İnternet hattımı kapatmak istiyorum nereye başvuru yapmalıyım?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

İnternet hattımı nasıl iptal ederim, iptal dilekçeleri ve iptal başvurusu

İnternet ve sabit telefon iptal işlemleri

İnternet iptali, internet iptal dilekçesi ve internet hattının iptal başvurusu için Adsl, Vdsl, Fiber ve Hipernet hatlar için gerekli olan şartlar ve ceza faturası ile Türk Telekom İptal (TTNET), Vodafone Süpernet İptal, Turkcell Superonline İptal, Kablonet İptal, Millenicom İptal, TurkNet İptal taleplerinin nasıl yapılması gerektiği hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

İnternet ve Sabit ev telefonu nasıl iptal edilir?

İnternet iptal işlemi için bir “iptal dilekçesi” veya bağlı bulunduğunuz firmanın grup mağazalarına şahsen başvuru yaparak iptal işlemi gerçekleştirilebilir. İptalin mail, başvuru formu veya Müşteri Hizmetleri ile görüşülerek iptal edilme şansı yoktur. Bir dilekçe yazılmalı veya şahsen başvurularak yine “iptal talep formu” doldurulmalıdır. Hat sahibi dışında vekalet olmadan talebi bir başkası yerine getirmez. Hem internet hem de ev telefonu hattı için aynı işlemler geçerlidir.

İnternet iptal dilekçesi

Aşağıdaki tablo içerisinde bulunan internet firmanıza ait bağlantıya tıklayarak “iptal dilekçesi örneği” veya “iptal dilekçesi aslı” oaln dosyalara ulaşarak dilekçenizi doldurunuz. Doldurduktan sonra belirttiğimiz şekilde müşteri hizmetlerine mail veya faks yoluyla ulaştırdığınızda iptal talebiniz alınmış olacaktır.

İPTAL İŞLEMLERİ

İptal dilekçeleri için bağlantıları kullanın.!

1 Türk Telekom İptal (TTNET)
2 Vodafone Süpernet İptal
3 Turkcell Superonline İptal
4 Kablonet İptal
5 Millenicom İptal
6 TurkNet İptal

İptal işlem ücreti

İptal talebi için ekstra bir ücretlendirme yoktur. Hattınız iptal edildikten sonra son aya ait kullanım ücretleri, taksitli ürünlerin kalan miktarının tamamı, ek hizmetler ve taahhütlü aboneler için indirim bedelleri tek seferde öndenme üzere fatura edilir. Hat geçiş (Churn) ve iptal başvurusunda aynı durum geçerlidir. İade etmeniz gereken modem, uydu alıcısı gibi ürünleriniz varsa ilgili kurumdan kargo gönderim adresi isteyerek veya şahsen grup mağazalara götürerek iade edebilirsiniz.

İptal süresi

Hattın iptal talebi için başvuru yaptıktan sonra 24 saat içerisinde tarafınıza Müşteri Hizmetleri dönüş sağlayacaktır. Gerekli onay alındıktan sonra iptal talebi sisteme girilerek iptal süreci başlar. Eğer iptal için sizi aradıklarında yanıt alamazlarsa iptal gerçekleştirilmez. Telefona çıkmak zorundasınız. İptal süresi görüşme sağlandıktan hemen sonra devreye alınarak 1-2 gün içinde gerçekleşir.

İptal için gerekli evraklar

İptal işlemi hat sahibinin imzalayacağı bir dilekçe ile gerçekleşeceğinden imzalı dilekçe ve kimlik fotokopisi dışında bir evrak gerekmez. Hem dilekçe hem de kimlik fotokopisi gönderilmelidir.

Sadece internet veya sadece telefon iptal edilir mi?

Sadece internet hattını iptal etmek istediğinizde dilekçenizde belirtmelisiniz. İnternet iptal ederek ev telefonunuzu bırakabilirsiniz. Sabit telefon iptal ederek telefonsuz internet kullanmak istiyorsanız yalın (telefonsuz) tarife değişikliği yapmanız gerekmektedir.

Tahhütlü aboneler iptal yapabilir mi?

Hattın iptal edilmesi sözleşme bitiş süresinden önceyse indirimler, cihaz taksitleri, bağlantı, aktivasyon, kurulum ücreti gibi ücretler tek fatura olarak iptalin hemen ardından tarafınıza fatura edilir. Hattın iptali için taahhütlü veya taahhütsüz abonelik önemli değildir.

Başkası adına hat iptal edilir mi?

Vekaletname yoksa iptal edilemez. Hat sahibinin iptal edecek kişiye noterden adına işlem yapabileceğine dair vekaletname vermesi gerekecektir.

Ölüm/vefat durumunda iptal

Böyle durumlarda ölüm belgesi gerekmektedir. Hat üzerinde işlem yapabilmek adına veraset ilanındaki kişiler işlem yapabilir.

İnternet hattı için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP