Adsl, Vdsl, Fiber telefonlu ve telefonsuz kampanya nasıl değiştirilir
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

İnternet tarifesi nasıl değiştirilir, tarife ve paket değişikliği nasıl yapılır?

İnternet tarife değişikliği

İnternet tarife değişikliği Ttnet (Türk Telekom), Superonline, Vodafone Süpernet, Digiturk internet, Dsmart internet, Millenicom, Kablonet gibi internet sağlayıcıların sunduğu hizmetlerin mevcut tarifesinin yerine altyapısının sabit kalarak kullanım değişikliği yapılması işlemidir.

İnternet tarifesi nasıl değiştirilir, tarife değişikliği nasıl yapılır?

Tarife ve kampanyanın değişimi 2 şekilde yapılır;

  1. Bir başka firmaya hat taşıma ile
  2. Mevcut firmanın Müşteri Hizmetleri ile görüşülerek

Bir başka firmaya geçilerek yapılan işlem ve tarife değişikliği hat üzerinde komple ISS değişmiş olduğundan tarife değişikliği olarak sayılmaz Churn işlemi yapıldığından operatör değiştirilerek tarife değiştirilmiş olur. İşlem sadece sözleşme ve Churn evrağı imzalanarak kimlik fotokopisi teslimi ile olur. Telefonlu hat kullanan abone telefonsuz internete, telefonsuz (yalın) kullanan abone telefonlu hizmetlere, Adsl internet kullanan abone ise Vdsl ve Fiber paketlere geçiş yapabilir.

Kampanyalı (taahhütlü internet) tarife değişikliği

İnternet hattı kullanan abone hizmetin yetersizliğinden dolayı tarife değişikliğine gidebilir. Taahhütlü internet aboneliğin süresi dolmadan kampanyalar bir alt pakete taşınamaz. Üst paketlerden biri tercih edilebilir.

Taahhütlü abonelik tarife değişikliği örneği;

Kullanmakta olduğunuz hat taahhütlü bir internetse ve sözleşme süresi tamamlanmadıysa kampanyayla birlikte size verilen fiyat 59 TL olsun. Siz bu aboneliğinizi 49 TL olan daha düşük bir pakete taşıyamazsınız ancak 69 TL olan bir internet paketine taşıyabilirsiniz.

Fiber geldi;

Mevcutta ADSL hizmetten faydalanan bir abone müşteri hizmetleri ile görüşme sağlayarak hizmetini fiber altyapı geldiğinde değiştirebilir.

Taahhütlü aboneliklerde tarife nasıl düşürülür?

Taahhütlü aboneler tarife değişikliğini ancak mevcut aldıkların hızın kampanyadaki hızı karşılayamaması durumunda örneğin; 24 Mbps bir hızda internetten yararlanıyorsunuz ancak size gelen hız 8 Mbps ise tarife düşürülebilir. Bu durumlarda firmanız size hızınız 24 Mbps’ye kadar destekleniyor denilebilir.

Taşınma durumlarında mevcut hızı karşılayaman bir altyapıya ve fibeden çıkıp ADSL olan bir yere nakil yaptığınız durumlarda tarife değişikliğinden düşüş yapılabilir.

Kampanyasız, taahhütsüz aboneler

Kampanya süreniz dolduğunda yani taahhüt süresi bitiminde abone dilediği kampanyayı tercih edebilir. Kullanımını gözden geçirerek tarifenin yetersiz veya fazla geldiği duruma göre seçim yaparak Müşteri Hizmetlerini araması yeterlidir.

Tarife değişikliği için şu numaraları arayın;

Müşteri hizmetleri telefon numaraları:

  • Türk Telekom: 444 1 444
  • Turkcell Superonline: 0850 222 1 ​​​222 – 0532 532 00 00​
  • Vodafone Supernet: 0850 542 0 542
  • Digiturk: 0212 473 73 73
  • Dsmart: 0850 266 0 266
  • Kablonet: 0850 804 4444
  • TurkNet: 0850 288 80 80
  • Millenicom: 0850 333 0 333 – 0850 333 0 444
BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP