyapı sinyal gelmemesi modemlerde ışıkların sabitlenmemesine neden olabilir.
  4. Kabloların kırılması, ezilmesi, kopması bağlantı kesilmesine neden olabilir.
  5. Virüsler kablosuz bağlantı sorunu yapabilir.
  6. Program çakışmaları ise donma, kopma sorunları yaşatabilir.

Kablo TV için diğer bilgiler

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP