İnterneti askıya alma süresi, hat dondurma ücretleri ve askıya alma
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

İnternet hattının dondurma süreleri, hat dondurma ücretleri ve başvuru

İnternet hattını askıya alma işlemleri

Hat dondurma; bir nevi internet hattının (Adsl, Hipernet, Fiber ve Vdsl) belirli bir süre kullanmayacağım diyerek fatura gelmeden beklemede kalması aynı zamanda internet erişim hizmetinin alınmaması anlamına gelen askıya alma veya beklemeye alma gibi de isimlendirilebilir. Aşağıda hat dondurma başvurusu ve askıya alınmı telefonlu veya telefonsuz internet (yalın) hizmetleri için detaylara ulaşabilirsiniz.

İnternet hattınız ; Türk Telekom Hat Dondurma (TTNET), Vodafone Süpernet Hat Dondurma, Turkcell Superonline Hat Dondurma, Kablonet Hat Dondurma, Millenicom Hat Dondurma, TurkNet Hat Dondurma gibi en yaygın ISS firmalarında geçerlidir.

Hattı pasif hale getirme

İnternet bağlantınızı pasif duruma alarak dondurmak için aşağıdaki bağlantılar üzerinden firmanızın Müşteri Hizmetlerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

HAT DONDURMA

Firmanız için bağlantıları kullanın

1 Türk Telekom Hat Dondurma (TTNET)
2 Vodafone Süpernet Hat Dondurma
3 Turkcell Superonline Hat Dondurma
4 Kablonet Hat Dondurma
5 Millenicom Hat Dondurma
6 TurkNet Hat Dondurma

İnternet hattı kaç ay dondurulabilir

İnternet hizmet dondurma talepleri tek seferde veya 2, 3 sefer gibi belirli sürelerde dondurulabilir. Tek seferde 3 ay veya 6 ay gibi sürelerde 1 yıl içerisinde toplam ay/gün sayısını aşmayacak şekilde ortalama 180 gün (6 ay) gibi sürelerde dondurulabilir. Yukarıda bulunan bağlantılardan internet firmanıza göre bağlantı sürelerine ayrıca ulaşabilirsiniz.

Hat dondurma başvurusu

Hat dondurma başvurunuz için bir form veya dilekçe doldurmanıza gerek yoktur. Müşteri hizmetlerini hat sahibi arayarak sözlü olarak onay verip dilediği tarihler arasında dondurabilir. Telefon ile aramanız yeterlidir.

Dondurulmuş hat erken tarihte açılır mı?

Hat dondurma talebi verdikten sonra dilerseniz süre dolmadan Müşteri Hizmetlerini arayarak hattı erken tarihte aktif konuma getirebilirsiniz. Açtırma işlemleri Müşteri Hizmetlerinden yapılmaktadır.

Nakil, devir veya iptal yapılır mı?

İnternet hattı dondurulmuş haldeyse iptal, nakil veya devir yapamazsınız. Hattın önce açılması gerekecektir.

Hat dondurma ücreti

Hat dondurma işlemi ücretli bir işlemdir. Çok yüksek olmasa bile hat dondurma başına 30 TL, 20 TL, 10 TL gibi rakamlarla firmasına göre değişmektedir. Yukarıdaki firma bağlantılarında hat dondurma ücreti detaylarına erişebilirsiniz.

Borcu olan abone hat dondurabilir mi?

Hat borcundan kapalı durumdaysa hattınızı donduramazsınız. Önce eski faturalar ödenmelidir.

Hat dondurunca hangi ücretler gelecek?

Katma değerli ürünler, taksitler, ek hizmet bedelleri faturalanmaya devam eder. Sadece internet hattının aylık sabit ücreti faturalanmaz.

İnternet hattı için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP